MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Trasą rowerową nr 3 w Szklarskiej Porębie jeździmy (trochę) inaczej

Wiadomości: Region
Środa, 12 września 2012, 7:41
Aktualizacja: 7:43
Autor: tau
Fot. UM Szklarska Poręba
Nastąpiła niewielka zmiana trasy rowerowej numer 3 (Trasa Radiowej Trójki – Duża Szklarska Pętla). Nie przebiega ona, jak wcześniej, przez stację kolejową Szklarska Poręba Huta.

- Ze względu na to, że trasa wiodła przez nieczynną dotychczas stację kolejową Szklarska Poręba Huta, postanowiliśmy Ją zmienić. Teraz trzeba po prostu objechać stację kolejową i wyjeżdża się na przeciwko Huty Julia. - wyjaśniał zmianę Krystian Bromblik z Urzędu Miasta w Szklarskiej Porębie. Dodał, że jest ona teraz dłuższa o niespełna jeden kilometr.

To trasa trudna technicznie. Prowadzi dookoła Szklarskiej Poręby, pieszym szlakiem czarnym, oraz leśnymi ścieżkami. Przebiega przez najciekawsze turystycznie punkty Szklarskiej Poręby takie, jak: Zakręt Śmierci, Zbójeckie Skały, Wodospad Szklarki, Wodospad Kamieńczyka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Działa rada seniorów

Zygzakiem po ulicy

Wandale kontra naukowcy

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Miś 12-09-2012 8:15
Super!!!. Tylko pogratulować szybkości w działaniu w urzędzie. Bo ta zmiana powinna się odbyć w tym samym czasie co uruchomienie linii,, by nie narażać rowerzystów na niebezpieczeństwa ze strony jadącego składu. A tą trasą już od dwóch lat jeździ pociąg!!!!. A tak z innej beczki ciekawe ile rowerzystów korzysta z tych tras rowerowych w Szklarskiej???..
~T.S 12-09-2012 8:17
Byłem, widziałem, przejechalem:-) Pozdrawiam.
~Do mis 12-09-2012 8:22
Zapewniam ze naprawde wiele osób smiga po tych szlakach... Sam często tam jestem wiec wiem co pisze... Rusz sie misiek to sie przekonasz i nie demonizuj z tym pociagiem.
~fico 12-09-2012 9:14
Pik i Leszek tam nie jeżdżą ? Brak ich recenzji. Oni przepisy i zasady poruszania się rowerami mają w d...e. Tam powinno się jeździć, a nie w "Kanionie Łaby", czy Dolinie Białej Łaby.
~M&M 12-09-2012 9:21
Zmieniono przebieg trasy gdyż przy dawnym przejeżdzie przez tory kiedyś były specjalenie ułożone płyty tak że spokojnie mozna było przejechać bez schodzenia z roweru a teraz nikt o to nie zadbał, mało tego płyty leżą niedaleko obok. Obecnie żeby przejechać przez to miejsce należy zejsć z roweru i przeprowadzić go przez tory a więc nie chodzi tu o bezpieczeństwo, po prostu ja to w Polsce lepiej czegoś zakazać lub zmienić zamiast naprawić. A sam przejazd przez ten odcinek trasy jest niezwykle klimatyczny oraz pozwala jak najszybciej dojechać do stacji PKP komus kto zechce jechać do Jakuszyc.
~ 12-09-2012 10:43
I bardzo dobrze, że na torowisku nie położono płyt umożliwiających przejazd bez zsiadania z roweru. Wówczas z tej górki ludzie jechaliby nie zważając, czy jedzie pociąg czy nie. A tak przed torami trzeba było się po prostu zatrzymać.
~ 12-09-2012 16:12
A właśnie, co słychać u Pika i Leszka? Coś Jelonka ostatnio przestała informować o ich "ekstremalnych eskapadach" "pieszych" (z rowerami). Jakaś zbiorowa kontuzja? Może pospadali z rowerami do kotłów? A może dalej łamią przepisy prawa tyle że teraz po kryjomu? Warto byłoby, żeby media zainteresowali się co porabiają nasi kryminaliści z "Jeleniogórskich Karkonoszy".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie taniej za wodę i ścieki

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Porównaj ceny z Jelonką.com

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
589
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%