MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Tragedia na remontowanym moście w Piechowicach

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 1 grudnia 2004, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 5 stycznia 2006, 11:21
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wroclawska
Został wstrzymany remont mostu przy ulicy Żymierskiego w Piechowiach. Stało się to po tragicznym wypaku sprzed tygodnia, kiedy jeden z robotnikow, 51-letni mieszkaniec Jeleniej Góry, spadł z wysokośći prawie 5 metrów na kamienny brzeg rzeki.

Odniósł na tyle poważne obrażenia że zmarł po przewiezieniu do szpitala. niedługo później 58-letni mężczyzna wpadł do rzeki i w stanei ciężkim trafił do szpitala. Jak się okazało był pod wpływem alkoholu.

Wczoraj odbyła się kontrola mostu w Piechowicach, która nie wykazała żadnych uchybień pod kątem zgodności wykonywania robót i kwalifikacji kierownika budowy.

Sprawę bada również prokuratura. Postępowanie w kierunku niedopełnienia obowiązku z zakresu przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz narażenia pracownika na niebezpieczeństwo utraty życia i nieumyślne spowodowanie śmierci, za co grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Prace zostały wstrzymane do czasu wykonania zabezpieczeń. Takowe juz są, więc należy spodziewać się że remont ruszy ponownie lada dzień.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zachęcają do wsparcia Szlachetnej Paczki

Bulwar Cieplicki otwarty!

Przy Złotniczej będzie chodnik do boiska

Niebezpieczne wyzwania

Studium na początek

Debatowali o bezpieczeństwie

Komisja w terenie

W obronie H. Tomaszewskiego

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
310
Tak
62%
Nie
36%
Nie wiem
3%