MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Trwa posucha

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 14 lutego 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 14 lutego 2007, 9:16
Autor: TEJO
Fot. Jelonka.com
Wciąż nie ma wody w większej części Cieplic. Nie wiadomo, kiedy będzie.

Całą noc pracownicy „Wodnika” szukali miejsca, skąd mogła z cieplickich wodociągów wyciec woda. Znaczna część mieszkańców uzdrowiskowej części miasta suche krany ma od wtorku po południu.

Wyłączenie wody miało potrwać niedługo, a tymczasem wygląda to na największą awarię w ostatnich latach. Stanisław Dziedzic, prezes Wodnika, potwierdza, że jest kłopot z ustaleniem miejsca wycieku.
– Jeśli tylko znajdziemy ten punkt zostanie on naprawiony w przeciągu dwóch, trzech godzin – mówi.

Istnieją jednak obawy, że do awarii doszło poza uzdrowiskiem, na terenach, przez które przebiega wodociąg, a do których monterzy Wodnika mają dostęp ograniczony.

Co prawda władze spółki nie mówią tego otwarcie, jednak przyznają, że nie są w stanie jednoznacznie określić, kiedy konkretnie w kranach ciepliczan pojawi się woda.

Jest ona na razie dostarczana beczkowozami (cztery pojazdy), które jeszcze nie wszędzie dotarły. Jak na razie najbardziej korzystają sklepy spożywcze, w których ciepliczanie masowo wykupują wodę mineralną.

Przypomnijmy, że zdaniem władz Wodnika winę za zaistniałą sytuację ponosi jedna z okolicznych firm, podwykonawców uzbrojenia podziemnej sieci wodociągowej pod placem Piastowskim. W ramach gwarancji miała usunąć uszkodzenie, czego podobno nie uczyniła, za to doprowadziła do przerwania wodociągów w nieustalonym miejscu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Skalne ławki pod Szrenicą

Stalowe rumaki w Karpaczu

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~Jerry 14-02-2007 9:17
Panie Prezydencie czy ten PAN JEST jeszcze presesem Wodnika
~pyśka 14-02-2007 9:18
A może to dywersja obcego obozu politycznego? Na wszelki wypadek może zatrudnić różdżkarza albo jasnowidza.
~Famposkie 14-02-2007 9:24
Szczescie ze jakos w kranie powoli zaczyan kapać bo beczkowozu jak nie bylo tak nie ma ale można z kranu nałapać. Parodia to co siętu dzieje. Tylko u nas takie jaja mogą być. Brawo władze, Brawo Wodnik. Gratulujemy. Ciekawe czy coś się z tego nauczycie na przyszłość - jak znamy życie to NIE ;(
~Erik Cartmann 14-02-2007 9:31
hehehe, ja sie chyba przeprowadze do Jeleniej, bo w SOUTH PARK robi sie nudno
~moniu 14-02-2007 9:47
mam wode hehehehe!!!!!trochę żółta ale jest hgehe
~mariuszjg 14-02-2007 9:50
Ja mam wodę już od rana, tzn przynajmniej od 8... (os. Widok)
~lx 14-02-2007 9:59
Na miejscu Prezesa Wodnika złożyłbym natychmiast wypowiedzenie i jeszcze cieszyłbym się, gdyby mi nie został postawiony zarzut braku nadzoru nad firmą. Jak prokurator byłby upierdliwy, to mógłby postawić zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób (Art.165 KK) i Prezesunio mógłby nawet iść siedzieć (a spowodował, bo nie dopełnił obowiązku nadzoru nad instalacją wodociągową). Tłumaczenie Dziedzica jest też jakieś pokrętne, bo jeżeli naprawiano awarię na Placu Piastowskim, to jak do cholery można całe popołudnie i całą noc szukać awarii. Plac Piastowski to nie krakowskie Błonia. Wystarczy puścić wodę, jak jest awaria to woda wybije dziurę i wiadomo gdzie jest ta awaria. A z racji tego, że inwestycja jest na gwarancji to jej wykonawca poniesie pełne koszty naprawy. A jeżeli jest inaczej to koszty poniesie ten, który do złej umowy doprowadził. A jeżeli awaria jest gdzie indziej i dodatkowo spowodowana została przez firmę zewnętrzną, to jak można było dopuścić ją do robót bez nadzoru chociażby jednego przedstawiciela Wodnika. Jeżeli taki mamy system wyszukiwania awarii na sieci i nadzoru nad nią, to chroń nas Panie Boże przed atakiem Talibów i wąglikiem w wodzie. Nie mówiąc o głupim przerwaniu rury.
~emil 14-02-2007 10:03
Godz. 9.56 woda troche ciecze, brawo, brawo zapewne w Wodniku juz sie obudzili i być moze znalezli zrodlo awarii. A najlepiej zegnac wszystko na podwykonawce i straszyc go prokuratorem. Nawet nie wiemy kto to jest? Samemu nalezy nie poczuwać się do winy. Nie dosc że brak wody to dostawca naweet nas za to nie przeprosil, czuje sie obrazony. Może pora pomyslec o zmianie zarzadu spolki. Przeciez W.Pa. Prezes to juz jest dość dawno. Idzie wiosna-czas na zmiany!
~jerry 14-02-2007 10:06
JEST Yes Yes Yes
~SAHARA 14-02-2007 10:09
CUD LUDZIE CUD LECI Z KORANU CIECZ JAKAŚ KOLORU DOBREGO CONIAKU ALBO WHYSKACZA ....MOŻE TO TYLKO w o d a :(
~ana 14-02-2007 10:11
Woda już jest
~zdenerwowany 14-02-2007 10:22
Woda przyszla.Ale syf totalny leci,krany pozapychane,po prostu "zupa" leci.Kto bedzie placil za wylanie tej wody do sciekow.A mamy dwa wodomierze,jeden na zimna drugi na ciepla.Zeby uzyskac w miare dobra wode to trzeba 45 minut lac do sciekow z jednego wodomierza,a drugi....I tak sie marnuje wode,kto zaplaci za ta wylana wode?ZGROZA
~SZUWAREK 14-02-2007 10:25
WODNIK DO PRZEWIETRZENIA, a Prezes do dymisji i to jak najszybciej. Za taką wpadkę odpowiada się głową. Proszę zatem wyciągnąc z tego właściwe wnioski Panie Prezydencie i podjąć jeszcze właściwsze decyzje, zgodne z głosem rażąco przeważającej części jeleniogórzan.
~tylko w Polsce !!! 14-02-2007 10:49
jak Wam się to podoba (może umieścić w folderze?): Cieplice - uzdrowiskowa dzielnica Jeleniej Góry słynąca z bogatych złóż wód (mineralnych i geotermalnych) - WODY BRAK !!!! popieram LX - jak można dopuścić firmę zewnętrzną (nadal nam nieznaną) do prac bez nadzoru Zleceniodawcy?!?!? (w przypadku wody, gazu, prądu to raczej kryminał !!!)
~?!?!?!?! 14-02-2007 11:12
Tym syfem można zniszczeć wodomierze, kto za nie zapłaci?! A kto zapłaci za spuszczenie tego ścieku!!!! Może wspaniałomyślny prezes?!
~przemoknięty 14-02-2007 14:02
brawo,gratuluje poziomu żólci o wy nieomylni i genialni. o co tu sie dziwić że życie miedzy takimi złosliwcami i madralińskimi wku...a młodych którzy jadą do Irlandii czy innej Anglii i dziwią się że ,ludzie są normalni i grzeczni dla siebie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Czytelniczka: drogo i brudno

Trwa akcja odkażania gminnych placówek

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Minka na sobotni wieczór

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
282
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%