MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Trójwymiarowe fotografie w „Muflonie” zachwycają

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 14 lutego 2014, 8:05
Aktualizacja: 8:14
Autor: Mestra
Fot. Mestra
Słoneczne pejzaże i zabytki starożytności, niesamowita głębia obrazu w trzecim wymiarze na wielkoformatowych zdjęciach sprawiły, że wernisaż wystawy „W stronę słońca” zauroczył gości Miejskiego Domu Kultury „Muflon”. Ekspozycja jest czynna do 7. marca, wstęp bezpłatny.

Wystawa prezentuje prace fotograficzne w technice 3D, zainspirowane obrazami z podróży w rejon Morza Śródziemnego: powstały one m.in. w Grecji i Turcji, a także na Wyspach Kanaryjskich oraz w Egipcie. Autorzy: Jacek Gniewek i Michał Grzywacz są pasjonatami fotografii stereoskopowej. Fotografie prezentowane na wystawie to zdjęcia wykonane w trójwymiarowej technice zwanej anaglifem. Zastosowanie tej niestandardowej techniki wykonania oraz duży format fotografii, potęgują odbiór rzeczywistego obrazu poprzez iluzję przestrzeni.

- Wystawa ta specjalnie została zaplanowana na okres zimowy, żeby wprowadzić w szarą codzienność odrobinę więcej ciepła, optymizmu i słonecznych promieni – mówi Agata Makutynowicz, kurator wystawy. – Trójwymiarowe fotografie prowadzą nas przez wielokulturowość – od najbliższych sąsiadów – Czechy, poprzez Grecję, Hiszpanię, basen Morza Śródziemnego do starożytnego Egiptu – dodaje Agata Makutynowicz.

- Wspaniała wystawa, jeszcze czegoś takiego nie widziałam. Wiadomo, że w kinie coraz bardziej popularne są filmy trójwymiarowe, ale to jest zupełnie co innego. Moje dziecko myślało, że wszystkie obiekty, które widzi w okularach są prawdziwe – mówi Grażyna Krynicka.

Wernisaż uświetnił koncert w wykonaniu Romana Gizy, muzyka na stałe mieszkającego i tworzącego w Lizbonie, który zachwycił zebranych grą na dziesięciostrunowym instrumencie chapman stick.

Wystawa dofinansowana z Urzędu Miasta Jelenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bezpieczniej nad Kaczawą

Wespół dla promocji

Śmierć na żwirowni

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Innaa 14-02-2014 10:48
Świetna wystawa, a wielbłądy urocze.
~AnonimGall 14-02-2014 21:59
DK Muflon to perełka w naszym krajobrazie inicjatyw i pomysłów :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Budowa łącznika rozpoczęta

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Pożegnania w starostwie

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
984
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%