MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Transgraniczne NIE narkotykom

Wiadomości: Region
Niedziela, 17 września 2017, 6:53
Autor: 112
Fot. KMP Jelenia Góra
W powiecie jeleniogórskim zainaugurowano działania edukacyjno– profilaktyczne w ramach projektu „Drugstop – transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”

W czwartek, 14 września funkcjonariuszka Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze, st. sierż. Beata Sosulska-Baran spotkała się z gronem pedagogicznym w Szkole Podstawowej w Jeżowie Sudeckim. Podczas spotkania policjantka przedstawiła założenia projektu oraz zaprezentowała rekwizyty znajdujące się w walizkach edukacyjnych, zawierających przedmioty, które młodzi ludzie mogą posiadać w domu lub w szkole, a które wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji środków odurzających.

„Drugstop – transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową” to projekt, w którym partnerem wiodącym jest Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu. Partnerami projektu po stronie polskiej są również następujące jednostki: Komenda Wojewódzka Policji w Opolu, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. Po stronie czeskiej partnerują: Komenda Wojewódzka Policji w Libercu, Komenda Wojewódzka Policji w Hradec Kralove, Komenda Wojewódzka Policji w Pardubicach, Komenda Wojewódzka Policji w Ołomuńcu oraz Komenda Wojewódzka Policji w Ostrawie.

Celem projektu realizowanego w Polsce i Czechach jest:
- zintensyfikowanie współpracy jednostek Policji z Polski i Czech w zakresie problematyki narkotykowej oraz prowadzenie wspólnych działań prewencyjnych na rzecz ludności w rejonie przygranicznym,
- podniesienie poziomu świadomości społeczeństwa w zakresie problematyki narkotykowej,
- przekazanie czytelnej informacji na temat działania narkotyków i środków odurzających oraz odpowiedzialności karnej za posiadanie i rozprowadzanie środków odurzających.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Zatrzymany za prędkość

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~AD966 17-09-2017 7:27
A co z "opium " sączące się z anteny TVTrwam i radiołojca? Takiego spustoszenia w mózgach ludu nie dokonano w dziejach historii.Zagościła nienawiść zawiść, rozbicie życia rodzinnego. Nawet Kościół Katolicki został podzielony
~ 17-09-2017 12:16
A dopalacze sprzedają jawnie to więc jaka to walka od narkotyku nie umierają tylko od chemicznych podróbek ,w Czechach kupują a w Polsce ich łapią to jest współpraca
~ 17-09-2017 12:43
Biblia naucza, że maryche można palić. Jak Możesz wyszedł z Egiptu natknął się na rosnącą przy drodze maryche. Wziął ją do ręki i powiedzial - Co za piękne zioło i jak przyjemnie pachnie. Rozkazał swoim ludziom by jej nazrywali i zabrali w dalszą drogę. Po jakimś czasie, gdy z marychy zrobił się susz zrobił z niej skręta i zapalił a gdy poczuł jej dobrotliwy wpływ powiedział - Dzięki ci Boże, że w swojej mądrości stworzyłeś i dałeś ludziom to wspaniałe zioło. Od teraz będziemy je zawsze sadzić i palili. Tyle Biblia w niezakłamanym przez katoli przekładzie rasta.
~Bambo 17-09-2017 15:25
Z tymi działaniami prewencyjnymi panowie i panie Policjaci powinni organizować w każdej szkole w Jeleniej Górze. Proponuję dołączyć do tego (rozszerzyć) działania na sytuację związane z alkoholem, różnymi tabletkami na dyskotekach, a także sposobach zachowania się podczas ataku terrorystycznego. To ostatnie z praktycznymi ćwiczeniami.
~max 17-09-2017 21:45
Handel narkotykami wynika z pozwolenia Rządu na ten proceder. Dopalacze były sprzedawane za pozwoleniem PO. Brali kasę aby przymykać oko na to przestępstwo. Mam nadzieję że kiedyś się uwolnimy od tego. Potrzebujemy państwa policyjnego, z silnym wojskiem.
~Edek 17-09-2017 22:15
Dopalacze,leki nawet opioidy można kupić przez Internet nie wychodząc z domu,w aptece sprzedają Gripex z którego można zrobić odczyn i się ucpac. Tym też się zajmijcie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Finał na lawecie

Uwaga na oszustów – podają się za funkcjonariusza CBŚP

Złodzieje grasowali na jednym z campingów – zostali zatrzymani

Wypadek w Przecznicy

Brak wyobraźni kierowcy

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2200
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%