MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Trudna przeprawa

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 23 maja 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Jack
Po sześciu latach od kapitalnego remontu mostu przy ulicy Różyckiego, jego nawierzchnia znów wymaga modernizacji.

Prace drogowe powodują utrudnienia w ruchu. Na szczęście most nie został zamknięty dla użytkowników dróg. Jednak w godzinach szczytu tworzą się spore korki.

Kierowcy, którzy pragną się dostać na Zabobrze, szybciej dojadą obwodnicą. Roboty na moście potrwają jeszcze kilka dni.

Mamy nadzieję, że nie będzie poślizgu, jak sześć lat temu, kiedy na oddanie mostu do użytku trzeba było czekać kilka tygodni dłużej od obiecanego terminu otwarcia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sprawdzian w górach

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Książka o jeleniogórskich autobusach

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~pietrek_34 23-05-2006 12:52
Witam,prace drogowe powodują utrudnienia w ruchu,za granicami naszego kraju,np w niemczech takie rzeczy sa zalatwiane w nocy kiedy jest najmniejszy ruch,w godzinach szczytu za takie rzeczy sa nakladane kary,sa niedopuszczalne remonty w dzien,w Holandii jest tak samo,nie zobaczy sie robot drogowych w dzien,wszystko jest zalatwiane noca,a w dzien nie ma sladu po robotach drogowych.Nasi drogowcy tez powinni takie rzeczy robic w nocy,wtedy nie bylo by korkow,nie bylo by klopotow z przejechaniem przez miasto.
~mateju 23-05-2006 13:54
Dobrze by było jakby jeszcze zrobili to dokładnie a nie tak jak przy teatrze... rozkopali, powycinali asfalt i poszli... nie wiem czy juz to skończyli, kilka tygodni był asfalt pocięty w prostokąty... o OSIEDLU ROBOTNICZYM już nie wspomne, tam to jest już przegięcie poprostu... Widziałem ja robotnicy asfalt przygniatali NOGĄ!!! tak w Polsce naprawia się ulice... Co za kraj...
~eyden 23-05-2006 16:29
Pewnie! Właśnie wczoraj jadąc "7" sobie myślałem, jakie wszystko w Polsce jest badziewne. Dopiero co wyremontowali most, a już go łatają. To żenujące. Rozumiem, że to najbardziej oblegany most w J.G. no, ale bez przesady... Co za kraj...
~Jeleniogórzanin 23-05-2006 16:57
Takie prace powinno się wykonywać w nocy.Gdy zapytano dyrektora zarządu dróg i mostów o taką możliwość, to stwierdził że mieszkańcy nie życzą sobie w nocy hałasów spowodowanych przez piły, walec i inne maszyny wykorzystywane przy takich robotach.Niestety to kwestia mentalności i pewnego spojrzenia na sprawę.Na pewno jednak inne prace takie jak malowanie pasów i oznakowania poziomego można spokojnie wykonywac w nocy.
~TOMA 23-05-2006 22:35
Niestety drodzy koledzy ale pan Kusiak nie chce płacić nocnych godzin pracownikom drogówki a w sumie to nadgodzinny woli aby robili to w godzinnach pracy czyli do 15.A My musimy wszyscy cierpieć z powodu humorów naszych radnych.
~zakers 23-05-2006 23:48
kwestia inna jest ziomki...dlaczego nikt nie odpowida za to, że po 6 latach trzeba łatać dziury w moście..? Ktoś rozpisał przetarg, ktoś go wygrał, i ten ktoś położył trefny asfalt... I teraz znowu ktoś rozpisał przetarg na remont, ktoś go wygrał i ciekawe ile wytrzyma asfalt, a jeśli wytrzyma zbyt krótko kto powinienj pownieść odpowiedzialność..?
~Zgredek 26-05-2006 15:41
Czy każda praca wykonywana po godz. 15-tej jest pracą wykonywaną w nadgodzinach? Hi hi hi !!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Widok z wieży na Trójgarbie zachwyca!

Spór o edukację seksualną

Chcą odwołania przewodniczącej

Zaklęcia Harmonii

W parku poczuli się jak w toalecie i pijalni

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
207
Tak
54%
Nie
38%
Nie wiem
8%