MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Trakty rowerowe remontowane fragmentami

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 29 kwietnia 2009, 15:10
Aktualizacja: 15:10
Autor: Ania
Fot. Ania
Remont chodnika wzdłuż ulicy Wolności oraz drogi od ulicy Sobieskiego do Zaułka to propozycja, jaką jeleniogórscy rowerzyści przekazali wczoraj Czesławowi Wandzlowi, dyrektorowi Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Na remonty lub adaptacje dróg rowerowych jest do dyspozycji 200 tysięcy złotych z budżetu miasta Jelenia Góra. Rowerzyści opracowali już projekt tyczący modernizacji traktów dla cichych jednośladów, w którym przewidziano trzy etapy. W związku z tym, że kwota jaką im przyznano nie wystarcza na wykonanie chociażby jednego w całości, zaproponowano rozpoczęcie remontu zaplanowanego w ramach drugiego etapu.

Odcinek przebiega od mostu na rzece Kamiennej do Placu Zdrojowego w Cieplicach. Ustalono jednak, że 200 tysięcy złotych wystarczy jedynie na remont chodnika wzdłuż ulicy Wolności oraz drogi od ulicy Sobieskiego do Zaułek. Zadanie to uznano za priorytetowe i będzie realizowane w pierwszej kolejności.

W piśmie, jakie zainteresowani wysłali do Marka Obrębalskiego, prezydenta Jeleniej Góry zwrócili się również z prośbą o zaprojektowanie drogi rowerowej wzdłuż al. Wojska Polskiego oraz odcinka od Cieplic do Sobieszowa. Chcieliby, żeby na ten cel włodarze stolicy Karkonoszy przeznaczyli dodatkowe pieniądze z budżetu miasta.

Jeleniogórscy rowerzyści ustalając początkową fazę remontu, brali pod uwagę drogi najbardziej uczęszczane i jednocześnie niebezpieczne z powodu m. in. zniszczonej nawierzchni i dziur. Uwzględnili również bezpieczeństwo rodzin z dziećmi, które wybierają się na wycieczki rowerowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Co nowego w Gryfowie?

Wybory uzupełniające w Leśnej do rady miejskiej

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~galla 29-04-2009 16:39
ciekawa jestem czy to bedzie zrealizowane tak szybko aby mozna by bylo w tym roku korzystac czy na sw nigdy
~? 29-04-2009 18:36
Tak patrze na te zdjecia to zastanawiam sie czy niektore osoby wiedza jak wyglada rower Bo o tym ze, na takowym jezdza to -to w to watpie .Wiedz rozmowa z takimi ludzmi to tylko chyba strata czasu,rowerzysci sa im tak potrzebni jak zdrowemu laska.
~ 29-04-2009 20:13
nie w tym miescie
~do~? 29-04-2009 20:24
Niedowiarku może ty nie wiesz jak wygląda rower. Przyjdź do naszego towarzystwa i działaj zapraszamy. Widoczny na zdjęciu Maciek obiechał całą Europę zdobywał na rowerze najwyższe przełęcze w Europie i dalej jeździ na co dzień rowerem. Bolesław Osipik ambasador rowerowy Jeleniej Góry w Polsce i w Europie. Zbyszek Leszek organizator Pucharu Karkonoszy dla dzieci i młodzieży. Zbyszek wytyczył i pierwszy przejechał szlak im.Karola Wojtyły na Dolnym Śląsku. Krzysztof Pik od czterdziestu lat jeżdżący na rowerze zawodniczo i od dziesięciu lat startujący w maratonach mtb na dystansach giga (ok 100 km) do dnia dzisiejszego. Nasze towarzystwo już w tym roku zorganizowało dwa wyścigi ogólnopolskie w kolarstwie przełajowym. Przed nami wyścig mtb na Wzgórzach Dziwiszowskich i Mistrzostwa Polski Masters w Kolarstwie Szosowym w Podórzynie. Dochodzą do tego Rodzinne Rajdy Rowerowe w Jeleniej Górze i w Podórzynie. Jeszcze organizujemy Wjazd na Przełęcz Okraj i Wjazd do Kapliczki Św .Anny w Proszówce. Jest tyle roboty i to się wszystko robi społecznie bo ktoś to wreście musi zrobić. Wytyczenie szlaku rowerowego do Karpacza oraz wytyczenie szlaku im Gerhadda Hautpmanna z Jagniątkowa do schroniska Petrowa Buda w Czechach. Jeszcze droga rowerowa "Dolina Kamiennej " z ulicy Sobieskiego do Cieplic . Wszystko to było wielokrotnie przejechane przez nas na rowerach w wolnym czasie.Do tego każdy z nas musi przygotować się odpowiednio do maratonów mtb,ażeby wystartować w takim maratonie z efektami trzeba przejechać około trzech tysięcy kilometrów treningowo na szosie i w terenie.Zapraszam dona naszą stronę internetową http://jg-kk.blog.onet.pl/ tam o tym się pisze. Po prostu jesteśmy zawodowcami w swojej branży tylko wszystko robimy społecznie.
~Zbigniew Leszek 29-04-2009 20:32
O zebraniu informowałem na forum jelonki - prawie tydzień wcześniej - na spotkanie przyszło 15 rowerzystów – w większości z naszego Towarzystwa I-KTK-N - decyzja, którą podjęliśmy jest ostateczna i jeśli koś uważa, że ma inne zdanie to mógł przyjść we wtorek i zaproponować swoją koncepcję. A teraz proponuje trochę pokory - już wcześniej pisałem MACIE ZERO inicjatywy - tylko potraficie wszystko krytykować jak takie stare zrzędy – na przykład ten dzieciak z godz. 18,36 – żałosny g...k...
~jelinek 29-04-2009 20:48
Szkoda czasu na oglądanie załączonych zdjęć. Sądziłem naiwnie, że zobaczę projekty tras rowerowych.
Cień 29-04-2009 21:32
A te pijackie gęby na tych fotkach, to rowerzyści, czy ci od zarządzania dróg?
~ago 29-04-2009 21:35
do Zbigniew Leszek - Pan także jest trochę zrzędą... ;-)
~s. 29-04-2009 22:26
Nie zobaczę, nie uwierzę.
~Tomy M. 29-04-2009 22:34
Droga rowerowa z Sobieszowa do Podgórzyna jest notorycznie pomijana milczeniem. Wystarczy spojrzeć na mapę aby zobaczyć że to droga łącząca Karpacz ze Szklarską, a więc droga bardzo uczęszczana przez WSZELKICH turystów z których spora część to ROWERZYŚCI. KIEDY postanie droga rowerowa z Sobieszowa do Podgórzyna?!! Rozumiem że trzeba promować turystykę rowerową ale jazda po ul. Wolności jest kompletnym idiotyzmem a nie turystyką, doskonałym zamiennikiem tej drogi jest ulica Wojewódzka (wylot obok firmy ZORKA) to bezpieczna ulica i CZYSTA bo zasmrodzona spalinami w niewielkim stopniu (porównując do Wolności). Trasy rowerowe które nam są potrzebne to przede wszystkim TRASY TURYSTYCZNE dzięki ktorym NIEROWERZYŚCI poznają uroki jazdy na rowerze i w przyszłości przesiądą się chętniej na rowery ... a nie rowerostrady dla dojeżdżających do pracy rowerem. Aby trend rowerowy się rozwijał trzeba myśleć strategicznie, a nie krótkofalowo.
~bary33 29-04-2009 23:40
a kogo obchodzą zawalidrogi - rowerzyści. niech sobie po lesie jeżdżą, bo GolfyTrójki nie mają gdzie poszaleć
~ago 30-04-2009 7:00
Uradzili najlepiej jak mogli. Nic lepszego nie można było wymyślić za tę kasę. Zbigniew Leszek, choć zrzęda, jednak zrobił coś dobrego dla rowerzystów.
~a 30-04-2009 10:34
na zdjęciu po prawej stronie Maciek Ch. jeden z najbardziej znanych rowerzystów w jeleniej górze co roku robi około 10 tysięcy kilometrów na rowerze po okolicy i europie wiec chyba wie co mówi
~Zbigniew Leszek 30-04-2009 11:14
Przepraszam jeśli kogoś obraziłem - a zrzędą trzeba być, aby coś w urzędzie wywalczyć - niech ktoś powie kiedy zostały wywalczone jakiekolwiek pieniądze tylko do dyspozycji rowerzystów z naszego miasta - jest to pierwszy nasz sukces i obiecuje, że nie ostatni - pozdrawiam i zapraszam na 1 maja na Rajd Rodzinny - wyjazd PKP z J.G. 8.45 - spotkanie z TVN 9:00 -9:30 w Cieplicach. Miłego wypoczynku na rowerach Zbigniew Leszek - zapraszam do zaglądania na naszą stronę - http://jg-kk.blog.onet.pl/
~Do postowiczów... 30-04-2009 11:23
Najbardziej śmieszy mnie czytanie opinii ludzi co się nic w temacie nie orientują ,a swoje trzy grosze piszą.Jeśli jeszcze piszą merytorycznie i z sensem to ok.,ale pisanie tylko po to ,aby zabłysnąć głupim wpisem i najlepiej jeszcze pod pseudonimem./ i popisać się przed kolegami lub innymi internautami /to jest wielka odwaga.Odwagą popiszecie się wtedy panowie/panie Cień,jelonek,bary33,?. jak sami coś zorganizujecie ,czy zrobicie lub choć przyjdziecie na zebranie ,aby swoje uwagi wnieść.A niesłusznym obrażaniem ludzi nic w tym temacie nie wnosicie.Do pana Tomy M. ma pan dużo racji o tym co piszę ,ale te wszystkie podnoszone kwestie przez pana są omawiane na zebraniach choćby Sympatyków Sobieszowa czy Zespołu Aktywności Społecznej.Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału ,a jeśli nie dysponuję pan czasem to do dyspozycji jest stronka http://jg-kk.blog.onet.pl/ .
Cień 30-04-2009 14:26
Do postu 30-04-2009 11:23. Ja tylko zadałem pytanie, jak ktoś się obraził to tylko któryś pijak, pozatym mnie też obraża fakt, że moje pieniądze z podatków, są marnowane przez takie pijackie postacie, pozatym ja jestem abstynentem i potrafię rozpoznać pijaka i co ciekawe, też jestem aktywny i jeżdżę na rowerze i cieszę się, że nie walczę w urzędach, bo został bym takim zrzędą jak ty, czy pan Zbigniew Leszek i sam się podpisz.
~a 30-04-2009 16:18
do cień czy ty jesteś normalny?
~ago 30-04-2009 17:56
do Pana Zbigniewa Leszek - Mnie tam pan niczym nie uraził, a zrzędę rozpoznaję od razu, bo sama jestem marudą... :-) Pozdrawiam!
Cień 30-04-2009 19:30
Do postu 30-04-2009 16:18. Odpowiedź na twoje pytanie brzmi: Nie, bo pozwalam takim klocom marnować pieniądze, chodzi mi o drogowców, jak nie załapałeś i uwierz mi jak byś miał samochód i trochę oleju w głowie to też byś się wku.... jak byś zobaczył takie twarze, które odpowiadają za stan dróg. Chyba że, jesteś jednym z takich, co też korzysta z pieniędzy podatników i ma w nosie, że urwie sobie zawieszenie.
~do cień 30-04-2009 23:32
Jestem zszokowany takimi komentarzami oświadczam ,że jestem pijakiem i jeżdżę na rowerze i chcę wszystkich usatyswakcionować. Moim zdaniem ktoś prowadzi jakąś grę, tylko nie nie wiem po co. My i tak będziemy robić swoje. Mam pytanie: Ile miasto wydało na organizację etapów Tur de .......... i inne bzdurne rzeczy. Tymczasem turysta rowerowy przyjeżdżający do Jeleniej Góry zasdkoczony jest brakiem tablic informacyjnych o drogach rowerowych w okolicach Jeleniej Góry. Brak jest miejsc parkingowych dla roweerów i po czym tu mówić. Na Perle Zachodu nawet projektant nie zaprojektował stojaków na rowery. Jak ktoś chce coś zrobić najlepiej go obrazić , że jest marudą lub pijakiem. Zapraszam drugiego maja do Podgórzyna ,gdzie Gmina wraz I-KTK-N organizuje Czasówkę Sudecką z Przesieki na Drogę Sudecką. Festyn o godz 11 na skwerku przy fabryce obuwia w Podgórzynie. Podgórzyn lepiej promuje swoją gminę niż Jelenia Góra.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa nabór do jeleniogórskiej Policji

Znowu auto na chodniku

Śmierć na żwirowni

Komu przeszkadza społeczna lodówka?

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
679
Tak
20%
Nie
75%
Nie wiem
5%