MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Tomasz Wojdyła: Jelenia Góra to fajne miasto

Wiadomości: z kraju
Wtorek, 20 października 2009, 13:32
Aktualizacja: Czwartek, 22 października 2009, 13:40
Autor: rozgrywki.pzkosz
Fot. R.Ignaciak
– Mamy wyrównany zespół, w którym ciężar zdobywania punktów może wziąć na siebie kilku graczy. Mi w Warszawie akurat szło troszkę lepiej, dlatego koledzy częściej szukali mnie pod koszem. To jednak nie będzie regułą w kolejnych spotkaniach – mówi najlepszy gracz 3. kolejki spotkań, Tomasz Wojdyła.

Mazowsze jest bardzo szczęśliwe dla Sudetów Jelenia Góra. Trzeci raz w historii występów w pierwszej lidze drużyna miała okazję tu zagrać i trzeci raz wygrała.

- Rzeczywiście, chyba udało nam się znaleźć jakiś sposób. A tak na poważnie, te spotkania nie były łatwe. Losy każdego z nich ważyły się do ostatnich sekund. W Pruszkowie wygraliśmy nawet po czasie, bo o naszej wygranej zadecydował rzut z 3/4 boiska oddany równo z końcową syreną.

Pan wspólnie ze Sławomirem Nowakiem zdobył w sumie aż 53 z 81 punktów dla Sudetów. Gra beniaminka jest zatem w dużej mierze zależna od waszej postawy.

- To nie jest tak. Mamy wyrównany zespół, w którym ciężar zdobywania punktów może wziąć na siebie kilku graczy. Mi w Warszawie akurat szło troszkę lepiej, dlatego koledzy częściej szukali mnie pod koszem. To jednak nie będzie regułą w kolejnych spotkaniach.

Sudety, w porównaniu do poprzedniego sezonu, przeszły dużą rewolucję kadrową. Z wyróżniających się zawodników oprócz pana, zostali tylko Rafał Niesobski i Krzysztof Samiec.

- Z tego powodu czasem nie możemy jeszcze znaleźć swojego rytmu. Gramy falami, dobre momenty przeplatając gorszymi. Na lepsze zgranie potrzeba czasu.

Jelenia Góra to pana miasto docelowe? Pytam, bo po raz drugi w karierze gra pan w tym samym klubie drugi sezon.

- Z Sudetami mam ważny kontrakt do końca przyszłego sezonu. W Jeleniej Górze będę więc grał jeszcze trochę. No chyba, że coś się wydarzy, ale oby nie!

Skoro w zespole jest pana dwóch dobrych kolegów ze Sportino Inowrocław Michał Kułyk i Sławomir Nowak, to chyba nie wybiera się pan gdzie indziej.

- Jelenia Góra to naprawdę fajne miasto.

Problemem Sudetów jest jednak gra przed własną publicznością. Przed rokiem lepiej grało się wam na wyjeździe, także w tym sezonie wygrywacie do tej pory tylko w obcych halach.

- Nie wiem z czego to wynika. Być może na niektórych zawodników niekorzystnie oddziałuje presja. Oby w obecnych rozgrywkach nasza gra u siebie była tak dobra jak na wyjeździe.

Sudety są sportową wizytówką Jeleniej Góry?

W mieście nie ma za dużo sportu, a my na prawie każdy meczu mamy komplet publiczności. Ludzie nam pomagają, to się czuje. Miejmy nadzieję, że koszykówka męska będzie w Jeleniej Górze wiodącym sportem.

Rozmawiał Adam Wall

Ogłoszenia

Czytaj również

Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

Więcej bobrów na jeleniogórskim Zabobrzu

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~kibic 20-10-2009 18:27
Bardzo lubie tego zawodnika. Szacun za gre i postawe
~... 20-10-2009 19:48
mała poprawka. Sudety nie sa już beniaminkiem;)
~jksjksjjksjks 20-10-2009 20:30
tez go lubie, jak zdobywa 31 punktów :D
~jano 21-10-2009 8:41
Szacunek za to co robisz dla Sudetow
~Lio 21-10-2009 19:06
Posiedż tu miesiąc, to zmienisz zdanie !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Czytelniczka: drogo i brudno

Śmierć na żwirowni

Odpust na Śnieżce

Parking na... przejściu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
669
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%