MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Trochę morza w Jeleniej Górze

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 6 maja 2010, 12:01
Aktualizacja: Sobota, 12 czerwca 2010, 12:55
Autor: TEJO
Fot. TEJO/UM Międzyzdroje
Turniej plażowej piłki siatkowej na piasku znad Bałtyku, konkurs na najefektowniejszy piaskowy zamek, zawody w leżakowaniu – to wszystko nie w nadmorskim kurorcie, ale na jeleniogórskim Rynku. Wszystko w ramach kampanii promującej Międzyzdroje w stolicy Karkonoszy.

Już za miesiąc przy ratuszu powstanie namiastka bałtyckiej plaży. Morza co prawda nie da się sprowadzić, ale plażowy klimat – o ile dopisze pogoda – jak najbardziej. Mówili o tym przebywający w Jeleniej Górze przedstawiciele Międzyzdrojów, znanego chyba wszystkim kurortu, który rok temu podpisał z naszym miastem umowę o współpracy.

Jednym z jej wymiernych efektów będzie „nadmorski” weekend zaplanowany na placu Ratuszowym w dniach 12 i 13 czerwca. – Planujemy mnóstwo atrakcji. Szczegółów zdradzić nie chcemy, aby była to niespodzianka. Na pewno będzie otwarty turniej piłki plażowej oraz mnóstwo rodzinnych konkursów, w tym na najbardziej okazały zamek z piasku – mówili dziś w ratuszu Aneta Czyżak z wydziału promocji międzyzdrojskiego magistratu, oraz Wojciech Gągorowski z firmy przygotowującej wydarzenie. – Mamy także plan „B”, gdyby była brzydka pogoda.

Na pewno na placu Ratuszowym powstanie boisko usypane z piasku z bałtyckiej plaży. Organizatorzy zapowiadają także atrakcje wodne, ale o szczegółach nie chcą jeszcze mówić. Zapowiadają, że impreza będzie miała hit, który na pewno wszystkim się spodoba.

– Międzyzdroje dadzą nam trochę morza, a my kurortowi zawieziemy góry – żartuje Miłosz Sajnog, zastępca prezydenta miasta. Jelenia Góra pracuje nad podobnym przedsięwzięciem, które zaplanowano nad Bałtykiem. – Jednym z jeleniogórskich akcentów będzie nasze stoisko promocyjne w informacji turystycznej, która w Międzyzdrojach znajduje się tuż przy plażowej promenadzie – zapowiada naczelniczka wydziału promocji i polityki informacyjnej jeleniogórskiego magistratu Katarzyna Młodawska. Szacuje się, że Międzyzdroje w sezonie odwiedza w tygodniu około 60 tysięcy turystów.

Marek Obrębalski, prezydent miasta, podkreśla, że miasto nie zaprzestaje także rozmów z potencjalnymi firmami, które chciałyby zainwestować w Jeleniej Górze. Póki co chętnych brak. – Mamy atrakcyjną lokalizację pod hotel na gruntach przy ulicy Kopernika. Nie ma jednak zainteresowania – mówi szef stolicy Karkonoszy.

Związki Jeleniej Góry z morzem mają swoje ciekawe odniesienie w historii. Nasze miasto należało kiedyś do Związku Hanzy, a dzięki handlowi płótnem, które trafiało na zamorskie rynki, stolica Karkonoszy znacznie się w XVIII wieku rozwinęła. Pamiątkami po tamtych czasach są różne nadmorskie symbole: choćby pomnik Neptuna, władcy mórz i oceanów, oraz płaskorzeźby przedstawiające statki. Nie wszystkie uchowały się do naszych czasów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Materiały wybuchowe przejęte przez CBŚP

Akcja krwiodawstawa w areszcie śledczym

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~tentaris 6-05-2010 12:31
W końcu zaczyna się coś dziać w naszym mieście:)
~Matylda. 6-05-2010 12:32
Biedna Gmina. Mieszkańcy nie mają pieniędzy na wyjazd nad nasze morze,bo coraz mniej zakładów pracy.,,Dobry pan Robin Hood Obrębalski" zafunduje biedocie jeleniogórskiej trochę piachu.Nie ma nic za darmo i nasze góry pojadą nad morze.Ot wspaniała zabawa przedwyborcza.
dolnoślązak 6-05-2010 13:17
W okresie propagandy sukcesu ówczesne władze coś tam gaworzyły n.t. "DOLNY ŚLĄSK WRASTA W MORZE". Nawet jakiś statek, pływający po morzach i oceanach, został ochrzczony MS /czy SS?/ "Jelenia Góra". Działania magistratu oceniam pozytywnie. Kontynuowane jest dzieło zapoczątkowane przez ówczesnych i wspólczesnych. Droga ~ Matyldo nie wszyscy mieszkańcy Kotliny Jeleniogórskiej zaliczają się do tzw. biedoty. Prawdą natomiast jest, że tzw. lud pracujący miast i wsi oraz niektóre dzieciaki pozbawieni są możliwości łyknięcia jodu, gdyż nie są organizowane - za psi grosz - masowe wyjazdy w ramach wczasów pracowniczych i kolonii.
~ 6-05-2010 13:19
wrescie cos ciekawego
~Jano 6-05-2010 13:54
Hotel na ul.Kopernika , a cóż to za atrakcyjne miejsca tam się znajdują bo ja mieszkam tu tyle lat i nie widzę tam atrakcji,no chyba że kościół i klasztor a i zapomniał bym też blokowisko i sklepy , parking piętrowy to są te atrakcje, a co do tej imprezy na rynku i piłki plażowej to mam mieszane uczucia bo tu pogoda płata takie figle że nic nie wychodzi i kampania wyborcza naszego p.Obrębalskiego też nie wyjdzie bo ludzie widzą że w tym mieście nic się nie dzieje , młodzież niema nawet gdzie się podziać i chla to piwsko po parkach i kladkach schodowych no bo co mają tu robić
wupe 6-05-2010 14:51
obecnie pogoda u nas też nadmorska - SZTORMOWA
~bcbg 6-05-2010 14:53
Jano...zapomniałeś o psich kupach i puszkach po piwie;)
~szosa 6-05-2010 15:05
proszę zauważyć co zrobią u nas Międzyzdroje - będzie plaża, konkursy,niespodzianki, plan b w razie niepogody:)fajowo. a czym Jelenia Góra zareklamuje się nad morzem:)))????? - stoiskiem promocyjnym w informacji turystycznej:)))))))hahahahahaha śmiechu warte:)gratulacje dla głów jeleniogórskich - pełnych pomysłów jak zawsze:))))
~Obywatel 6-05-2010 19:24
No to widać że pan M.Obrębalski chce by w tym roku bezrobotnych i panów od recyklingu też było stać na wyjazd nad morze a nie jedynie osób jego pokroju z zasobnym portfelem, których stać na wycieczki zagraniczna za kilka tysięcy. Milusi jest :)
~lala 6-05-2010 19:44
SUPER :) ale będzie fajnie - już się cieszę :)
~do szosy 6-05-2010 19:46
~ 6-05-2010 19:48
DOLNOŚLĄZAK do~szosa. W jednej z restauracji na molo serwowane będą klusko-pierogi karkonoskie, na promenadzie szefostwo 4 partyjnych struktur powiatowych bądzie agitowało na rzecz wyboru ich kandydata na prezydenta Polski. Prezes Uzdrowiska Cieplice sprzedawał będzie wodę mineralną "Marysieńka". Właściciele Kopalni "POL-SKAL" zaproszą do Rudawskiego Parku Krajobrazowego, ukazując piękno Karkonoszy ze schroniska "Szwajcarka" z malowniczym widokiem na kopalnię. Kunegunda z Chojnika na plaży odtworzy w piasku wszystkie pałace z Doliny Pałaców i Ogrodów. Pani Zawiła zaprezentuje w karkonoskiej chacie nalewkę Stonsdorf w muzealnych pucharach z epoki. Pani Dziedzic wraz z prałatem zorganizują koncert w miejscowym kościółku. Ja, jako lewosercowy, wystąpię w alei gwiazd, gdzie odcisnę prawą dłoń. Następnie spróbuję wkręcić się na balangę, która zorganizowana zostanie przez władze obydwu miast.
~ 6-05-2010 21:03
.. nareszcie Neptun poczuję "domową" atmosferę !
~ZABOBRZANIN 6-05-2010 23:48
My możemy zareklamować w polsce a nawet w świecie : KR Siedlęcin, Rakownice, Celwiskoze, tereny powojskowe, byłe zakłady KZP ul.Wiejska, Juventur, ORZEŁ Mysłakowice... dopiszcie jakieś rodzynki do listy dziedzictwa Jeleniej Góry ... !
~mim 7-05-2010 6:58
Na wielu już rynkach w Europie sypano śnieg ,na którym zjeżdżano na : nartach ,deskach i "bele czym"- promując narciarskie kurrty. Sypano piach i Bóg wie co, aby było weselej i ludzie mieli rozrywkę, a miasta w tym uczestniczące promowały swoje atrakcje. Jeśli w Jelonce dzieje się coś nowego, to znowu trzeba wylać żale na władzę ,bo to nie my, lub nie nasi organizują. ;-(
~romi 7-05-2010 7:35
Nie no co wam jest !? Nie ma imprez źle są imprezy jeszcze gorzej , a wyrywajcie tam gdzie jest idealnie albo przestańcie jęczeć !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stadion nie dla kibiców – jak długo? [aktualizacja]

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Politycy komentują wynik wyborów

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Zgon obok lokalu wyborczego

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
655
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%