MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Trudne kroki na norwidowskich deskach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 15 lipca 2008, 15:09
Aktualizacja: Czwartek, 17 lipca 2008, 9:20
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Wydaje się prosty, a wcale tak nie jest – mowa o menuecie, barokowym tańcu, który we wtorek ćwiczyli uczestnicy warsztatów „Lato w teatrze”. Akcja już od dziewięciu dni trwa na Scenie Dramatycznej TJ im. Norwida.

Wczoraj młodzi ludzie „poszli w tango”, dziś zajęli się układem menueta, który będzie jednym z elementów przygotowywanego przedstawienia „Z księgi kolorów”. Sztuki stawiania menuetowych kroków uczył młodzież Tadeusz Wnuk, aktor Teatru Jeleniogórskiego.

– Taniec ten dla widza wydaje się nieskomplikowany, ale jest wymagającym dla tańczącego – powiedział nam pan Tadeusz. – Do tego, dzięki ruchowi scenicznemu można osiągnąć wiele ekspresji, tak charakterystycznej dla epoki baroku. To właśnie w epizodzie dotyczącym tej epoki adepci sztuki scenicznej pokażą, czego nauczył ich Tadeusz Wnuk. – Nad tą sceną jeszcze będziemy musieli popracować – dodał aktor, który pracował dziś z grupą Grażyny Tabor i Jacka Paruszyńskiego.

Z kolei druga grupa, pod opieką Koryny Wnuk i Jacka Grondowego doskonaliła sceny kuglarskie. Przygotowywała się też do tanga, w którym także będzie uczestniczyła, ale jako tło.

Dziś część spektaklu, który po południu młodzież wystawiła na dużej scenie, obejrzał Adam Januszkiewicz, teatralny mistrz elektryki, czyli specjalista od światła. To właśnie pan Adam nada całej sztuce blichtru dzięki odpowiedniemu oświetleniu. – A dobre światło to więcej jak połowa sukcesu – podkreśla Tadeusz Wnuk.

Grupa promocyjna pod opieką Doroty Fruby-Wiśniewskiej skończyła dziś malowanie plakatu zapowiadającego sztukę. Zawisł on w hallu głównym gmachu. Inne afisze zachęcające do przyjścia do Teatru Jeleniogórskiego 19 i 20 lipca o godz. 18 niebawem pojawią się w różnych miejscach stolicy Karkonoszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wybory: Zwycięstwo PiS

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Inwestycja w zieleń

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ja 15-07-2008 15:41
~kokos 20-07-2008 12:09

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spór o edukację seksualną

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Rusza remont dachu GOK–u

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Nowa sygnalizacja świetlna  

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
291
Tak
55%
Nie
36%
Nie wiem
8%