MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Trwa majówka w Bukowcu

Wiadomości: Region
Wtorek, 2 maja 2017, 6:53
Aktualizacja: Piątek, 5 maja 2017, 7:22
Autor: Joanna
Fot. Użyczone
Od 29 kwietnia do 6 maja w Pałacu w Bukowcu przygotowano wiele atrakcji. Odbywają się koncerty, wystawy, kiermasze artystyczne, pokazy, a wstęp dla zwiedzających jest bezpłatny.

Majówka w Bukowcu rozpoczęła się otwarciem wystawy Tkactwa Artystycznego Magdaleny Martyniuk – Sielickiej oraz Elżbiety Sielickiej. Dzieła artystek można było podziwiać w salach pałacu. Pierwszego dnia majówki odbył się również finałowy koncert warsztatów perkusyjnych uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej im. Janiny Garści w Jeleniej Górze (Cieplice). Podczas koncertu wystąpili gościnnie Se Mi Hwang, znakomita koreańska perkusistka, która uzyskała pierwszą nagrodę oraz nagrodę publiczności na szóstym światowym konkursie marimby w 2012 roku w Stuttgarcie, a także pierwsza nagrodę w kategorii perkusyjnej w konkursie Felix Mandelssohn – Bartholdy w 2013 roku. Wraz z artystką wystąpił szwedzki wibrafonista i marimbista Anders Astrand.

W niedzielę (30.04) można było spotkać się z reżyserem filmowym Henrykiem Bielskim (reż. m.in. Ballady o Januszku czy Warszawskich Gołębi). Wyświetlono film z 1978 roku pt. „Koty to dranie” a na koniec wystąpił duet – Barbara i Krzysztof Postrożny.

Kolejnego dnia majówki, w poniedziałek, w Artystycznej Stodole wystąpiła polska grupa bluesowa, czyli zespół J.J. Band, który występuje od 2001 roku. Natomiast dla tych, którzy jeszcze nie byli, a chcieliby odwiedzić Bukowiec, jest jeszcze szansa. Dziś (2 maja) o godzinie 16.00 odbędzie się występ zespołu Hayat z Jeleniej Góry. Grupa ta, zaprezentuje pokaz tańca orientalnego oraz flamenco . A w środę już od godziny 13.00 atrakcje dla najmłodszych. W Artystycznej Stodole w odbędzie się spektakl klauna Rufi Rafi. Organizatorzy zapraszają również na wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Moje Miejsce” oraz na koncert folkowego zespołu Szyszak, który odbędzie się w Starym Browarze w Bukowcu 6 maja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Ćwierć wieku Teatru Maska

Był "Krok do sukcesu"

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Cynk 2-05-2017 7:55
Wieczornym uzupełnieniem majówki było nocne zwiedzanie parku w Bukowcu w blasku pochodni z przewodnikiem przebranym w stroj hrabiego von Reden. Niesamowite wrażenia i ciekawe opwowieści. Wreszcie poznałem park z jego całą niesamowitą historią. Dziękujemy Discover Silesia !
~KRECIK 2-05-2017 9:21
Gdzie jest ta wiocha??😱
~dj 2-05-2017 11:22
Pogodowo to raczej trwa marcówka..albo i styczniówka;)
~Real 3-05-2017 16:37
Kolejny raz serdecznie gratuluję. Historia miejscowości zacna, obiekty zacne, ale to współcześni ludzie to podtrzymują. Brawo :)))
~Karpko 3-05-2017 22:18
Byłem na nocnym zwiedzaniu parku w Bukowcu. Super! Poznawanie w ten sposób historii to super sprawa! Chłopaki z Discover Silesia trzymać tak dalej!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Wkrótce zegar wróci na "Majówkę"

O bezpieczeństwie

Medale dla zasłużonych

Dla bezpieczeństwa

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
350
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%