MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Trwa akcja „Pieszy kontra pojazd”

Wiadomości: Region
Czwartek, 6 października 2016, 13:50
Aktualizacja: 13:52
Autor: 112
Fot. Archiwum
Dzisiaj (6.10) policjanci jeleniogórskiej drogówki w regionie jeleniogórskim prowadzą akcję „ Pieszy kontra pojazd”. Funkcjonariusze zapowiadają surowe kary dla pieszych i kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów w tym zakresie.

Policjanci zwracają szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierowców wobec pieszych. Chodzi głównie o ich zachowanie w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, gdzie kierowców obowiązuje zasada szczególnej ostrożności.

Surowe kary zapowiadają również dla pieszych, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów. Nagminnym wykroczeniem popełnianym przez tych uczestników ruchu drogowego jest przechodzenie na czerwonym świetle i przechodzenie w miejscu niedozwolonym lub wchodzenie wprost pod nadjeżdżający pojazd.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Doczekają się ronda

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~i 7-10-2016 1:24
I co dojna zmiana !!!
~ 7-10-2016 5:02
czas najwyższy zlikwidować większość sygnalizacji świetlnej w tym mieście zwłaszcza tam gdzie prawie w ogóle nie ma ruchu, a na najbardziej ruchliwych skrzyżowaniach dać kładki dla pieszych zwłaszcza tych 2 i 3 częściowych co ja idąc gdzie kolwiek żeby przejść przez 1 jezdnię mam 3 razy czekać ?
~bat 7-10-2016 9:12
w konfrontacji pieszy kontra pojazd ten pierwszy ma marne szanse, co powoduje iz to kierowca powinien jechac zwracajac szczegolna uwage na cale otoczenie. piesi potrafia zrobic przerozne bardzo glupie akcje, ale jadac 1,5tonowym zlomem nie ma miejsca na bledy. nie potraficie jezdzic, nie wsiadajcie za kierownice.
~CZUJKA 7-10-2016 10:03
Zlikwidujmy światła - zróbmy teleportery po obydwu stronach ulic. Auta niech również się teleportują przez miasto. Czy widzieliście kiedyś złoty środek na ruch miejski? Nie ma takie mocy żeby nie było korków, żeby ktoś nie stał na światłach, że by ktoś nie dostał mandatu - i nie jest to dojna zmiana, mandaty były,są i będą. Każdym dużym miastem rządzą te same zasady , w każdym kraju.
~aaabbbccc 9-10-2016 15:49
Może warto zainteresować się ulicą wolności nieopodal bankowej? Tam kierowcy jeżdżą jakby na haju, za nic mają przejścia dla pieszych i ludzi nie wchodzących.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Potrącenie rowerzysty

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Kolejna ofiara fałszywego policjanta

Czołowe zderzenie w Podgórzynie

Po akcji "Trzeźwy poranek"

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
724
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%