MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Trudne kroki na norwidowskich deskach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 15 lipca 2008, 15:09
Aktualizacja: Czwartek, 17 lipca 2008, 9:20
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Wydaje się prosty, a wcale tak nie jest – mowa o menuecie, barokowym tańcu, który we wtorek ćwiczyli uczestnicy warsztatów „Lato w teatrze”. Akcja już od dziewięciu dni trwa na Scenie Dramatycznej TJ im. Norwida.

Wczoraj młodzi ludzie „poszli w tango”, dziś zajęli się układem menueta, który będzie jednym z elementów przygotowywanego przedstawienia „Z księgi kolorów”. Sztuki stawiania menuetowych kroków uczył młodzież Tadeusz Wnuk, aktor Teatru Jeleniogórskiego.

– Taniec ten dla widza wydaje się nieskomplikowany, ale jest wymagającym dla tańczącego – powiedział nam pan Tadeusz. – Do tego, dzięki ruchowi scenicznemu można osiągnąć wiele ekspresji, tak charakterystycznej dla epoki baroku. To właśnie w epizodzie dotyczącym tej epoki adepci sztuki scenicznej pokażą, czego nauczył ich Tadeusz Wnuk. – Nad tą sceną jeszcze będziemy musieli popracować – dodał aktor, który pracował dziś z grupą Grażyny Tabor i Jacka Paruszyńskiego.

Z kolei druga grupa, pod opieką Koryny Wnuk i Jacka Grondowego doskonaliła sceny kuglarskie. Przygotowywała się też do tanga, w którym także będzie uczestniczyła, ale jako tło.

Dziś część spektaklu, który po południu młodzież wystawiła na dużej scenie, obejrzał Adam Januszkiewicz, teatralny mistrz elektryki, czyli specjalista od światła. To właśnie pan Adam nada całej sztuce blichtru dzięki odpowiedniemu oświetleniu. – A dobre światło to więcej jak połowa sukcesu – podkreśla Tadeusz Wnuk.

Grupa promocyjna pod opieką Doroty Fruby-Wiśniewskiej skończyła dziś malowanie plakatu zapowiadającego sztukę. Zawisł on w hallu głównym gmachu. Inne afisze zachęcające do przyjścia do Teatru Jeleniogórskiego 19 i 20 lipca o godz. 18 niebawem pojawią się w różnych miejscach stolicy Karkonoszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Bezpieczniej nad Kaczawą

Wkrótce będzie zakaz wstępu na Tamę Złotnicką

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ja 15-07-2008 15:41
~kokos 20-07-2008 12:09

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Stalowe rumaki w Karpaczu

W sierpniu zarejestruj jacht

Nie ma rady na wandali?

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
984
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%