Kłodzko: Tomaszczyk/Włoch na luźnych kołach w Rajdzie Dolnośląskim

Niedziela, 10 października 2010, 11:31
Aktualizacja: 11:34
Autor: arec
Na trasach Kotliny Kłodzkiej trwają zmagania w Rajdzie Dolnośląskim. Pierwszego dnia zawodów bardzo dobrze spisali się Jerzy Tomaszczyk i Łukasz Włoch, jadący Hondą Civic.

Zawodnicy w klasyfikacji generalnej 10a rundy Rajdowego Pucharu Polski zajęli 4 miejsce. Załoga z jeleniogórskim pilotem w składzie miała zaledwie 1,6 sekundy straty do trzecich na podium Piotra Jędrusińskiego i Tomasza Maciuszka. O 20 sekund natomiast byli szybsi od liderów klasyfikacji generalnej RPP Wojciecha Chuchały i Ryszarda Ciupki. W klasie A6 Tomaszczyk i Włoch zajęli 3 miejsce.

Zawodnicy są zadowoleni ze startu, choć żałują niewielkiej straty do podium. – Przegraliśmy to na ostatnim odcinku – powiedział Łukasz Włoch. Rajdowcy przejechali bowiem ostatni odcinek specjalny na luźnych kołach. Wcześniej mieli problem z jednym kołem, które się odkręciło. Rajdowcy podkreślają jednak, że zrobili wszystko co dało się zrobić, jadąc 15 letnim autem.

Dziś kolejny dzień zmagań rajdowców. Jerzy Tomaszczyk i Łukasz Włoch o godzinie 11 rozpoczęli rywalizację w 10 rundzie Rajdowego Pucharu Polski.