MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Tomek Wędrowniczek” zawitał do Jeleniej Góry

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 26 stycznia 2017, 11:16
Aktualizacja: Piątek, 27 stycznia 2017, 8:35
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Tomasz Pawłowski, znany jako „Tomek Wędrowniczek” po raz kolejny odwiedził stolicę Karkonoszy. Wczoraj (25.01) spotkał się z samorządowcami z powiatu jeleniogórskiego oraz miasta Jeleniej Góry. Tego dnia na jego liczniku, który skrupulatnie prowadzi pojawił się 3589 samorządowiec, którego odwiedził.

Bohater wielu publikacji mediów lokalnych i ogólnopolskich jest osobą niepełnosprawną. Urzędy miast i powiatów odwiedza bez zapowiedzi, ale spotyka się z serdecznym przyjęciem, szczególnie w miejscach, gdzie już znają pana Tomka. Jest to człowiek o niezwykłej pamięci, z dużą dokładnością podaje nazwiska samorządowców, których odwiedza od ponad 20 lat. Kronikę z wpisami, autografami, pieczątkami i wizytówkami lokalnych polityków prowadzi od 1994 roku.

Wystarczy przytoczyć treść krótkiej rozmowy z panem Tomkiem, aby dostrzec jego wyjątkowość:
Nazywam się Pawłowski Tomasz, kończę w tym roku 46 lat. Pochodzę z Ełku, a mieszkam w Gnieźnie. Przyjechałem wczoraj do Wrocławia Głównego o godzinie 23:20 pociągiem z Gniezna relacji Gdynia – Wrocław. Posiedziałem do godziny 5 na dworcu Wrocław Główny i przyjechałem tutaj pociągiem o godzinie 7:15 z Wrocławia – powiedział Tomek Wędrowniczek, który przyznaje, że nie zdarzyło mu się nigdy, żeby ktoś niemiło go przyjął.

Prowadzę kroniki od 1994 roku – osobno wójtów, burmistrzów, prezydentów, wojewodów, marszałków i starostów. Pomysł sam mi się narodził. Gdy powstały powiaty pierwszy raz odwiedziłem tutaj pana Ryszarda Brola, a później pana Jacka Włodygę. Wojewodów też pamiętam – Witold Krochmal, Stanisław Łopatowski, Tomasz Smolarz, Rafał Jurkowlaniec, Paweł Hreniak – wymieniał nam nazwiska z pamięci Tomasz Pawłowski. - W 1997 roku odwiedzałem Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy ulicy Słowackiego, byłem u pana Misiaka – burmistrza Szklarskiej Poręby – wspominał.

- Chciałem pozdrowić wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry, pana prezydenta i pana Jerzego – wiceprezydenta. Mam dużą rodzinę samorządową. Smucę się jak mi samorządowcy odchodzą – przedwczoraj byłem na pogrzebie w Stargardzie. Kocham samorządowców – mówił Pan Tomasz, który przyznał, że bardzo lubi przyjeżdżać w nasz region latem. - W Szklarskiej Porębie przyjeżdżam do pani Teresy Lipińskiej z opieki społecznej. Jeszcze nie byłem w Jakuszycach, muszę się tam przejść i zobaczyć jak latem wyglądają – mówił.

- Chciałbym życzyć wszystkim pracownikom urzędu pogody ducha, dużo zdrowia, szczęścia i wiele satysfakcji w życiu – dodał Tomasz Pawłowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Jeleniogórski punkt krwiodawsta już działa

Przemysłowe Davos w mieście pod Śnieżką

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~wiemijuz 26-01-2017 13:15
Szerokiej drogi... Tu nie ma co ogladac.
~KLK 26-01-2017 16:48
Brawo p. Tomku. Martwiłam się o Pana . Wspominam Pana. Ostatnio rozmawialiśmy w budynku przy ul. Sudeckiej. Zostawiłam pana samego w pokoju a pan strasznie się przestraszył, bo w oknach są tam kraty. Pamięta to pan? Długo nie przyjeżdżał Pan do Jeleniej Góry. Będąc w Jeleniej Górze, gdzie Pan nocuje? Czy nadal w DPS-ie Janowice Wielkie? Bardzo miło wspominał pan p. Zofię Czernow jak była dyr. banku. W ogóle jest pan miłym i ciepłym człowiekiem.
~KLK 26-01-2017 16:52
Miło słyszeć, że u Pana jest wszystko w porządku. Ma Pan bardzo wartościową kronikę. Pozdrawiam serdecznie
~san escobar 26-01-2017 20:31
może jeszcze misio od antka zawita,zabawi w klubie i obieca ciemnemu ludowi pracę w mon.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Fetor na Moniuszki

Świętowali Złote Gody

Rok niespełnionych obietnic

Wichura narobiła szkód

Wyborcze obiecanki cacanki

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
919
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%