MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Triumfalny wjazd Marysieńki do Cieplic

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 29 sierpnia 2010, 12:05
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 sierpnia 2010, 17:27
Autor: Gabi
Fot. gabi
Burzą oklasków nagrodzili widzowie wczorajszą premierę w wykonaniu uczestników czwartego i ostatniego w tym roku turnusu warsztatów „Lato w Teatrze”. Owacja dla spektaklu nawiązującego do pobytu w uzdrowisku Cieplice Królowej Marysieńki Sobieskiej była jak najbardziej zasłużona.

Wbrew czarnym chmurom, które wczoraj kłębiły się nad Kotliną Jeleniogórską, natura oszczędziła Cieplice. Wieczorem deszcz nie spadł i pozwolił dziewczętom i chłopcom grającym w widowisku na zaprezentowanie owocu dwóch tygodni pracy na placu Piastowskim, nieopodal wejścia do Parku Zdrojowego. Plenerowe przedstawienie było kolorowym akcentem końca wakacji w cieplickich plenerach.

Podczas warsztatów nie obyło się bez przygód. Młodzież nauczyła się otwartości, pomysłowości i ekspresji, a wszystko to zaowocowało w sobotnim i niedzielnym spektaklu, który bardzo udanym połączeniem przeszłości z teraźniejszością. Młodym adeptom sztuki teatralnej udało się świetnie pokazać wszystkie smaczki życia dworskiego i tego, które bardzo dobrze znamy.

Parada zbudowana była głównie na tańcu i przeplatana scenkami rodzajowymi, które często budziły uśmiech wśród publiczności. Królowa Marysieńka wraz z damami dworu ze swojego świata, w którym czuła się bezpiecznie wjechała do Cieplic, ale nie tych znanych, wyobrażonych, ale do całkiem innego świata- pełnego nowoczesności i gwaru. Początkowa nieufność i pogarda z minuty na minutę topniała. Przełomem było skorzystanie z telefonu komórkowego i rozmowa Mary z Jankiem. To właśnie w tym momencie, najpierw damy dworu, a potem sama królowa postanowiły przyłączyć się do wspólnej zabawy, która okazała się niezapomnianą przygodą.

Świetną sceną była walka na taniec. Młodzież bardzo dobrze czuła się w swoich rolach i to było widać, a trafnie dobrane utwory Maleńczuka, Kasy i Jamala potęgowały pozytywny wydźwięk spektaklu. Strzałem w dziesiątkę okazała się samba, do której na koniec spektaklu zaproszeni zostali wszyscy widzowie. Gratulujemy młodzieży oraz ich opiekunom bardzo dobrze wykonanej pracy, udanej premiery i… czekamy na więcej!

Przedstawienie wzbudziło aplauz dość licznie zgromadzonej publiczności. Łatwo nie było, bo zagrać w plenerze to wyzwanie dla młodych adeptów sceny. Dla wielu było to pierwsze teatralne doświadczenie. Tym większe oklaski się należą. Bogdan Nauka podziękował wszystkim współpracownikom LWT, w tym Michałowi Korczyckiemu, autorowi zabawnego tekstu. Pożegnał też Agnieszkę Kadłubowską i Wojciecha Badziaka, którzy już musieli z Cieplic wyjechać.

Kto nie miał okazji zobaczyć widowiska „U wód. Wjazd Królowej Marysieńki do Cieplic”, będzie mógł nadrobić tę zaległość dziś. Początek drugiego przedstawienia o godz. 20.

Patronami Lata w Teatrze byli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie przy współpracy Miasta Jelenia Góra. Patroni medialni: Polskie Radio Program Pierwszy, miastodzieci.pl, Jelonka.com, Polska Gazeta Wrocławska, Muzyczne Radio, e-teatr.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wieści z rejsu Pogorią

Zamknięty szlak na Pielgrzymy

Janowice za zmianą nazwy powiatu

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~Darek. 29-08-2010 16:02
nie byłem ale słyszałem, że super i powinno być coś takiego częściej organizowane
~Malleus 29-08-2010 18:46
Malleus do dolnoślązaka: Podoba mi się twoja inicjatywa - mam nadzieję, że wyeliminuje tych, którzy nigdy nie powinni istnieć w przestrzeni publicznej.
~kuraciusz 29-08-2010 18:48
brawo za taką działalność
~dolnoślazak 29-08-2010 20:14
Dużo ciekawych informacji na temat "Jelonki.com" można znaleźć tutaj:
~ 29-08-2010 20:55
~fenks 29-08-2010 22:58
przez dwa miesiące obserwowałem i ciesze się ,że dzieciaki miały możliwość przeżycia teatru od strony aktorskiej ..ale codzienne artykuły na ten temat były nużące .
~p 30-08-2010 8:09
pieknie , dzieci b sie staraly , tance super
~AAA 30-08-2010 8:11
SLICZNE PRZEDSTAWIENIE , ZABAWA PRZEDNIA ...TROCHE MALO WIDOWNI / JAK ZWYKLE , GDY NIE NIE MA IMPREZY Z BUDKAMI HANDLOWYMI .../
~kazek 30-08-2010 11:39
wspaniałe dowcipne i ta sambana do której zapraszano widzów , szkoda że taka krótka. Moim zdaniem rewelacyjna praca z dziećmi. Gratulacje dla zespołu szkolącego. Mogła by to byc inicjatywa na ferie na wolny czas soboty.
~miłośniczka Cieplic 30-08-2010 12:03
trochę dziegciu NAJGLOSNIEJSZE UZDROWISKO -- CIEPLICE W ostatni piątek i sobotę włodarze miasta i uzdrowiska zafundowali kuraciuszom leczniczą terapie wstrząsową w postaci ryku silników samochodowych i smrodu spalin przez wiele godzin każdego dnia w samym środku \" kurortu \" Kuriozalna decyzja.Nie znajdziesz podobnego serwisu usług leczniczych nigdzie w kraju a tym bardziej w Europie Jaka władza taki serwis Jeżeli nie ma się czym sensownym promować to skandalicznymi decyzjami na pewno skutecznie Cieplice zaistnieją w szerokiej społecznie świadomości O biedna ty Jelenia Góro-Cieplice o politowanie wołaj dla możnych tych włości bo na mądrość liczyć nie można A może by tak....niech każdy robi to co potrafi Zbliża się czas grzybobrania ! !
~ola nizwald 30-08-2010 12:10
Ehh..;( Szkoda,że to już koniec warsztatów;( Było tak SUPER...Z tęsknoty za wszystkimi popłakałam się wczoraj z przyjaciółką ;P Nie miałam pojęcia,że na tych warsztatach będą takie wspaniałe osoby i''RODZICE'';p Było SUPER !!
~M. 30-08-2010 12:20
Mi też było smutno. Mam nadzieję, że w takim samym gronie przyjdziecie za rok:)
~koń 30-08-2010 15:55
fajny koncert
~PPP 31-08-2010 9:56
BYLO TAK SUPER , ZE TRUDNO BEDZIE CZEKAC DO NASTEPNYCH WARSZTATOW
~Oo;D 18-09-2010 20:38
BRAKUJE MI WARSZTATÓW !
~Gosia K. 3-02-2011 21:06
Na warsztatach było wspaniale nie mogę się doczekać następnych!!!!!!!!!!!
~Ola 26-07-2011 21:30
Szkoda,że w tym roku się nie dostałam:C

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

TPD ze św. Mikołajem w kinie LOT

Od jutra Jarmark Bożonarodzeniowy

Świętowali Złote Gody

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Barbórkowa feta

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
860
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%