MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Tropili Dinozaury

Wiadomości: Szklarska Poręba
Niedziela, 22 maja 2011, 20:29
Aktualizacja: 20:31
Autor: MDvR
Fot. www.szklarskaporeba.pl
103 zawodników stanęło na starcie pierwszego w historii Górskiego Biegu Tropem Dinozaurów, który odbył się w minioną sobotę 21 maja w Szklarskiej Porębie.

Uczestników na starcie przywitała i zagrzewała do walki Monika Drybulska, dwukrotna olimpijka z Aten i Pekinu oraz wielokrotna medalistka mistrzostw Polski w biegach długich. Trasa liczyła 8 km i biegła poprzez teren Parku Dinozaurów, Złoty Widok, Grób Karkonosza i Chybotek. Zawodnicy finiszowali wśród dinozaurów w Dinoparku.

Wszyscy ukończyli bieg, a najlepszy z nich Miłosz Szcześniewski z Wschowy uzyskał czas 31,15. Zwycięzca nieprzypadkowy, lekkoatleta ze Wschowy to aktualny mistrz Polski w Biegach Górskich na długim dystansie. Drugie miejsce zajął Maciej Dawidziak ze Złotoryi, a trzecie reprezentant Litwy Andriej Jegorov.

Wśród zawodników wyróżniła się również Agnieszka Jerzyk, młodzieżowa mistrzyni Europy w triatlonie i kandydatka do startu na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Uzyskała czas 37,58 i odebrała nagrodę dla najlepszej zawodniczki w kategorii generalnej. Na kolejnych miejscach podium uplasowały się: Monika Kabacińska z Wrocławia oraz Justyna Kowalska reprezentująca Kalisz.

Na mecie każdy zawodnik otrzymał oryginalny, ręcznie robiony szklany medal oraz upominki ufundowane przez organizatora biegu- Park Dinozaurów oraz sponsorów- Pepsi i hurtownię Iglo Renoma. Organizator przewidział również nagrody dla najstarszego zawodnika, którym okazał się Czesław Szymkowski z Poznania (1948 r.) i najmłodszego, którym był broniący barw Ostrowa Wielkopolskiego Sebastian Taczka (1993 r.). Nagrodę i puchar ufundowany przez burmistrz Szklarskiej Poręby dla najlepszego zawodnika powiatu jeleniogórskiego wywalczył 19-letni mieszkaniec Szklarskiej Poręby Mateusz Zawół. Nagrodę dla najlepszej biegaczki z powiatu jeleniogórskiego odebrała Ewa Szmel z Piechowic.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Staniszów najlepszy w siatkówce plażowej

Dużo drożej za śmieci

Kruszwicka z wykonawcą!

O świetlicy mogą pomarzyć?

Co z tym SOR–em?

Bulwar niemal gotowy

Maraton Karkonoski już w sobotę!

Giną woreczki na psie odchody

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
883
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%