MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Transgraniczny projekt sześciu krajów

Wiadomości: Region
Piątek, 24 sierpnia 2012, 10:46
Aktualizacja: 10:47
Autor: Mea
Jeleniogórskie Starostwo Powiatowe przygotowuje się do projektu z programu „Europa obywatelek i obywateli”, w którym wezmą udział powiaty z Polski, Niemiec, Czech, Belgii, Holandii i Francji. – Już pół roku pracujemy nad tym wnioskiem, bo taka współpraca wymaga precyzyjnej koordynacji, by postawione zadania zostały w pełni zrealizowane – mówił Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

- Chcemy pokazać jak efektywna może być współpraca między regionami z różnych państw Unii Europejskiej. We wrześniu zostanie już złożony konkretny wniosek, w którym strona polska, czyli przedstawiciele jeleniogórskiego Starostwa Powiatowego zadeklarowali cztery zadania na lata 2013-2014 - powiedział Jarosław Hajndrych z Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Jednym z zadań będzie porównanie systemów edukacji pod kontem różnych problemów np. malejącej liczby szkół zawodowych, przez co brakuje fachowców w konkretnych zawodach. Warto podkreślić, że pozostałe kraje mają podobny problem z wykształceniem młodzieży. Kolejnym zadaniem jest porównanie systemu informacji turystycznych, czyli sprawdzenie w jaki sposób prowadzi się marketing regionalny w poszczególnych krajach.

Koordynatorami projektu będą powiaty: jeleniogórski oraz Aachen, które od lat ściśle ze sobą współpracują. Każdy z sześciu krajów będzie mógł jednak zgłosić własne zadania do zrealizowania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Chcą powtórki wyborów!

Mikołajkowy bieg

Ogrodowa się zmieni

Święta coraz bliżej

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Barbórkowa feta

Zmarł ks. Józef Stec

Finał projektu dla janowickich seniorów

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
616
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%