MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Trójwymiarowe fotografie w „Muflonie” zachwycają

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 14 lutego 2014, 8:05
Aktualizacja: 8:14
Autor: Mestra
Fot. Mestra
Słoneczne pejzaże i zabytki starożytności, niesamowita głębia obrazu w trzecim wymiarze na wielkoformatowych zdjęciach sprawiły, że wernisaż wystawy „W stronę słońca” zauroczył gości Miejskiego Domu Kultury „Muflon”. Ekspozycja jest czynna do 7. marca, wstęp bezpłatny.

Wystawa prezentuje prace fotograficzne w technice 3D, zainspirowane obrazami z podróży w rejon Morza Śródziemnego: powstały one m.in. w Grecji i Turcji, a także na Wyspach Kanaryjskich oraz w Egipcie. Autorzy: Jacek Gniewek i Michał Grzywacz są pasjonatami fotografii stereoskopowej. Fotografie prezentowane na wystawie to zdjęcia wykonane w trójwymiarowej technice zwanej anaglifem. Zastosowanie tej niestandardowej techniki wykonania oraz duży format fotografii, potęgują odbiór rzeczywistego obrazu poprzez iluzję przestrzeni.

- Wystawa ta specjalnie została zaplanowana na okres zimowy, żeby wprowadzić w szarą codzienność odrobinę więcej ciepła, optymizmu i słonecznych promieni – mówi Agata Makutynowicz, kurator wystawy. – Trójwymiarowe fotografie prowadzą nas przez wielokulturowość – od najbliższych sąsiadów – Czechy, poprzez Grecję, Hiszpanię, basen Morza Śródziemnego do starożytnego Egiptu – dodaje Agata Makutynowicz.

- Wspaniała wystawa, jeszcze czegoś takiego nie widziałam. Wiadomo, że w kinie coraz bardziej popularne są filmy trójwymiarowe, ale to jest zupełnie co innego. Moje dziecko myślało, że wszystkie obiekty, które widzi w okularach są prawdziwe – mówi Grażyna Krynicka.

Wernisaż uświetnił koncert w wykonaniu Romana Gizy, muzyka na stałe mieszkającego i tworzącego w Lizbonie, który zachwycił zebranych grą na dziesięciostrunowym instrumencie chapman stick.

Wystawa dofinansowana z Urzędu Miasta Jelenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Gołębie czy... latające szczury?

Bilety MZK też podrożeją?

BezKresni z rekordem

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Innaa 14-02-2014 10:48
Świetna wystawa, a wielbłądy urocze.
~AnonimGall 14-02-2014 21:59
DK Muflon to perełka w naszym krajobrazie inicjatyw i pomysłów :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Popił i chciał okraść ulicznego grajka

Milczy dzwon zegarowy

Wędrówka na Grodną

Atrakcje ze zniżką dla krwiodawców

Szlakiem kowarskich sanatoriów

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
368
Tak
22%
Nie
76%
Nie mam zdania
2%