MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Trudny powrót do szkolnej ławy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 1 września 2008, 8:00
Aktualizacja: 15:11
Autor: Angela
Fot. TEJO
Pierwszy dzień września i koniec wakacyjnej laby. Tłum dzieci i młodzieży wraca dziś (poniedziałek) do klas. Radość ze spotkania kolegów miesza się ze smutkiem, że dwa miesiące laby już za nimi.

Angela i Antoś Grodzcy oraz Sonia Ziobro są zgodni, że wakacje upłynęły miło, ale za szybko. Rodzeństwo w tym roku odwiedziło Tunezje i Bułgarię, a z wycieczki najbardziej zapamiętano poparzenia po meduzach, które porównują do bólu po głęboko wbitej szpilce w ciało. Antoś może się jednak pochwalić, że w tym roku nauczył się pływać. Sonia, córka tego właśnie Jacka Ziobry, towarzyszyła swojemu tacie, który miał kabaretowe występy nad morzem. Przy okazji odwiedziła też prababcię, kuzynkę i przyjaciółkę.

Stres przed pierwszym dzwonkiem narastał wśród całej trójki już w końcówce sierpnia. Zastanawiali się, jacy będą nauczyciele i jak potoczy się szkolne życie. Angela i jej młodszy brat w tym roku zmieniają szkołę, więc pierwsze dni w klasie to dla nich podwójna niepewność. Obawiają się kłopotów z przyjęciem i aklimatyzacją. Miejmy jednak nadzieję, że ich obawy okażą się nieuzasadnione. Całej trójce i wszystkim, którzy wracają do szkolnych ławek, życzymy samych sukcesów i powodów do radości. I na pocieszenie: następne wakacje już za 10 miesięcy.

Wprawdzie rok szkolny rozpoczyna się we wszystkich placówkach oświaty, jednak szczególny charakter będą miały uroczystości w Gimnazjum nr 1. Tu, 1 września w południe, zaczną się miejskie obchody początku roku szkolnego. Wcześniej o godz. 9. 45 w Gimnazjum nr 2 oraz o godz. 10.15 w „czwórce” trzecioklasiści dostaną od posła Jerzego Szmajdzińskiego oraz radnej Grażyny Malczuk stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce i sporcie ufundowane z datków zebranych podczas XII Balu Charytatywnego Lewicy.

Od rana przy przejściach dla pieszych położonych blisko placówek oświaty kręcą się patrole policji. Stróże prawa apelują do kierowców, aby zwalniali przed każdą „zebrą”, a zwłaszcza tych położonych przy szkołach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zmiana harmonogramu wywozu odpadów

Karambol na DK nr 30

Parking na... przejściu

Komentarze (8) Dodaj komentarz

KochaSJG1983 1-09-2008 8:29
Nic takie apelacje nie pomogą, bo kierowcy i tak nie posłuchają policjantów z Sekcji Ruchu Drogowego i będą zapierdzielać przed "zebrami". Niektórzy są nawet zdolni do tego, żeby dodać gazu przed "zebrą", a wtedy może dojść do tragedii. Powinno się podnieść ceny mandatów za szybką i brawurową jazdę, a nie apelować do kierowców...
zloty666 1-09-2008 9:35
. . . no nareszcie skończy się włóczenie "gównarzerii" po mieście; czekamy na pierwsze relacje z ukarania grzywnami rodziców wagarowiczów !
piipi 1-09-2008 10:30
..*Jelonkowi Malolaci..tylko spokojnie !!.~W parku tez sa lawki,a tam spokoj znajdziecie i swiezym powietrzem oddychac....MOZECIE !!.
~xxx 1-09-2008 13:59
trzeba iśc na jakiegoś browarka:D:D
~Shes 1-09-2008 14:33
"Rodzeństwo w tym roku odwiedziła Tunezje i Bułgarię" powinno być ODWIEDZIŁO panna Angelo
~esemese 1-09-2008 15:58
nowy rok zostal oficjalnie oblany !
~Sabath 1-09-2008 20:09
najlepiej to wykopać sobie w lesie norkę i tam wypoczywać ;-)
~k22 1-09-2008 23:20
Gratulujemy uczestnikom Balu pomysłu.Stypendia to świetny pomysł

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Oznakowanie poziome (prawie) odnowione  

Śmierć na żwirowni

Dachowanie volvo w Karpaczu

Odpust na Śnieżce

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
532
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%