Jelenia Góra: Towarzysko ze Świdnicą

Czwartek, 26 lipca 2018, 7:52
Aktualizacja: 7:55
Juniorzy młodsi Karkonoszy rozpoczęli przygotowania do kolejnego sezonu w lidze wojewódzkiej. W środę (25.07) na stadionie przy ul. Lubańskiej zmierzyli się z rówieśnikami z Polonii Świdnica, a więc ekipą, która miniony sezon zakończyła tuż za plecami jeleniogórzan.

Trener Jacek Kołodziejczyk miał do dyspozycji kilku nowych zawodników, ale brakowało tez kilku podstawowych graczy, którzy z czasem dołączą do drużyny. Jak przystało na sparingi, szkoleniowcy trenowali różne ustawienia, a to przełożyło się na wiele błędów w obronie po obu stronach.

Mecz rozgrywany systemem 3x30 minut rozpoczął się od trafienia gospodarzy. W 20. minucie Mikołaj Pietroński wykorzystał błąd bramkarza gości i otworzył wynik spotkania. Radość miejscowych nie trwała długo, bowiem jeszcze przed końcem pierwszej tercji Łukasz Jajko przy biernej postawie obrońców strzelił na 1:1.

W drugiej części gry jeleniogórzanie szybko objęli ponowne prowadzenie. Autorem gola był Kacper Tomaszewski, który w minionym sezonie również często wpisywał się na listę strzelców. Więcej goli w drugiej tercji nie padło, ale to się zmieniło w decydującej fazie meczu.

Najpierw na 2:2 z rzutu karnego strzelił Kopycki - jedenastka była podyktowana za faul na Rajcy, którego osaczyło trzech piłkarzy Karkonoszy i trudno nawet stwierdzić, który faulował. Ku uciesze gospodarzy kolejną świetną akcję przeprowadził Tomaszewski, który z 16 metrów pięknie uderzył na długi słupek i ekipa Kołodziejczyka prowadziła 3:2. Radość miejscowych trwała kilkadziesiąt sekund, bowiem po wznowieniu gry od razu ze skutecznym atakiem ruszyli świdniczanie, a autorem wyrównującego gola był Jajko. Biało-niebiescy mieli jeszcze szansę w ostatniej akcji meczu, ale po minięciu kilku obrońców strzał Tomaszewskiego został zablokowany. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:3.

Kolejny sparing juniorów młodszych Karkonoszy w najbliższą niedzielę (29.07, godz. 11:00 - stadion przy ul. Lubańskiej) - rywalem będą piłkarze FK Trutnov.

Karkonosze Jelenia Góra - Polonia-Stal Świdnica 3:3 (1:1, 1:0, 1:2)