MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

Tragifarsa “Związek otwarty” w Kaprysie

Wiadomości: Szklarska Poręba
Piątek, 12 czerwca 2015, 7:56
Aktualizacja: 7:58
Autor: Manu
Fot. Organizator
W piątek (20.06) o godz. 18.30 w Restauracji “Kaprys” w Szklarskiej Porębie (przy ul. Jedności Narodowej 12) wystawiony będzie spektakl “Związek otwarty” autorstwa włoskiego dramaturga Fo Dario i jego żony aktorki Francy Rame w wykonaniu Teatru Scena Poczekalnia w Kaliszu. Bilety: 35 zł (do nabycia w “Kaprysie”; tel. 793–117–170).

- Jest to przewrotne kompendium wiedzy o wieloletnim małżeństwie - czytamy w informacji. –To tragifarsa dotykająca esencji męskiego i kobiecego pojmowania erotyzmu, seksu i istoty związku. Dramat bliski jest stylistyce commedii dell'arte, daje aktorom wiele możliwości ekspresji i improwizacji, powoduje żywy kontakt z publicznością.

Bohaterami sztuki są mąż (w tej roli Robert Latusek) i żona Antonina (Izabela Noszczyk), małżeństwo w średnim wieku przeżywające długotrwały kryzys. Mąż nałogowo wdaje się w kolejne romanse, o czym bezceremonialnie i ze szczegółami informuje żonę. Jako zwolennik „związku otwartego” nie widzi w tym nic złego. Żona coraz częściej miewa silne nerwice, których efektem są dzikie awantury i nieudane próby samobójcze. Na koniec udaje się jej zdobyć adoratora, pod jego wpływem zaczyna zauważać coraz więcej wad u małżonka. Ten zaś, widząc przemianę żony, nie jest w stanie ukryć zazdrości.

Reżyseria: Atomowy Profesor, czyli Izabela Noszczyk, Robert Latusek i Sebastian Nowicki, opracowanie muzyczne: Damian Neogenn–Lindner, ruch sceniczny: Witold Jurewicz.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rodzinna wystawa

Wspaniały koncert na Inaugurację Września

XVII Muzyczny Ogród Liczyrzepy zakończony

Narodowe Czytanie

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali – chcą połączyć muzea

Kowarskie wspomnienia

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
818
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%