MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Trwa przebudowa Grodzkiej – są utrudnienia w przejściu chodnikiem

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 24 sierpnia 2012, 12:50
Aktualizacja: 12:56
Autor: Angela
Fot. Angela
Do połowy września br. potrwa przebudowa fragmentu ulicy Grodzkiej w Jeleniej Górze, od placu Ratuszowego do Galerii Grodzkiej, gdzie od kilku dni ponad 25–letni asfalt zastępowany jest granitową kostką, z której wykonany zostanie również wjazd do ul. Grodzkiej z pl. Kardynała Wyszyńskiego. Mieszkańcy cieszą się z remontu, ale skarżą się , że wykonawca nie zadbał o dojścia do budynków.

- To było jedno sito z takimi placami wybetonowanymi, na których można było sobie skręcić nogę. Czekaliśmy na to wiele lat, wielokrotnie wysłuchiwaliśmy skarg naszych klientów. W końcu się za to zabrano, ale wykonawcy z kolei nie pomyśleli by na czas wykonywanych prac zrobić mieszkańcom i klientom dojście do wejść do budynków – mówi pani Ewelina, pracująca na tej ulicy.

Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze zapewnia, że pouczył już wykonawcę i zobowiązał go do wykonania mostków tymczasowych umożliwiających dojście do budynków na tym fragmencie ulicy.

W ramach tego samego zadania przebudowana została już ul. Pionierów Jeleniej Góry. Całe zadanie kosztuje 209 tys. zł i wykonuje je Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Po wykonaniu robót jezdnia tego fragmentu zostanie ujednolicona z nawierzchnią pozostałej części tej ulicy oraz całego placu Ratuszowego - granitowa kostka zastąpi poklejony i nierówny asfalt. Wymieniona zostanie również nawierzchnia chodników, o remont których mieszkańcy zwracali się wielokrotnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Studium na początek

O rozpadających się górach

Stoi kolej na Kopę

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~yogi-ba bu 24-08-2012 16:00
strach wychodzić z Barona na fleku, można sobie buźkę przerysować i trzeba będzie w puder zainwestować
~kmam 24-08-2012 19:56
Ale cyrk. "Po wykonaniu robót jezdnia tego fragmentu zostanie ujednolicona z nawierzchnią pozostałej części tej ulicy oraz całego placu Ratuszowego - granitowa kostka zastąpi poklejony i nierówny asfalt." Toż położona wcześniej kostka woła o pomstę do nieba.... za skręcone kostki (u nóg), za zniszczone obuwie, za zgubione fleki, za utrudnione poruszanie się na wózkach inwalidzkich i wózkami dziecięcymi. Jestem za położeniem kostki brukowej we wnętrzach Ratusza...w ramach ujednolicenia nawierzchni (tzn. aby była tak samo partacko położona).
~Mieciu 24-08-2012 20:01
"mówi pani Ewelina, pracująca na tej ulicy." Gratuluję wypowiedzi autorowi artykułu.
~Grodzka 24-08-2012 22:35
A dajcież już sobie spokój! Ja już się przebudowałam.
~Jack 25-08-2012 7:36
A ja myślałem,że Pan/Pani A.Grodzka(i) znowu zmienia płeć!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spore zainteresowanie dopłatami

Jubileusze małżeńskie

Radni KO przeciw kupcom?

WOŚP prowadzi nabór wolontariuszy  

Nie bądźmy obojętni

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
842
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%