MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Trafienia pograniczników

Wiadomości: Dolny Śląsk
Czwartek, 31 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 31 maja 2007, 16:54
Autor: TEJO
Fot. ŁOSG
Kradzione samochody i próba przewozu 40 ton brudnych szmat.

Pojazd terenowy marki Mitsubishi Pajero Galloper stał na parkingu w Bogatyni nie wzbudzając niczym szczególnym uwagi. Więcej zainteresowania samochodem okazali pogranicznicy. Po sprawdzeniu okazało się, że auto pochodzi z kradzieży dokonanej 3 maja w Zittau (Żytawa). Ustalono także, że na parking mitsubishi wjechało dwóch nieznanych osobników, najpewniej Polaków. Pojazd zostawili i ślad po nich zaginął.

Wcześniej złodzieje usunęli z terenówki numery nadwozia i z góry opłacili miejsce parkingowe na dłuższy czas. Wartość samochodu oszacowano na 40 tysięcy złotych.

Jak informuje kpt. Joanna Woźniak, rzeczniczka prasowa Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej, to nie jedyne „trafienie” przez pograniczników kradzionego auta.

Kolejny sukces zaliczyli w Jakuszycach. Tu przez przejście graniczne dwóch mężczyzn holowało pojazdem pomocy drogowej volkswagena transportera. Podczas kontroli okazało się, że to auto zostało skradzione Polakowi z parkingu w Pradze. Pojazd był warty około 12 tysięcy złotych.

Panowie „pomocnicy” stwierdzili, że o kradzieży nic nie wiedzą i wykonują tylko zlecenie przewozu. Zostali jednak zatrzymani do czasu wyjaśnienia sprawy.

Inna „samochodowa” graniczna przygoda nie ma już związku z kradzieżami. Otóż w aucie należącym do pewnego Niemca znaleziono ponad 40 ton brudnej i niesortowanej odzieży.
Kłopotliwy towar, którym nasz zachodni sąsiad chciał Polaków uszczęśliwić, został zawrócony do miejsca jego pochodzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Drożej na Chojnik

Pół wieku twórczości niezwykłego artysty

Teraz elewacja

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~jpg 31-05-2007 14:42
Dlaczego kłopotliwy ? Pewnie do lumpeksów wiózł, a to ze brudne– to opuści się złotówke i pójdzie jak woda.
~zdziwiona 31-05-2007 20:22
Kto jeszcze kupuje schodzone szmaty po Niemcach.Holendrach,dziwie się ze ludzie kupują te badziewie, lepiej kupić w wyprzedazy w tesco itp. nowe rzeczy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sesja Sejmiku Dolnośląskiego w Jeleniej Górze

Pościg na Zabobrzu

„WF na śniegu” pod Śnieżką

Orszak Trzech Króli

Biegacze narciarscy apelują do pieszych

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
176
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
6%