MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

Trakt śródmiejski perłą miasta

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 30 kwietnia 2010, 7:39
Aktualizacja: Sobota, 1 maja 2010, 7:43
Autor: Angela
Samorządowcy zapowiedzieli także kosmetykę Baszty Wojanowskiej oraz uruchomienie zepsutego od lat zegara.
Fot. TEJO
Wielonakładowe ulotki promujące Jarmark Staroci i Osobliwości, prezentacja multimedialna, jelonki i torby ekologiczne jako gadżety – to wszystko dla promocji Jeleniogórskiego Traktu Śródmiejskiego w ramach nowej kampanii zachwalającej atrakcje miasta.

Projekt „Jeleniogórski Trakt Śródmiejski” został złożony przez miasto, które ma nadzieję na jego dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach działania „turystyka kulturowa”.
– Już jest po ocenie formalnej i merytorycznej i został przekazany do oceny strategicznej zarządu województwa Dolnośląskiego. Celem projektu jest zwiększenie atrakcyjności kulturowej i turystycznej regionu Dolnego Śląska oraz miasta Jeleniej Góry poprzez tworzenie markowych produktów turystycznych – mówi Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry.

Jeśli miasto otrzyma oczekiwane dofinansowanie, rozpocznie realizację w trzecim kwartale tego roku, a zakończy wiosną 2011. Przewodnik „Wędrówki Jeleniogórskim Traktem Śródmiejskim” podobnie jak ulotki o Jarmarku Staroci i Osobliwości oraz prezentacja multimedialna zostaną wydane w czterech wersjach językowych w nakładzie kilkunastu tysięcy egzemplarzy.

Ponadto trakt będzie promowany na czterech imprezach targowych, jednej w Polsce i trzech zagranicznych. Zorganizowana zostanie też impreza „Rajdy rowerowe Jeleniogórskim Traktem Śródmiejskim”, a kampanie reklamowe projektu pojawią się zarówno w mediach lokalnych, jak i ogólnopolskich.

Pod pojęciem „trakt śródmiejski” należy rozumieć ciąg ulic Konopnickiej i 1 Maja od placu Ratuszowego aż do Kościoła Łaski pod Krzyżem Chrystusa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Finisz remontu szpitala

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Harcerze z nową siedzibą

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~ 30-04-2010 7:56
A główną atrakcją traktu śródmiejskiego będą siedzący na ławce obok cerkwi (nieopodal chaty polskiej) żule, wszczynający burdy i zaczepiający przechodniów. :)
~Jano 30-04-2010 8:34
no trakt godny pozazdroszczenia , aż miło tamtędy chodzić
~Obywatel 30-04-2010 9:04
Ci żule i pan Wilku co tam często przesiadują na zbiegu ulic 1 maja i klonowica to atrakcyjna perełka miasta, dzięki której turyści mogą poznać całą prawdę o mieszkańcach Jeleniej Góry którzy są z roku na rok coraz ubożsi.
~xxx 30-04-2010 9:53
a szczególnie godne polecenia są sporty ekstremalne w postaci wieczornych spacerów po mieście
dolnoślązak 30-04-2010 10:19
Trakt jest interesujący turystycznie. Ma barwną historię - także współczesną. Działalność handlowo-usługowa winna być dostosowana do potrzeb turystów. Niestety sieć banków oraz szyldów nad obecnie istniejącymi obiektami szpeci. Konserwator zabytków oraz władze lokalne mają wiele do zrobienia, ażeby ponownie ożywić ten zakątek miasta. Wiele podróżuję i zwiedzam. Mam pewną skalę porównawczą. Także dla miejscowości takich jak Jelenia Góra. Jelonka wypada niekorzystnie.
~jelko 30-04-2010 10:24
dokladnie, Obywatel ma rację, co do towarzystwa glosnego wulgarnego pijanego i chamskiego nie ma juz chyba nikt sił, od czego sa słuzby? spacerkiem przez miasto i nawet udajac ze na klonowica i 1 maja nic sie nie dzieje a Niemcy patrza
~darojg 30-04-2010 11:04
Taaaa szczególnie po 18.00 Jak "moje miasto śpi"
~ziomala 30-04-2010 11:09
Cała ulica pierwszego maja oraz konopnickiej powinny być ulicami z mnóstwem kafejek, knajpek, sklepów z pamiątkami, wtedy byłoby to miasto turystyczne... A teraz to mamy pełno banków, i firmowych sklepów do których nikt nie zagląda, bo kogo teraz stać na markowe ciuchy??? Nie ma atrakcji dla dzieci w centrum miasta, nie ma nowych placów zabaw,a jedyny basen miejski otwierają w połowie wakacji, zamiast wtedy jak są pierwsze gorące dni... powodzenia w promowaniu miasta :))
~grr 30-04-2010 12:23
wczoraj wieczorem panowie policjanci z psem legitymowali zuli pod kosciolkiem
diablisko0 30-04-2010 14:21
Do 11:09-A gdzie w Jeleniej Gorze są markowe sklepy z ciuchami?
~bang 30-04-2010 14:40
legitymują ich od 10 lat i nic...ehhh, ja bym posprzątał majówe, usunął tagi i wtedy może jakaś promocja...a nie jak zwykle od D... strony...aha a co do banków...jesli mają kase aby otwierać swe placówki w centrum,to spoko w czym problem?przeciez nie sa brzydkie...a zresztą i tak nie jest żle bo knajp nie brakuje a dwie nowe cukiernie się otworzyły na majówie(konopnickiej)...
~wizz 30-04-2010 15:56
szczerze wam powiem że nie byłem juz w centrum z 1,5 roku,nie mam po co tam chodzić,piwka napije sie na zabobrzu,tu tez mam sklepy gdzie kupie ciuchy i żywnośc i do banku mam blisko
~zanymaniakami 30-04-2010 17:04
no najlepsza atrakcja już jest od paru lat na ławeczkach pod cerkwią :) tam sie dzieją cuda dopiero i powinno to być wyszczególnione w tych ulotkach ! A co do sportów ekstremalnych wieczorem to fakt jesli ktoś idzie sam spokojnie po 22 w piątkowy/sobotni wieczór to atrakcje ma gwarantowane ! Monitoring niewiele da , niepojęte jest to , że w najbardziej newralgicznych miejscach takich jak majówka cerkiew itd po 22 nie patroluje Policja i SM no dobra SM sam widziałem boją się wyjść z peugeota jak sie cos dzieje czekaja na policje ale niebiescy powinni w kółko tak jak po pekinie jezdzić .
~00023 30-04-2010 20:49
Trakt byłby piękny gdyby nie stragany warzywne,obklejone słupy oświetleniowe ogłoszeniami ,i całodziennym poruszaniu się pojazdów.
~cdr 30-04-2010 21:12
Pomyśleć, że kilka lat temu mieliśmy święto ulicy 1-go maja a deptak wreszcie tętnił życiem jak na to zasłużył, Teraz znów tylko chyłkiem pomykające pojedyncze postacie... Armia miała kiedyś taki utwór "Wyludniacz" - to słowo doskonale oddaje atmosferę tego, co dzieje się na głównych ulicach w czasie wolnych dni
~bang 1-05-2010 6:52
nie przesadzaj, ludzi nie brakuje...jedynie ten pył,kurz wkurza strasznie...no i oczywiście "wyspy":D potocznie zwane cerkwią...
~AP 1-05-2010 10:21
Mam prosbe aby Szanowni Radni zamiast dokuczac P.Prezydentowi zrobili cos wreszcie dla Jeleniej i wraz ze S M przez tydzien wizytowali Trakt staromiejski .Rozwiazanie problemu napewno sie zajdzie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Więcej przystanków kolejowych na żądanie

Zadbaj o swój zdrowy sen, wybierając materace Janpol oraz Hilding

Maraton zumby w Siedlęcinie

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Porządki przy cmentarzu

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
974
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%