MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Trwa akcja „Pasy” na jeleniogórskich drogach

Wiadomości: Region
Czwartek, 26 stycznia 2017, 12:39
Aktualizacja: 12:42
Autor: 112
Fot. Archiwum
Dzisiaj (26.01) policjanci jeleniogórskiej drogówki prowadzą w regionie działania prewencyjne pod kryptonimem „Pasy”. Akcja będzie trwała do godz. 22.00.

Jedną z głównych przyczyn śmiertelności i urazowości ofiar wypadków drogowych jest naruszenie przepisów dotyczących obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i urządzeń przeznaczonych do przewozu dzieci.
Dlatego funkcjonariusze prowadzą działania prewencyjne, mające na celu skontrolowanie jak największej liczby pojazdów i sprawdzenie, czy osoby w nich jadące stosują się do tego obowiązku.

W trakcie kontroli policjanci sprawdzą również kierowców pod kątem trzeźwości, a także sprawdzą dokumenty wymagane przy kontroli drogowej oraz stan techniczny pojazdów.

Akcja ma na celu uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego poważnych konsekwencji, jakie w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym w 2019 roku

Orszak Trzech Króli

Policyjny pościg na Zabobrzu

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~mis 26-01-2017 14:19
Ja nie zapinam bo chce wylecieć przez przednią szybe jak auto będie dachowało a nie skończyć w rowie przypięty do siedenia.
~stanleyowsky 27-01-2017 7:23
Policjantom przypominam, że nie istnieje ustawa, która pozwala na prewencyjne badanie alkomatem. Można takie badanie przeprowadzić jedynie w przypadku zaistnienia jakiegokolwiek wykroczenia, które popełnił kierowca, ale nie "ot tak sobie". Akcje "dmuchanie" są prowadzone bezprawnie. Podobne do nich byłyby akcje wypytywania kierowców o orientację seksualną, albo wyznawaną wiarę. Nie ma ustawy, która na to pozwala.
~Karol 27-01-2017 8:56
A kiedy będzie akcja "światła". Ile jeździ samochodów po JG z ubytkami w oświetleniu to widać wieczorem i nie trzeba do tego specjalistycznych urządzeń. A wielu jest też takich co ich światła świecą nie tam gdzie powinny stwarzając zagrożenie na drodze. Ile samochodów jeździ z włączonymi światłami mijania wraz ze światłami "dziennymi" - jak pracują diagności?
rymcycymcy 27-01-2017 9:08
| ~mis | ...nie zapinaj też rozporka, żeby miś miał okienko na wszelki wypadek ! :)
~ 27-01-2017 9:59
Wypadałoby aby policjanci w okresie zimowym skupili się na "pasach" ale dla pieszych, aby kontrolować kierowców wyprzedzających tuż przed i na 'zebrze" rozstawić patrole nieoznakowane z kamerkami. Kontrolować osoby urządzające sobie pogaduchy w bliskiej odległości od pasów oraz osoby spacerujące po pasach a nie przechodzące zdecydowanym krokiem.
rymcycymcy 27-01-2017 13:08
09:59 | ~ | ...dobrze byłoby też wyłapywać drapiących się ukradkiem ...niby trzymając ręce w kieszeniach ..oraz pozyskujące z nosa i zjadające kozy na czerwonym ..oraz w strefie 100 m od !
~ktoś 27-01-2017 14:49
obowiązek zapinania pasów to głupota. Każdy jest kowalem własnego losu - chcesz zapinaj nie chcesz bądź kaleką wybór powinien należeć do Ciebie. Ale mniej kasy byłoby dla policji to pewny kąsek. Przy wypadku dachowania przy zapaleniu się auta pasy to pułapka - to rożno dla kierowcy. A w terenie zabudowanym po co komu i dlaczego. Analogicznie dlaczego policja nie ma obowiązku zapinania pasów skoro idzie tu o bezpieczeństwo.
~ 27-01-2017 16:02
zamiast się zająć prawdziwym zagrożeniem na drogach to zawracają d..ę bzdetami, potem kierowcy się wyżywają na innych uczestnikach ruchu, albo co gorsza nadrabiają stracony czas- co dopiero powoduje zagrożenie. nie chce, niech nie zapina, jego sprawa.
~Do 09:59 i ktoś 29-01-2017 13:39
Kierowcy to jedno i ich trzeba monitorować, ale pieszych także. Przechodzą często bez upewnienia się, czy mogą przejść przez jezdnię. Wkraczają na jezdnię tuż przed najeżdżającym pojazdem. Po zmroku chodzą często w ciemnym stroju; kurtkach, płaszczach bez elementów odblaskowych. Policja działa na zasadzie, co wolno wojewodzie, to nie Tobie smro..ie ;) Oni mają rację, a jeśli nie, to i tak przekręcą fakty, że wyjdą na swoje :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ponad 28 milionów deficytu

Oszust znów wyłudził dużą sumę pieniędzy!

Po akcji „Czysty chodnik”

Przed nami finał WOŚP

Instrukcja obsługi dla gości pod Szrenicą

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
50
Tak
18%
Nie
74%
Nie wiem
8%