MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Trwa nabór wniosków o stypendia dla zdolnej młodzieży

Wiadomości: Region
Sobota, 22 sierpnia 2015, 15:23
Aktualizacja: 15:27
Autor: Org
Fot. Organizator
Osobom chcącym starać się o stypendia pozostało jeszcze dwa tygodnie na przygotowanie i przesłanie wniosków. Nabór wniosków w XV edycji Konkursu Stypendialnego „zDolny Śląsk” potrwa do 4 września. Szanse na roczne stypendia mają uczniowie i tegoroczni absolwenci szkół podstawowych (od klas czwartych), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy mogą pochwalić się sukcesami naukowymi, sportowymi lub artystycznymi.

Program Stypendialny „zDolny Śląsk” jest wspólną inicjatywą Fundacji Edukacji Międzynarodowej i Samorządu Województwa Dolnośląskiego, będąc jednym z elementów Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień.

Celem programu jest wsparcie rozwoju indywidualnych uzdolnień i talentów u uczniów, mieszkańców województwa dolnośląskiego.

Niezbędne warunki do uzyskania stypendium to obok ponadprzeciętnych osiągnięć naukowych, artystycznych lub sportowy lub wyjątkowych dokonań w zakresie działalności społecznej, to miejsce stałego zameldowania na Dolnym Śląsku oraz przesłanie poprawnie wypełnionego wniosku z wymaganymi załącznikami w terminie i na właściwy adres. Komisja Stypendialna wyłoni około 50 stypendystów, którzy otrzymają stypendia w wysokości do 3500 zł, wypłacane w ratach przez 10 miesięcy roku szkolnego.

Wnioski można pobrać na stronie internetowej organizatora: www.fem.org.pl i przesłać wyłącznie drogą pocztową, na adres Fundacji Edukacji Międzynarodowej 53-534 Wrocław, ul. Zielińskiego 38, z dopiskiem na kopercie "zDolny Śląsk".

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Druga edycja darmowych e–warsztatów „Zaprogramuj swoją przyszłość”

Spór o szkołę w Sosnówce się zaostrza  

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~o ho ho 22-08-2015 19:35
W tym roku stypendia tylko dla młodzieży z Ukrainy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Przedszkole po remoncie

Głos wicekuratora ws. szkoły w Sosnówce

Dotacja dla szkoły w Sadach Górnych

Czy wiesz jakie możliwości ma Twój smartfon? – warsztaty

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
149
Tak
38%
Nie
55%
Nie wiem
7%