MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Trwa akcja „Pieszy kontra pojazd”

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 20 lutego 2017, 14:01
Aktualizacja: Wtorek, 21 lutego 2017, 15:55
Autor: 112
Fot. Archiwum
Dzisiaj (20.02) policjanci jeleniogórskiej drogówki prowadzą w regionie akcję „Pieszy kontra pojazd”. Podczas tych działań zwracają szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierowców wobec pieszych.

Chodzi głównie o zachowanie kierowców w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, gdzie obowiązuje ich zasada szczególnej ostrożności.

Policjanci surowe kary zapowiadają również dla pieszych, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów. A nagminnym wykroczeniem popełnianym przez tych uczestników ruchu drogowego jest przechodzenie na czerwonym świetle, przechodzenie w miejscu niedozwolonym lub wchodzenie wprost pod nadjeżdżający pojazd.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Złodziej zatrzymany

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Zygmunt 20-02-2017 15:08
Za każde nieuważne wejście pieszego na jezdnię należy się uwaga, a nawet kara. Natomiast karanie pieszego przechodzącego po pasach na czerwonym świetle, gdy nie ma żadnego jadącego pojazdu na drodze, to bezsens. Czerwone światło zawsze powinno być sygnałem do sprawdzenia co się dzieje, a nie definitywnym stopem.
~ 20-02-2017 16:21
Przejście ul.Powstańców Wielkopolskich ,Lipowa tam żaden kierowca nie stanie a wystarczy po cywilnemu i buraków można nauczyć przepisów
~XYZ 20-02-2017 21:34
Zapraszam do Szklarskiej. Na wysokości Orlenu pieszy notorycznie przechodzą od strony stacji paliw na Skwerek Radiowej Trójki w poprzek skrzyżowania. Dzisiaj dwóch delikwentów wlazło mi prosto pod koła samochodu. Nawet głów nie odwrócili - tylko tak jak szli po chodniku weszli sobie na ulicę. No tak - czego ja się właściwie czepiam - przecież święte krowy szły to trzeba uważać
~?? 22-02-2017 15:29
Oj Zygmunt, Zygmunt..... nie wierzę, że można coś takiego wymyślić. Czerwone dla pieszego oznacza zielone dla pojazdu, który w ciągu sekund może pojawić się na przejściu... zastanów się.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Klasyki zjechały do Kowar

Czytelniczka: drogo i brudno

Wykorzystał okazję i ukradł elektronarzędzia

Najcenniejsze kurioza w cieplickim muzeum

Mąż zatrzymany za rękoczyny

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
301
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
5%