MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Trening żaków Olimpii pod okiem skauta warszawskiej Legii

Wiadomości: Kowary
Sobota, 29 grudnia 2012, 0:18
Aktualizacja: Sobota, 29 grudnia 2012, 13:09
Autor: Przemo
Fot. Tomasz Raczyński
Piątkowy trening podopiecznych Bartosza Wiatrzyka poprowadził rodowity kowarzanin, który jest asystentem Marka Jóźwiaka w dziale skautingu Legii Warszawa. Wielka frajda była połączona z cennymi wskazówkami jakimi podzielił się z najmłodszymi piłkarzami Olimpii, Dominik Jarosz.

"W trakcie treningu bawimy się i uczymy. Stopy muszą rozmawiać z piłką" - powtarzały zgodnie dzieci w trakcie zajęć z trenerem Dominikiem.

- Chciałem pokazać nasze zajęcia jakie prowadzimy w Legii, czyli dużo kontaktu z piłką, w tym wieku muszą jak najwięcej dryblować, kiwać, bawić się z piłką i przez cały trening im to powtarzałem: najważniejsze, żeby się dobrze bawić i uczyć. Jeśli z tą myślą wyjdą to nie ważne jak się potoczy ich dalsza kariera, ale ważne, że będą czuć zabawę i to będzie dla nich przygoda na całe życie - powiedział Dominik Jarosz.

Dominik Jarosz - pracuje w warszawskiej Legii w działach: skautingu oraz sportu. Wcześniej przez 2 lata pracował z rocznikiem 7-latków w Akademii Legii Warszawa, ale obecnie pracuje tylko z pierwszą drużyną. Urodził się w Kowarach, w tamtejszej Olimpii stawiał pierwsze piłkarskie kroki i grał tam do wieku seniora. Następnie wyjechał do Szkocji, gdzie trenował w Dundee Utd, a po powrocie do kraju pracował w PZPN.

- Samo hasło Legia Warszawa robi na nich wrażenie. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy współpracować, gdyż nasz ziomek - kowarzanin z krwi i kości pracuje w Legii i jest troszeczkę łatwiej o tą współpracę. Są dzieci, które żyją piłką, praktycznie śpią z tą piłką i na nich to podziała. W Kowarach jest świetny klimat dla piłki nożnej, są ludzie którzy pomagają nawet społecznie, miejmy nadzieję, że część z tych dzieciaków będzie kiedyś grała w piłkę - dodał trener żaków Olimpii Kowary, Bartosz Wiatrzyk.

W grupie trenera Wiatrzyka szkoli się obecnie 35 dzieci i w najbliższym czasie konieczny będzie podział na dwie grupy, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu futbolem w Kowarach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Sprawdzian z beniaminkiem

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~O(L)impia 29-12-2012 1:27
Pozdro (L)
~Vin 29-12-2012 9:43
Świetny trening, rewelacyjna atmosfera, Dominik super człowiek. Podziękowania dla Bartka za organizację. Oby więcej takich inicjatyw. Brawo!
~Mama_As 29-12-2012 22:23
Rewelacyjna przygoda dla maluchow, Dominik trener rewelacyjny gość...oby więcej takich spotkań!
~Jej 2-01-2013 13:37
Super

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Czyżby Andrzej Duda?

Derby Jeleniej Góry w Pucharze Polski

Po przerwie znaleźli drogę do bramki

Kto z kim w Pucharze Polski?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
720
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%