MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Triumf „Epidemii” i „Tremy za kurtyną”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 6 kwietnia 2009, 11:41
Aktualizacja: 11:55
Autor: TEJO
"Parasolki" grupy "Epidemia" – pierwsze
Fot. TEJO
Wałbrzyskie przedstawienie „Ballada o Aniele” zdobyło Grand Prix IX Forum Teatrów Dziecięcych i dostało nominację na Ogólnopolski Przegląd Teatrów Dziecięcych „Dziatwa” w Łodzi. Pierwsze miejsce wywalczyły dziewczęta z jeleniogórskiej „dziesiątki” za sztukę „Parasolki”.

Werdykt jurorów: Irminy Babińskiej, Violetty Woźniak-Rybki i Krzysztofa Rogacewicza, nie zaskoczył nikogo. Grupy „Trema za kurtyną” i „Epidemia” pokazały najbardziej dojrzałe, pełne emocji i świadomości sztuki spektakle.

Drugie miejsce przypadło dzieciom ze szkoły społecznej z Karpacza („Teatr Klasy Pierwszej) za żywiołowy spektakl „Tuwimowo”. Trzecią nagrodę otrzymał Teatr „Do góry nogami” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Bogatyni za spektakl „A jak będę dorosła”. Nagrodę Jury Młodzieżowego przyznano grupie teatralnej „Bąbel” z Przedszkola Publicznego nr 4 w Jaworze za spektakl pt. „ Śpiąca królewna”.

W gronie wyróżnionych znalazł się, między innymi, Teatr „Literka” z Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze za tekst i plastykę w spektaklu „Podróż stracha na wróble i szalonej krowy”, a także „Teatrzyk Nasz” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze za kreacje zespołową w spektaklu „Przygody Wojtusia i Onyszka”. Jurorzy wyróżnili też przedszkolaków z „Kacperka” za wspaniałą zabawę w teatr w spektaklu „Podwórkowe wygłupy”.

Z wyróżnienia ucieszyli się aktorzy ze starszej grupy „Tremy za kurtyną” z Publicznego Gimnazjum nr 6 w Wałbrzychu za humanistyczne przesłanie spektaklu „Gdzie Twoje miejsce, Mały Książę?” Gratulowano także Teatrowi „Pod szczęśliwą trójką” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lwówku Śląskim za wdzięk sceniczny w spektaklu „Pewna wiadomość”. Wyróżnienie dostał także Teatr „Jedenastka” ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze za kreację zespołową w spektaklu „Stonóżka z Pimpifluszek”.

Dyplomy uznania przypadły Teatrowi „Kamfora” z Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze za zmierzenie się z formą pastiszu na temat uzależnień od świata mediów w spektaklu „Pięć minut”. Wyróżniono też dyplomem Teatr „Metafora” z Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze za potencjał twórczy w spektaklu „Śmierć w teatrze”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Dla kobiet w Czekoladziarni

WOŚP prowadzi nabór wolontariuszy  

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~eh... 6-04-2009 15:31
Szczerze mówiąc werdykt jury w tym roku był przerażający. Wyróżnienia dostały dzieci, które nie umiały dobrze tekstu! Wyróżnione przedstawienia były niedopracowane. No weźmy np. „Podróż stracha na wróble i szalonej krowy” kompletnie nie rozumiałam tekstu. Z resztą nie tylko ja uważam,że werdykt był niesprawiedliwy. Z moim zdaniem zgadza się również osoba, która skończyła studia reżyserskie we Wrocławiu. Przykro mi to stwierdzić, ale jury w tym roku ,,dało plamę". Pozdrawiam KK
~Widz 6-04-2009 17:18
A kiedy komisja Forum Teatrów Dziecięcych oceniała sprawiedliwie?
~ 7-04-2009 13:06
no racja to było nie fair . ; /
~eh.;( 7-04-2009 13:06
To BEZ SENSU ! ''Epidemia'' za 1 miejsce dostała DVD a dzieci za 3 miejsce 300 zł, za drugie jeszcze więcej ( przynajmniej za 2 i 3 miejsce były takie nagrody w tamtym r. ) Do kitu ;/

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Teraz lepiej widać

Warsztaty modelarskie

Trwa remont Krakowskiej

Stoi kolej na Kopę

Dwa dni mega rabatów w salonie i serwisie Volkswagen, Audi oraz SEAT w Lubinie podczas Black Friday

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
1015
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%