MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Trwa akcja „Pieszy kontra pojazd”

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 20 lutego 2017, 14:01
Aktualizacja: Wtorek, 21 lutego 2017, 15:55
Autor: 112
Fot. Archiwum
Dzisiaj (20.02) policjanci jeleniogórskiej drogówki prowadzą w regionie akcję „Pieszy kontra pojazd”. Podczas tych działań zwracają szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierowców wobec pieszych.

Chodzi głównie o zachowanie kierowców w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, gdzie obowiązuje ich zasada szczególnej ostrożności.

Policjanci surowe kary zapowiadają również dla pieszych, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów. A nagminnym wykroczeniem popełnianym przez tych uczestników ruchu drogowego jest przechodzenie na czerwonym świetle, przechodzenie w miejscu niedozwolonym lub wchodzenie wprost pod nadjeżdżający pojazd.

Ogłoszenia

Czytaj również

Apel Pamięci w SP 15

Radni KO przeciw kupcom?

Po akcji „Znicz”

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Zygmunt 20-02-2017 15:08
Za każde nieuważne wejście pieszego na jezdnię należy się uwaga, a nawet kara. Natomiast karanie pieszego przechodzącego po pasach na czerwonym świetle, gdy nie ma żadnego jadącego pojazdu na drodze, to bezsens. Czerwone światło zawsze powinno być sygnałem do sprawdzenia co się dzieje, a nie definitywnym stopem.
~ 20-02-2017 16:21
Przejście ul.Powstańców Wielkopolskich ,Lipowa tam żaden kierowca nie stanie a wystarczy po cywilnemu i buraków można nauczyć przepisów
~XYZ 20-02-2017 21:34
Zapraszam do Szklarskiej. Na wysokości Orlenu pieszy notorycznie przechodzą od strony stacji paliw na Skwerek Radiowej Trójki w poprzek skrzyżowania. Dzisiaj dwóch delikwentów wlazło mi prosto pod koła samochodu. Nawet głów nie odwrócili - tylko tak jak szli po chodniku weszli sobie na ulicę. No tak - czego ja się właściwie czepiam - przecież święte krowy szły to trzeba uważać
~?? 22-02-2017 15:29
Oj Zygmunt, Zygmunt..... nie wierzę, że można coś takiego wymyślić. Czerwone dla pieszego oznacza zielone dla pojazdu, który w ciągu sekund może pojawić się na przejściu... zastanów się.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Udany Piknik Strzelecki

Włamał się i ukradł… 20 opakowań herbaty

Wypadek przy baniakach  

O rozpadających się górach

Kolizja audi i forda

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
810
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%