MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Triumf siatkarek z Goerlitz

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 24 lutego 2014, 21:07
Aktualizacja: 21:08
Autor: MDvR
Fot. archiwum
W minioną sobotę, 22 lutego w hali przy Szkole Podstawowej nr 10 odbył się Międzynarodowy Turniej Siatkówki Kobiet organizowany przez Integracyjny Klub Sportowy Jelenia Góra. Udział w nim wzięły cztery zespoły: gospodarz – IKS Jelenia Góra, KS Jelenia Góra, Queens Volley Wrocław oraz VFB Goerlitz.

Turniej rozgrywany systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów obfitował głównie w pojedynki kończące się wynikiem 2:0, jedynie spotkanie gospodyń z zagranicznym gościem rozstrzygnęły siatkarki z Goerlitz w tie-breaku. - Turniej rozgrywano po południu, dzięki temu na trybunach hali zgromadziła się dość liczna publika. Miała ona okazję oglądać ciekawe pojedynki rozgrywane w przyjaznej, pełnej pasji atmosferze. Wszystkie mecze sędziował Mikołaj Nikołajuk, który stosując swą wiedzę i przepisy siatkarskie powodował, że siatkarki mogły w pełni skoncentrować się na swojej grze – mówił Jerzy Sarna, prezes IKS-u Jelenia Góra.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. VFB Goerlitz - 6 pkt.
2. IKS Jelenia Góra - 5 pkt.
3. Queens Volley Wrocław - 2 pkt.
4. KS Jelenia Góra - 0 pkt.

Był to pierwszy turniej z cyklu imprez, które zaplanował Integracyjny Klub Sportowy. Po raz pierwszy przyjechał do Jeleniej Góry siatkarski klub spoza granic naszego kraju. Prezes IKS-u Jelenia Góra, Jerzy Sarna ma nadzieję, iż uda się zorganizować kolejne takie turnieje z udziałem zagranicznych zespołów.

- Cieszymy się, iż udało nam się zorganizować imprezę tego typu - podkreśla Jerzy Sarna. - Od zawsze celem naszego klubu było propagowanie siatkówki wśród dzieci i młodzieży. Jeśli udaje nam się organizować turnieje międzynarodowe, to dlatego, iż pasja do siatkówki nie zna żadnych granic. Przy wsparciu prezydenta Jeleniej Góry, sponsorów oraz wolontariuszy możemy organizować turnieje, które zapewniają młodzieży aktywne spędzanie czasu, a także propagują zdrowy styl życia również poza granicami regionu. Jest to początek nawiązanej współpracy z zagranicznymi partnerami. Mamy nadzieję iż się rozwinie, pozwalając na organizację imprez o jeszcze większym zasięgu, a tym samym na wymianę doświadczeń, czy też poznawania sąsiadów i integrację
przygranicznych społeczności
– dodaje Jerzy Sarna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

200 pieczątek w 24 godziny

Komentarze (5) Dodaj komentarz

Innaa 26-02-2014 21:58
Świetne mecze.Tylko zastanawiam się ,jak organizatorzy mogli nie podać nawet małego posiłku ,a tyle godzin grano. I siatkarki z Niemiec i wrocławianki pewnie po północy dotarły do domów.
~lala 27-02-2014 15:26
siatkarki z Wrocławia do domu dotarły dopiero rano. :) Ale zdecydowanie nie żałujemy, warto było przyjechać.. Mamy nadzieję, że do zobaczenia na majówce w Jeleniej Górze. Pozdrawiam :)
~jukon 27-02-2014 18:54
Innaa masz w sumie rację. Tylko pewnie organizatorzy sami nie spodziewali się, że to będzie tak długo trwać, impreza była planowana góra do godz. 18. A i to też pierwsza z takich imprez, może następna się lepiej postaraja. :)
~kibic 27-02-2014 22:58
z tego co wiem, to organizatorzy nie mają obowiązku zapewniania posiłku podczas zawodów jednodniowych. Trzeba by by najpierw zapytać organizatora czy dostał jakieś dotację na tą imprezę czy też sam ją organizował a także czy woda która zapewne była zapewniona została w całości spożyta... To że impreza się przedłużyła to nie wina organizatora tylko poziomu gry, który to powodował wydłużenie się czasu trwania meczy. Ale jak wiadomo nie wszystkim uczestnikom się dogodzi, zwłaszcza tym rodzimym, bo domyślam się iż tak narzeka uczestniczka z którychś drużyn jeleniogórskich.
Innaa 28-02-2014 19:04
Lala również serdecznie pozdrawiam i mam nadzieję , że tym razem zajmiecie 1-sze miejsce! (tak blisko byłyście zwycięstwa). Kibic (źle się domyślasz)żadna z dziewczyn nie narzeka! Szkoda mi ich tylko, bo tyle godzin i nie tylko.....a jak pisze jukon- tak ,miało się wszystko zakończyć wcześniej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dachowanie w Radomierzu

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Śmierć na żwirowni

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Wraki wróciły po przerwie

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1035
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%