MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Trwa przebudowa Grodzkiej – są utrudnienia w przejściu chodnikiem

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 24 sierpnia 2012, 12:50
Aktualizacja: 12:56
Autor: Angela
Fot. Angela
Do połowy września br. potrwa przebudowa fragmentu ulicy Grodzkiej w Jeleniej Górze, od placu Ratuszowego do Galerii Grodzkiej, gdzie od kilku dni ponad 25–letni asfalt zastępowany jest granitową kostką, z której wykonany zostanie również wjazd do ul. Grodzkiej z pl. Kardynała Wyszyńskiego. Mieszkańcy cieszą się z remontu, ale skarżą się , że wykonawca nie zadbał o dojścia do budynków.

- To było jedno sito z takimi placami wybetonowanymi, na których można było sobie skręcić nogę. Czekaliśmy na to wiele lat, wielokrotnie wysłuchiwaliśmy skarg naszych klientów. W końcu się za to zabrano, ale wykonawcy z kolei nie pomyśleli by na czas wykonywanych prac zrobić mieszkańcom i klientom dojście do wejść do budynków – mówi pani Ewelina, pracująca na tej ulicy.

Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze zapewnia, że pouczył już wykonawcę i zobowiązał go do wykonania mostków tymczasowych umożliwiających dojście do budynków na tym fragmencie ulicy.

W ramach tego samego zadania przebudowana została już ul. Pionierów Jeleniej Góry. Całe zadanie kosztuje 209 tys. zł i wykonuje je Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Po wykonaniu robót jezdnia tego fragmentu zostanie ujednolicona z nawierzchnią pozostałej części tej ulicy oraz całego placu Ratuszowego - granitowa kostka zastąpi poklejony i nierówny asfalt. Wymieniona zostanie również nawierzchnia chodników, o remont których mieszkańcy zwracali się wielokrotnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~yogi-ba bu 24-08-2012 16:00
strach wychodzić z Barona na fleku, można sobie buźkę przerysować i trzeba będzie w puder zainwestować
~kmam 24-08-2012 19:56
Ale cyrk. "Po wykonaniu robót jezdnia tego fragmentu zostanie ujednolicona z nawierzchnią pozostałej części tej ulicy oraz całego placu Ratuszowego - granitowa kostka zastąpi poklejony i nierówny asfalt." Toż położona wcześniej kostka woła o pomstę do nieba.... za skręcone kostki (u nóg), za zniszczone obuwie, za zgubione fleki, za utrudnione poruszanie się na wózkach inwalidzkich i wózkami dziecięcymi. Jestem za położeniem kostki brukowej we wnętrzach Ratusza...w ramach ujednolicenia nawierzchni (tzn. aby była tak samo partacko położona).
~Mieciu 24-08-2012 20:01
"mówi pani Ewelina, pracująca na tej ulicy." Gratuluję wypowiedzi autorowi artykułu.
~Grodzka 24-08-2012 22:35
A dajcież już sobie spokój! Ja już się przebudowałam.
~Jack 25-08-2012 7:36
A ja myślałem,że Pan/Pani A.Grodzka(i) znowu zmienia płeć!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stanowisko T4B Ekotechnologie ws. modernizacji oczyszczalni w Mysłakowicach (sprostowanie)

Jakie ma być nasze miasto za 20 lat...

Ostrzeżenie przed burzami i deszczem

Papierosowy gang rozbity

Ile dostaną sołectwa?

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1046
Tak
22%
Nie
72%
Nie wiem
6%