MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Triumf kustosza

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 20 lutego 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 20 lutego 2007, 9:30
Autor: TEJO
Fot. Arkadiusz Piekarz
Jacek Jakubiec zwycięzcą plebiscytu na „Człowieka roku”.

Społeczny kustosz Dworu Czarne, prezes Fundacji Kultury Ekologicznej, działacz Euroregionu Nysa Jacek Jakubiec wygrał kolejną edycję plebiscytu tygodnika Nowiny Jeleniogórskie i został Człowiekiem Roku.

Kandydat z dworu Czarne sam w pewnym sensie zadbał o swoją promocję rozsyłając e-meilowe zachęty do wycinania kuponów z rzeczonego periodyku i głosowania na swoją osobę, którą zresztą bez próżności, a z cieniem odrobiny skromności – wychwalał. Co niezbyt do niego pasowało, ponieważ można było odnieść wrażenie, że pan Jacek wolał, jak się o nim pisze, niż miałby pisać o sobie samym.

Kampania średnio skuteczna, bo wśród finalistów (Honorata Magdeczko-Capote, Elżbieta Zakrzewska, Henryk Dumin oraz Koryna Wnuk) byli tacy, którzy zgromadzili większe poparcie. Jednak Jakubcowi, rzutem na taśmę, udało się pokonać konkurentów w finałowej fazie konkursu.

Zabawa – sądząc po liczbie uczestników – cieszy się prestiżem, aczkolwiek nieco skostniała już i trąci myszką oraz atmosferą PRL-owskich jubli wziętą z fimów Feliska Falka „Wodzirej”, czy „Bohater roku” z Jerzym Stuhrem w roli głównej.
Jeszcze kilka lat temu „ludźmi roku” zostawali samorządowcy ze świecznika, którzy czynienie dobra mają niejako wpisane w swoją misję. Tym razem całe szczęście ich zabrakło. Jedynie E. Zakrzewska ma za sobą ośmioletnią karierę wójta w Mysłakowicach i jest radną sejmiku wojewódzkiego.

Przyznać trzeba, że bardziej niż do takiej imprezy i tytułu, postać pana Jacka bardziej pasuje do renesansowej atmosfery zamku, którego część jest zarazem jego rezydencją.
Faktem jest, że dzięki fantastycznemu zmysłowi organizacyjnemu społecznego kustosza, który potrafi zapukać i znaleźć szyfr do bram Sezamu, zabytek wyciągany jest przezeń z kompletnej ruiny od przeszło ćwierćwiecza.
I raczej, gdyby nie Jakubiec, rozpadłby się zniszczony przez pegeerowską przeszłość.
Nie jest to z całą pewnością zasługa jednego roku, którego człowiekiem został znany w wielu kręgach i krajach społecznik, ale wielu lat jego pracy.

Zwycięzcy gratulujemy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Szansa na remont "zameczku"

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór pod Ratuszem

Oddawali krew pamięci Kresowian

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~424 20-02-2007 10:20
Ogromne Gratulacje dla pana Jacka !!!!! To jest prawdziwy CZłOWIEK ROKU !!!! gdyby nie pan Jacek dwór czarne spotkał by smutny los jak z resztą większości dworów,pałaców,zamków itp w polsce !!!!!
~pr 20-02-2007 11:40
nie ma ludzi nie zastąpiony
~A.B. 20-02-2007 11:44
Gratuluję.Zawsze podziwiałem wytrwałość Szanownego Laureata.Nareszcie kolejny Człowiek Roku,który dokonał czegoś w sensie zmaterializowania określonej idei, a nie polityk wygłaszający pseudouczone teorie,pouczający wszystkich,bez żadnej odpowiedzialności za to co mówi.
~Akiss 20-02-2007 18:53
do PR: to prawda ale takich pasjonatów jak Pan Jacek szukać ze świeczką. GRATULACJE DLA KUSTOSZA
~jelonek 20-02-2007 20:30
Jestem przekonany, że Pan Jakubiec zasłużył sobie na tytuł "człowieka roku". Zaprawdę nie rozumiem intencji autora artykułu, który wymienia nazwiska, które słyszę po raz pierwszy. Szkoda, że nie opisano też jak "rezydencja" Dwór Czarne wyglądała kilkanaście lat temu i czy autor chciałby tam wtedy zamieszkać. Osobiście nie znam człowieka bardziej skromnego i jednocześnie bardziej oddanego sprawom Jeleniej Góry. To Pan Jacek oczekujący na przystanku na autobus i ksiądz z Dąbrowicy przemierzający do niedawna ulice Jeleniej Góry rowerem są dla mnie wzorami prawdziwych społeczników. A z tymi e-mailami, to chyba szanowny autor nieco przesadził.
~obserwator 20-02-2007 21:12
Niewątpliwie istotnym bodżcem marketingowych sukcesów p. Jakubca,jest fakt Jego wieloletniego zamieszkiwania wraz z rodziną w restaurowanym Dworze.
~Ewa i Wiesiek 20-02-2007 22:01
JACKU - serdecznie gratulujemy .Zasłużyłeś na ten tytuł jak mało kto.
~Ewa i Wiesiek 20-02-2007 22:02
JACKU - serdecznie gratulujemy .Zasłużyłeś na ten tytuł jak mało kto.
~ktoś 20-02-2007 22:19
szkoda, że szanowna Kapituła nie chce zrozumieć że kobieta to też człowiek i może otrzymać tytuł "CZŁOWIEKA ROKU".Ale nie ma co się dziwić ,jeśli w jej skład wchodzą sami mężczyźni !!!Laureatowi należą się gratulacje choć nie błyszczał w finale.
~paulina 21-02-2007 9:13
znam pana Jacka i bardzo sie ciesze z jego zwycięstwa GRATULUJE
~Cezary 21-02-2007 12:37
Serdeczne gratulacje dla p.Jacka !!! Więcej takich ludzi nam potrzeba .........
~JELENIOGÓRZANIN 22-02-2007 12:07
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ! WRESZCIE PAN PANIE JACKU ZOSTAŁ DOCENIONY!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Konkurs dla seniorów

Patrole w Kamiennej Górze

Ulica Nadbrzeżna już w nowej odsłonie  

Tak nie wolno parkować!

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
370
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
14%