Zalogowanych: 26

Dolny Śląsk: Trójka powalczyła w strefie

Piątek, 25 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 25 maja 2007, 16:37
Udanie zaprezentowali się uczniowie Gimnazjum nr 3 podczas rozegranego w Bogatyni Finału Strefowego Mistrzostw Gimnazjów w lekkoatletyce.

Łącznie lekkoatletyczna reprezentacja z Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze zdobyła w Bogatyni dziewięć medali. Na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Kołodziejski, który z wynikiem 41,44 s zwyciężył w konkurencji 300 m p.pł.. Niespodziankę sprawiła młodziczka Koletta Gebauer startująca na trudnym dystansie 300 m zdobywając srebrny medal z rezultatem 45,14s. Drugie miejsce było również udziałem oszczepniczki Natalii Prask, która posyłając oszczep na odległość 31,40 m ustanowiła nowy rekord szkoły . Brązowe medale zdobyli: Magdalena Zator (600 m – 1:45,12 min - rekord szkoły), Michał Schab (300 m – 38,19 s), Jakub Wieczorkiewicz (dysk - 28,91 m) i Joanna Husak (100 m ppł. - 19,78 s).

W konkurencji sztafet szwedzkich jeleniogórska „trójka” zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców zajęła trzecie miejsca nieznacznie ulegając zwycięzcom. Dziewczęta biegły w składzie: 100 m – Kamila Kogut, 200 m – Kamila Celencewicz, 300 m – Koletta Gebauer , 400 m – Martyna Ciaś, zaś chłopcy: 100 m –Sebastian Tymosiewicz , 200 m – Damian Wojciechów, 300 m – Tomasz Topczewski, 400 m – Mateusz Kołodziejski.
Na miejscach tuż za podium z dobrymi wynikami uplasowali się: Kajetan Kąs w biegu na 1000 m - 2:50,14 min. - IV miejsce i Tomasz Topczewski w biegu na 110 m ppł. - 16,91 s. - IV miejsce

Gimnazjum nr 3 w klasyfikacji drużynowej chłopców zajęło pierwsze miejsce wyprzedzając szkoły z Bogatyni, Zgorzelca, Bolesławca i Lwówka Śląskiego. Teraz młodych lekkoatletów z Gimanzjum nr 3 czeka występ w finale dolnośląskim we Wrocławiu 6.06.2007.