MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

“Touch of Ireland – The Storm” gościnnie w Norwidzie

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 27 października 2014, 7:59
Aktualizacja: 8:03
Autor: Manu
Fot. Organizator
“Touch of Ireland – The Storm” to nowa, rozbudowana wersja pierwotnego programu. Nowe układy choreograficzne, nowe kompozycje muzyczne oraz nowe stroje. Uznany na świecie zespół muzyki celtyckiej Carrantuohill oraz taneczna formacja Treblers wystąpią 10 listopada (w poniedziałek) w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida o godz. 19.00. Bilety – rezerwacja: Jagoda Stanisz–Kasior – tel. 533–995–516.

Do Jeleniej Góry grupa muzyki celtyckiej Carrantuohill przyjedzie z widowiskiem “Touch of Ireland. The Storm”, w którym muzykom towarzyszy taneczna formacja Treblers.

“Touch of Ireland - The Storm” to barwne widowisko muzyczno-taneczne opracowane przez zespół muzyki celtyckiej Carrantuohill oraz najlepszych specjalistów od tańca irlandzkiego.

Premiera widowiska miała miejsce w 2006 roku w Teatrze Muzycznym w Gliwicach i została przyjęta owacjami na stojąco. Od tego momentu “Touch of Ireland” stał się niezwykle profesjonalnym oraz dopracowanym w najdrobniejszych szczegółach projektem artystycznym prezentowanym na wielu uznanych scenach teatrów polskich oraz europejskich festiwalach m.in. we Francji, Niemczech i Szwajcarii.

Swoje taneczne popisy w przedsięwzięciu prezentują natomiast Mistrzowie Europy oraz finaliści Mistrzostw Świata w tej dyscyplinie, którzy stale rozwijają swoje umiejętności pod nadzorem najlepszych światowych nauczycieli tańca irlandzkiego.

Obecnie widowisko to jest jednym z najbardziej rozpoznawanych programów istniejącego od ponad 27 lat zespołu Carrantuohill (zdobywca złotej i platynowej płyty za swoje wydawnictwa, uczestnik największych światowych festiwali folkowych). Zespół od początku jest wierny dźwiękom z Irlandii. W 2007 r. odebrał Fryderyka za album roku etno-folk. Dziś “Dotyk Irlandii” gra z gwiazdami popu, rocka, jazzu i współpracuje z Przystankiem Woodstock.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Otwarcie Galerii Przechodniej już w piątek

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~yot 27-10-2014 18:06
Ciekawe, ciekawe :)
~parafianka 28-10-2014 21:59
wybieram sie :)
~Widz 31-10-2014 0:58
Znając poziom Norwida, pewnie jak zwykle chała za kosmiczne ceny biletów. Lepiej pójść do Teatru Animacji albo Gołębia w Karpaczu.
~ 31-10-2014 17:45
szkoda kasy na tandetne "teatSyki" w norwidzie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sala Krzywa w Zamku Książ odzyskuje dawny blask

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Kino samochodowe w Kamiennej Górze

Spektakle online w Domu Gerharta Hauptmanna

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
630
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%