MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Tramwaje „wjechały” do ulicznej Galerii Mrocznej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 5 maja 2011, 9:07
Aktualizacja: 9:19
Autor: TEJO
Dworzec główny "wczoraj" i dziś.
Fot. TEJO
Archiwalne zdjęcia przedstawiające Hirschberg i Jelenią Górę wraz z okolicami w czasach, kiedy w naszym mieście kursowały tramwaje, można oglądać w gablotach Galerii przy ulicy Mrocznej.

Wśród pamiątek – zdjęcia zarówno z pierwszej połowy XX wieku, jak i te późniejsze. Wspólnym mianownikiem – tramwaj w różnych zakątkach miasta i sąsiednich miejscowości. Budzące nostalgię obrazki z ostatnich lat funkcjonowania komunikacji szynowej, kiedy w tle już zaczynają pojawiać się autobusy. Dymiące spalinami sanosy zastąpiły elektryczne wagony przed 42 laty. Przechodząc ulicą Mroczną warto zatrzymać się na chwilę i obejrzeć te zdjęcia. Dla starszych mieszkańców niektóre obrazy będą wspomnieniem, dla młodszych – wizerunkiem miasta, jakiego nie dane było im poznać. Zbiory udostępnił Cezariusz Wiklik, autor książki "Historia na szynach pisana".

Ogłoszenia

Czytaj również

Zbiórka krwi w Kowarach

Trwa rozbiórka wiaduktu

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~olo 5-05-2011 10:15
"Archiwalne zdjiecia przedstawiajace Hirschberg I Jelenia Gore" wg. mnie to tosamo chyba ze sie myle,moze mi to ktos wytlumaczy
~do olo 5-05-2011 10:30
Miast to samo, jednak bardzo się zmieniło i to jest pokazane.
~sqandal 5-05-2011 13:12
a ja bym znowu uruchomił linie tramwajową i to nie tam przez blokowisko Zabobrze ale starą trasą i byłoby to napewno atrakcja turystyczna , stare odnowione tramwaje . Tak to miast by miało wtedy < dusze > a tak mizeria bankowosci i angielskich szyldów
~Rex 5-05-2011 13:45
Tyle tych na wiosnę artykułów o tramwajach jak nigdy. A co z ZAWIŁĄ??? Tyle naobiecywał a teraz co??? Nabrał wody w ustach czy co???... A może by tak redakcja Jelonka udała się do prezydenta o zapytanie i w końcu napisała o przyszłości tramwajów a nie wałkowanie o tym co było. Bo my ciekaw jesteśmy jak prezydentowi idą prace nad otworzeniem linii tramwajowej w Jeleniej Górze. W końcu nam obiecał a obietnice są jak Amen w pacierzu inaczej powinna być z tego konsenfekcja.
~nemo 5-05-2011 14:22
Gdybyście uważnie czytali tzn. ze zrozumieniem i słuchali różnych wypowiedzi wiedzielibyście że to nie TRAMWAJE a SZYBKA KOLEJ MIEJSKA na bazie torów PKP i szynobusow. Odtworzenie linii tramwajowych w Jeleniej Gorze jest nierealne bo to "koszmarne" pieniądze ! A SKM to tylko dodatkowe przystanki w miescie przy torach PKP. Swoja droga "Jelonka" też pisała o "tramwajach" - ech, Redaktorzy - ignoranci ....
~Shakalaka. 5-05-2011 15:30
~nemo~ gdybyś uważnie przeglądał internet, pewnie też byś zauważył np. to: http://wiadomoscicsk.blog.onet.pl/Tramwaj-dwusystemowy-dla-Jelen,2,ID173409760,n , czyli przy niewielkim nakładzie nowego torowiska wpietego w obecne kolejowe, mógłby powstać całkiem rentowny i uczęszczany przebieg lini szybkiego tramwaju miejskiego i co wy na to...??? ;-)
~Gorla 5-05-2011 16:14
Jestem za, tramwaj jest szybką i ekologiczną formą transportu. Popieramw 100%
~badyli 5-05-2011 16:28
Koszt odtworzenia lini tramwajowych w Jeleniej byłby pewnie duży ale miasto zyskało by nie lada atrakcję - i pomyśleć że dawniej Niemcy przymierzali się do puszczenia lini tramwajowej szczytami Karkonoszy................

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sentymentalna kolekcja "Watra wraca"

Sybiracy w Książnicy Karkonoskiej

Jubileusz strażników miejskich

Pożar budynku przy Kilińskiego

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
585
Tak
80%
Nie
16%
Nie mam zdania
4%