MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Trwa nabór kandydatów do Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 7:59
Aktualizacja: 8:45
Autor: Angela
Po rezygnacji Andrzeja Broniszewskiego (KSON) z członkostwa w Powiatowej Społecznej Radzie do Spraw Osób Niepełnosprawnych działającej przy prezydencie miasta Jeleniej Góry, do 12 kwietnia br. organizacje pozarządowe i fundacje działające na terenie Jeleniej Góry mogą zgłaszać po jednym kandydacie na członka tej rady w ramach uzupełnienia składu.

Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych jest organem opiniodawczo-doradczym prezydenta Jeleniej Góry, która zajmuje się m.in.: opiniowaniem projektów i programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych, oceną realizacji programów oraz opiniowaniem projektów uchwał i programów przyjmowanych przez radę miejską pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych, a także inspirowaniem przedsięwzięć zmierzających do: integracji zawodowej i społecznej i realizacji praw osób niepełnosprawnych.

Przewodniczącym rady jest Stanisław Dziedzic z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, zastępcą jest Grażyna Rehlis – Pawlukiwicz z Polskiego Związku Niewidomych. Funkcje sekretarza sprawuje Wanda Nowak z Karkonoskiego Klubu Amazonek, a członkiem rady z ramienia urzędu jest Zygmunt Korzeniewski.

Pisemne zgłoszenia kandydatów z uzasadnieniem należy składać na adres: Urząd Miasta Jelenia Góra, Wydział Dialogu Społecznego Plac Ratuszowy 58, 58-500 Jelenia Góra, do 12 kwietnia 2013 r. do godz. 14:30.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Klasyki zjechały do Kowar

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~no tak 1-04-2013 9:30
korzonek u niepelnosprawnych.Czy,donosiciel to choroba czy świństwo?
~ksawercia 1-04-2013 9:54
Instalowanie wtyczek w każdej możliwej organizacji pozarządowej opanowali niegdyś członkowie PZPR. Dzisiejsza władza samorządowa czerpie chętnie z tych doświadczeń i to nie tylko w Kotlinie Jeleniogórskiej, ale w wielu gminach Polski.
~wniosek 1-04-2013 12:15
Ulica 1-go Maja jest dla wszystkich zmotoryzowanych tylko nie dla niepełnosprawnych. do godz. 11:00 jeżdżą wszyscy lecz niepełnosprawni muszą parkować tylko na kopertach. ZAPYTANIE DLA kORZONKA ILE MIEJSC PARKINGOWYCH JEST NA UL. 1-GO MAJA. Jak straż miejska czepia się chorych i słabych to mamy MAFIJNĄ ZMOWĘ. TAK TRZYMAĆ !!!! PZPR była bardziej socjalna i ludzka niż obecny WSZAWO-KAPITALIZM. CO KAWAŁEK TO WSZA LUB KAPITALISTA NA URZĘDNICZYM ETACIE. WESOŁEGO ALELLUJA,
~ 1-04-2013 15:02
DOLNOŚLĄZAK. Kolejna rada powołana z inicjatywy szefa magistrackiego dialogu społecznego. Czy ta rada to jest alternatywa PO-partii wobec KSON, który nie dał się spacyfikować przez pełnomocnika prezydenta d/s niepełnosprawnych. Jeleniogórski CZEREPAK - nadal aktywny, a jego rada nie warta funta kłaków.
~ 1-04-2013 15:30
Ad.~ksawercia. Jesteś w błędzie. Organizacji pozarządowych nie opanowali tylko członkowie byłej przewodniej siły narodu. Prawdą jest, że ci ludzie są najsprawniejsi politycznie. Poruszają się w sferze społeczno-gospodarczej o wiele lepiej aniżeli wielu raczkujących polityków, ukształtowanych przez "Solidarność". "Polityków" - raczej politykierów, którzy praktyczną naukę zawodu pobierali w strukturach "S", posługując się głównie siekierą, łomem, kilofem. Wprawdzie szef od dialogu był bardzo zdolnym i oddanym sprawie PZPR-owcem i wcale to go nie dyskwalifikuje z kontynuowania misji zapoczątkowanej w PRL-u. W filmowym serialu o Wilkowyjach wójt ma do pomocy zaufanego urzędnika. Jest nim Czerepak. W Jeleniej Górze w rolę Czerepaka wcielił się szef od dialogu. DOLNOŚLĄZAK
~ 1-04-2013 15:58
Cd. z 15:30. Czerepak z filmowego serialu "Rancho" to osoba wyimaginowana, odbierana przez widzów jako barwna postać komediowa, prześmiewcza. Chwała scenarzyście i reżyserowi filmu za to, że wykreował współcześnie personę rodem z PRL-owskiej komedii Barei. Natomiast rzeczą godną ubolewania jest to, że poważny i wymagający szacunku urząd Prezydenta Miasta zafundował sobie komediowego Czerepaka, finansując ten twór z magistrackich pieniędzy. DOLNOŚLĄZAK
~olga 1-04-2013 23:45
KSON to farsa ile razy cos chcalam zalatwic nic sie nie udawalo ..to samo dotyczy warsztatow dla o niepelnosprawnych kolejna farsa tylko zalezna od pfron i od MOPs-u..............pracownicy zastraszaj ludzi i ich rodzicow..........a rzadzaca tym dziwnym stworem kobieta i jej piesek kierowca...............to juz wogole cyrk..............Jak to wszystko dziala..............strach donosicielstwo...zaleznosci mobing psychiczny..bojazn rodzicow o miejsce dla dziecka straszne miejsce..tak to wyglada w praktyce..
~radoslaw 1-04-2013 23:51
podzielam uwagi Olgi tam jest juz cyrk w tych warsztatach.......nic nie moze sie obejsc bez szefowej starej kobiety -trzyma sie az do bolu kupuje jakies bzdurne telewizory itp a ludzie boja sie jej jak ognia ..............................wspolczuje..............coz raczka raczke myje..tam rowniez...............
~mistyk 2-04-2013 3:20
olga w 100% masz racje spotkałem się z tym!!! w wielu przypadkach do takiego stopnia pot-rafiom to robić że niektórzy odbierają sobie życie!!!znam kilka przypadków. jeden miał miejsce w ubiegłym roku.
~KSON 2-04-2013 11:08
KSON :wypadało by dodać ,że Pan Broniszewski zrezygnował z członka Społecznej Rady ds.Osób Niepełnosprawnych przy Prezydencie Miasta w proteście przeciwko hipokryzji i dezintegracyjnych działań części członków tej Rady.Komisja nie spełniła ,zdaniem Pana Broniszewskiego ,oczekiwań środowiska w sferze walki o dobro ludzi najsłabszych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Pamięci poległych

To było podpalenie

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Dla komfortu pasażerów

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
288
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%