MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Trwa akcja „Pasy” na jeleniogórskich drogach

Wiadomości: Region
Czwartek, 26 stycznia 2017, 12:39
Aktualizacja: 12:42
Autor: 112
Fot. Archiwum
Dzisiaj (26.01) policjanci jeleniogórskiej drogówki prowadzą w regionie działania prewencyjne pod kryptonimem „Pasy”. Akcja będzie trwała do godz. 22.00.

Jedną z głównych przyczyn śmiertelności i urazowości ofiar wypadków drogowych jest naruszenie przepisów dotyczących obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i urządzeń przeznaczonych do przewozu dzieci.
Dlatego funkcjonariusze prowadzą działania prewencyjne, mające na celu skontrolowanie jak największej liczby pojazdów i sprawdzenie, czy osoby w nich jadące stosują się do tego obowiązku.

W trakcie kontroli policjanci sprawdzą również kierowców pod kątem trzeźwości, a także sprawdzą dokumenty wymagane przy kontroli drogowej oraz stan techniczny pojazdów.

Akcja ma na celu uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego poważnych konsekwencji, jakie w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolizja na Wolności

Poszukiwany spowodował kolizję z radiowozem

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~mis 26-01-2017 14:19
Ja nie zapinam bo chce wylecieć przez przednią szybe jak auto będie dachowało a nie skończyć w rowie przypięty do siedenia.
~stanleyowsky 27-01-2017 7:23
Policjantom przypominam, że nie istnieje ustawa, która pozwala na prewencyjne badanie alkomatem. Można takie badanie przeprowadzić jedynie w przypadku zaistnienia jakiegokolwiek wykroczenia, które popełnił kierowca, ale nie "ot tak sobie". Akcje "dmuchanie" są prowadzone bezprawnie. Podobne do nich byłyby akcje wypytywania kierowców o orientację seksualną, albo wyznawaną wiarę. Nie ma ustawy, która na to pozwala.
~Karol 27-01-2017 8:56
A kiedy będzie akcja "światła". Ile jeździ samochodów po JG z ubytkami w oświetleniu to widać wieczorem i nie trzeba do tego specjalistycznych urządzeń. A wielu jest też takich co ich światła świecą nie tam gdzie powinny stwarzając zagrożenie na drodze. Ile samochodów jeździ z włączonymi światłami mijania wraz ze światłami "dziennymi" - jak pracują diagności?
rymcycymcy 27-01-2017 9:08
| ~mis | ...nie zapinaj też rozporka, żeby miś miał okienko na wszelki wypadek ! :)
~ 27-01-2017 9:59
Wypadałoby aby policjanci w okresie zimowym skupili się na "pasach" ale dla pieszych, aby kontrolować kierowców wyprzedzających tuż przed i na 'zebrze" rozstawić patrole nieoznakowane z kamerkami. Kontrolować osoby urządzające sobie pogaduchy w bliskiej odległości od pasów oraz osoby spacerujące po pasach a nie przechodzące zdecydowanym krokiem.
rymcycymcy 27-01-2017 13:08
09:59 | ~ | ...dobrze byłoby też wyłapywać drapiących się ukradkiem ...niby trzymając ręce w kieszeniach ..oraz pozyskujące z nosa i zjadające kozy na czerwonym ..oraz w strefie 100 m od !
~ktoś 27-01-2017 14:49
obowiązek zapinania pasów to głupota. Każdy jest kowalem własnego losu - chcesz zapinaj nie chcesz bądź kaleką wybór powinien należeć do Ciebie. Ale mniej kasy byłoby dla policji to pewny kąsek. Przy wypadku dachowania przy zapaleniu się auta pasy to pułapka - to rożno dla kierowcy. A w terenie zabudowanym po co komu i dlaczego. Analogicznie dlaczego policja nie ma obowiązku zapinania pasów skoro idzie tu o bezpieczeństwo.
~ 27-01-2017 16:02
zamiast się zająć prawdziwym zagrożeniem na drogach to zawracają d..ę bzdetami, potem kierowcy się wyżywają na innych uczestnikach ruchu, albo co gorsza nadrabiają stracony czas- co dopiero powoduje zagrożenie. nie chce, niech nie zapina, jego sprawa.
~Do 09:59 i ktoś 29-01-2017 13:39
Kierowcy to jedno i ich trzeba monitorować, ale pieszych także. Przechodzą często bez upewnienia się, czy mogą przejść przez jezdnię. Wkraczają na jezdnię tuż przed najeżdżającym pojazdem. Po zmroku chodzą często w ciemnym stroju; kurtkach, płaszczach bez elementów odblaskowych. Policja działa na zasadzie, co wolno wojewodzie, to nie Tobie smro..ie ;) Oni mają rację, a jeśli nie, to i tak przekręcą fakty, że wyjdą na swoje :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rozbój w mieszkaniu

Zaklęcia Harmonii

Pożar baraku przy Kolberga

Wypadek przy sądzie

Pijany rozbił volkswagena

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
209
Tak
54%
Nie
38%
Nie wiem
8%