MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Trwa nabór wniosków o stypendia dla zdolnej młodzieży

Wiadomości: Region
Sobota, 22 sierpnia 2015, 15:23
Aktualizacja: 15:27
Autor: Org
Fot. Organizator
Osobom chcącym starać się o stypendia pozostało jeszcze dwa tygodnie na przygotowanie i przesłanie wniosków. Nabór wniosków w XV edycji Konkursu Stypendialnego „zDolny Śląsk” potrwa do 4 września. Szanse na roczne stypendia mają uczniowie i tegoroczni absolwenci szkół podstawowych (od klas czwartych), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy mogą pochwalić się sukcesami naukowymi, sportowymi lub artystycznymi.

Program Stypendialny „zDolny Śląsk” jest wspólną inicjatywą Fundacji Edukacji Międzynarodowej i Samorządu Województwa Dolnośląskiego, będąc jednym z elementów Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień.

Celem programu jest wsparcie rozwoju indywidualnych uzdolnień i talentów u uczniów, mieszkańców województwa dolnośląskiego.

Niezbędne warunki do uzyskania stypendium to obok ponadprzeciętnych osiągnięć naukowych, artystycznych lub sportowy lub wyjątkowych dokonań w zakresie działalności społecznej, to miejsce stałego zameldowania na Dolnym Śląsku oraz przesłanie poprawnie wypełnionego wniosku z wymaganymi załącznikami w terminie i na właściwy adres. Komisja Stypendialna wyłoni około 50 stypendystów, którzy otrzymają stypendia w wysokości do 3500 zł, wypłacane w ratach przez 10 miesięcy roku szkolnego.

Wnioski można pobrać na stronie internetowej organizatora: www.fem.org.pl i przesłać wyłącznie drogą pocztową, na adres Fundacji Edukacji Międzynarodowej 53-534 Wrocław, ul. Zielińskiego 38, z dopiskiem na kopercie "zDolny Śląsk".

Ogłoszenia

Czytaj również

Wegańskie warsztaty

Inauguracja klas patronackich Rainbow

O rozpadających się górach

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~o ho ho 22-08-2015 19:35
W tym roku stypendia tylko dla młodzieży z Ukrainy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Co kryje w sobie włos?

Tu też świętowali

Jubileusze małżeńskie

Radni KO przeciw kupcom?

Patriotycznie w MP 2

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
866
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%