MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Trenowali i zdawali u legendy Oyama Karate

Wiadomości: Kraków
Środa, 30 maja 2012, 2:42
Aktualizacja: 2:47
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Sensei Rafał Majda (4 dan), szef i lider Jeleniogórskiego Klubu Oyama wraz z sensei’em Łukaszem Mazurem (1 dan) wzieli udział w dniach 26–27 maja w Krakowie w XV Międzynarodowym Seminarium Szkoleniowo–Kwalifikacyjnym Oyama IKF.

W ramach spotkania odbył się m.in. egzamin na stopnie mistrzowskie (1 – 4 dan) z udziałem największego z żyjących mistrzów knockdown karate, twórcy stylu Oyama - Soshu Shigeru Oyamy (10 dan) - USA oraz Dyrektora Oyama IKF - Hanshi Jana Dyducha (8 dan).

Sensei Łukasz Mazur pozytywnie zaliczył egzamin techniczny oraz praktyczny (Kumite) na stopień mistrzowski (2 dan), pokazując się z bardzo dobrej strony. Soshu Oyama pochwalił m.in. wykonanie mistrzowskiego Kata Kanku Dai przez naszego sensei’a. Natomiast Rafał Majda został "nominowany" do stopnia (5 dan) i tytułu Shihan, który uzyska najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Ponadto jeleniogórzanie uczestniczyli w dwóch treningach przeprowadzonych przez Wielkiego Mistrza (sobota), w których szczegółowo omawiane i trenowane były m.in. formy: z bronią, Taizan (tonfa) oraz mistrzowskie Kanku Dai. Rafał Majda wziął także udział w naradzie na temat przyszłorocznego Pucharu Europy na Białorusi, które zorganizuje Białoruska organizacja Oyama Karate. W trakcie narady omawiano także wyjazd naszego trenera do Japonii na jesień b.r. na szkolenie i zawody międzynarodowe. Po seminarium odbyła się uroczysta Sayonara (przyjęcie) z udziałem Soshu Oyamy i jego żony Patrycji oraz wszystkich zdających, instruktorów, szefów ośrodków i zaproszonych oficjeli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nietypowy finał Ligi Rocka

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 30-05-2012 11:15
Japoński Dziadek położył na łopatki wszystkich oszołomów z Jelonki.
~no!!!!!! 12-06-2012 12:16
bo to jest moc ducha :D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Milanos tuż za podium

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Potrącenie rowerzysty

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Wybiegali brąz mistrzostw Polski

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
639
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%