MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Trwa policyjna akcja w regionie

Wiadomości: Region
Piątek, 8 lutego 2019, 13:39
Aktualizacja: Sobota, 9 lutego 2019, 6:25
Autor: 112
Dzisiaj (8.02) do godz. 22.00 policjanci jeleniogórskiej drogówki w regionie jeleniogórskim prowadzą akcję „ Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ma ona na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa pieszych. Dlatego też aktywność policjantów będzie koncentrowała się przede wszystkim na kierujących pojazdami, którzy naruszają przepisy ruchu drogowego wobec pieszych.

Podczas działań nadzorem objęte zostaną miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych np. przejścia przez jezdnię o dużym natężeniu ruchu lub przejścia, na których doszło do potrąceń pieszych.

Należy przypomnieć, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych obowiązany jest zachować szczególną ostrożność polegającą na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie. Ponadto musi ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Policjanci apelują, aby piesi również uważali na drodze, bowiem w przypadku sytuacji kolizyjnej z pojazdem ich życie i zdrowie jest niewspółmiernie bardziej zagrożone, niż kierującego pojazdem. Zawsze należy być ostrożnym przechodząc przez jezdnię, nawet na wyznaczonym przejściu dla pieszych. Wkraczając na jezdnię upewnijmy się, że nadjeżdżający pojazd zwalnia.

Przypominamy, że bezpieczeństwo pieszych na drodze znacząco poprawia noszenie elementów odblaskowych!

Twoja reakcja na artykuł?

6
50%
Cieszy
2
17%
Dziwi
3
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Danuta Sadownik o uzależnieniach

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Energetyczny prolog!

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 8-02-2019 13:54
A co ma zrobić kierowca jak menel piany ciągnie wózek ze złomem po ulicy a za nim sznur samochodów ,ruszysz gów.o to pójdziesz siedzieć a policja nic a co do odblasków jeszcze nie widziałem żeby złodziej miał odblaski oni mają kaptury na tych łbach oczywiście nie tylko oni ci z plecakami też
~Gyz 8-02-2019 14:40
To zapraszamy Policje na Wojewodzka.Ktoredy maja chodzic ludzie jak nie ma chodnikow.A ruch nie do wytrzymania z tirami wiecznie.Wiec o jakim bezpieczenstwie mowa?
~Widzę 8-02-2019 15:55
I; Jazda na czerwonym jak jest strzałka zielona. II ;Nie przepuszczanie na zebrach. III ; Co z wadliwymi światłami? IV; Komórkowcy ,jeden to nawet miał przed sobą laptopa . V; Furgony rozwożące węgiel i koks bez przykrycia . VI:Przewóz prętów zbrojeniowych ,łat, belek, krokwi (ul. Lubańska skład drewna) VII;Dziś piątek po robocie to i po piwku.
~ 8-02-2019 16:49
Apropo Wojewódzkiej przydało by się pasy z ul. Ceglanej z Wojewódzką w stronę w stronę Jeleniej Góry. Niema chodnika jest zwężenie drogi a my z dzieećmi nie mamy jak przejść.Może coś pomyślicie zanim dojdzie do wypadku.Już nieraz uciakaliśmy na plot z dziećmi.
~ 8-02-2019 17:46
Dlaczego pieszy rozglądam się nie ma zagrożenia brak auta,czerwone i nie mogę przejść, policja zadowoleni mandat chore,
~Kierowca 9-02-2019 7:33
Przepisy obowiazuja kierowcow jak i pieszych. Ale to kultura i zrozumienie po obu stronach da bezpieczne przejscia! Kierowca ma obowiązek, ale to pieszy powinien dac mu szansę się zatrzymać...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Spór o edukację seksualną

Ulica Tabaki gotowa

Po akcji „Pieszy kontra pojazd”

Mercedes wpadł do strumienia

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
727
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%