MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Trwa majówka w Bukowcu

Wiadomości: Region
Wtorek, 2 maja 2017, 6:53
Aktualizacja: Piątek, 5 maja 2017, 7:22
Autor: Joanna
Fot. Użyczone
Od 29 kwietnia do 6 maja w Pałacu w Bukowcu przygotowano wiele atrakcji. Odbywają się koncerty, wystawy, kiermasze artystyczne, pokazy, a wstęp dla zwiedzających jest bezpłatny.

Majówka w Bukowcu rozpoczęła się otwarciem wystawy Tkactwa Artystycznego Magdaleny Martyniuk – Sielickiej oraz Elżbiety Sielickiej. Dzieła artystek można było podziwiać w salach pałacu. Pierwszego dnia majówki odbył się również finałowy koncert warsztatów perkusyjnych uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej im. Janiny Garści w Jeleniej Górze (Cieplice). Podczas koncertu wystąpili gościnnie Se Mi Hwang, znakomita koreańska perkusistka, która uzyskała pierwszą nagrodę oraz nagrodę publiczności na szóstym światowym konkursie marimby w 2012 roku w Stuttgarcie, a także pierwsza nagrodę w kategorii perkusyjnej w konkursie Felix Mandelssohn – Bartholdy w 2013 roku. Wraz z artystką wystąpił szwedzki wibrafonista i marimbista Anders Astrand.

W niedzielę (30.04) można było spotkać się z reżyserem filmowym Henrykiem Bielskim (reż. m.in. Ballady o Januszku czy Warszawskich Gołębi). Wyświetlono film z 1978 roku pt. „Koty to dranie” a na koniec wystąpił duet – Barbara i Krzysztof Postrożny.

Kolejnego dnia majówki, w poniedziałek, w Artystycznej Stodole wystąpiła polska grupa bluesowa, czyli zespół J.J. Band, który występuje od 2001 roku. Natomiast dla tych, którzy jeszcze nie byli, a chcieliby odwiedzić Bukowiec, jest jeszcze szansa. Dziś (2 maja) o godzinie 16.00 odbędzie się występ zespołu Hayat z Jeleniej Góry. Grupa ta, zaprezentuje pokaz tańca orientalnego oraz flamenco . A w środę już od godziny 13.00 atrakcje dla najmłodszych. W Artystycznej Stodole w odbędzie się spektakl klauna Rufi Rafi. Organizatorzy zapraszają również na wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Moje Miejsce” oraz na koncert folkowego zespołu Szyszak, który odbędzie się w Starym Browarze w Bukowcu 6 maja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stoi kolej na Kopę

Tu też świętowali

Patriotycznie przy ognisku

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Cynk 2-05-2017 7:55
Wieczornym uzupełnieniem majówki było nocne zwiedzanie parku w Bukowcu w blasku pochodni z przewodnikiem przebranym w stroj hrabiego von Reden. Niesamowite wrażenia i ciekawe opwowieści. Wreszcie poznałem park z jego całą niesamowitą historią. Dziękujemy Discover Silesia !
~KRECIK 2-05-2017 9:21
Gdzie jest ta wiocha??😱
~dj 2-05-2017 11:22
Pogodowo to raczej trwa marcówka..albo i styczniówka;)
~Real 3-05-2017 16:37
Kolejny raz serdecznie gratuluję. Historia miejscowości zacna, obiekty zacne, ale to współcześni ludzie to podtrzymują. Brawo :)))
~Karpko 3-05-2017 22:18
Byłem na nocnym zwiedzaniu parku w Bukowcu. Super! Poznawanie w ten sposób historii to super sprawa! Chłopaki z Discover Silesia trzymać tak dalej!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radni KO przeciw kupcom?

Na stadionie już jasno

Studium na początek

Wypadek przy baniakach  

Jubileusze małżeńskie

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
851
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%