MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

To warto zobaczyć: Jodłowa Dolina i jej wodospady

Wiadomości: Region
Niedziela, 3 sierpnia 2014, 8:12
Aktualizacja: 8:13
Autor: ZL
Fot. Zbyszek Leszek
Towarzystwo Izersko – Karkonoskie zaprasza w kolejne niezwykłe miejsce: do Jodłowej Doliny. To rezerwat o powierzchni 12 ha leżący powyżej miejscowości Josefův Důl w górach Izerskich.

- Rezerwat założony został w roku 1992 i obejmuje unikalną różnorodność pierwotnych leśnych roślin świerków, buków oraz jodły – wymienia Zbigniew Leszek, prezes Towarzystwa Izersko – Karkonoskiego. - Właśnie od tego drzewa bierze swoja nazwę Jodowa Dolina, przez którą płynie Jedlovy potok z mnóstwem przepięknych kaskad oraz wodospadów z najpiękniejszym Jodłowym wodospadem będącym wizytówką tej uroczej doliny. Przez dolinę biegnie niebieski szlak na którym wytyczono piękną ścieżkę dydaktyczną Jedlový důl. Ścieżka ta dzieli się na 5 podstawowych części, które tworzą: U Jedlí, Skalní výchozy, U černé tůně, Předěl a Vodopád Jedlové. Początek szlaku rozpoczyna się niedaleko dworca kolejowego Josefów dul i kończy na tak zwanej morskiej drodze za wodospadem jodłowym. To wyjątkowe miejsce, które warto zobaczyć – dodaje Zbyszek Leszek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Popłynęli dla dzieci  

Kolorowe wakacje w MDK

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Komentarze (68) Dodaj komentarz

~kk 3-08-2014 17:05
piekne widoki
~izerus 3-08-2014 17:14
Jodłowa czy Jodowa? Może niech pan Leszek się zdecyduje. Znowu przekręcanie nazw, wprowadzanie ludzi w błąd... A tymczasem ani nazwy "Jodłowa Dolina", ani "Jodowa Dolina" turysta nie znajdzie na żadnej mapie! Poprawna nazwa brzmi: Jedlový důl. I tak należałoby pisać o tym miejscu. Poza tym warto zwrócić uwagę, że jest to rezerwat! Tak więc gdyby ktoś chciał - wzorem panów Leszka i Pika - pchać się tam na rowerze, łamiąc tym samym przepisy, to od razu należałoby napisać, że NIE WOLNO !!!
~cietrzew 3-08-2014 18:03
Zbigniew Leszek i jak zwykle u niego błędy, zachęcanie do łamania prawa itd. W sumie to u niego norma.
~mario53 3-08-2014 20:19
do izerusa - jakim trzeba być idiotą żeby nie zauważyć literówki ?!
~franio35 3-08-2014 20:48
do mario53 - jakim trzeba być idiotą, żeby z wszystkich wymienionych błędów zauważyć tylko literówkę ?!
~iras 4-08-2014 8:25
Czy ktoś mi powie co to jest za gad na 11 zdjęciu? Takiego widziałem rok temu na grzybach w lesie koło Borowic- Podgórzyna.
~Ati 4-08-2014 11:17
http://pl.wikipedia.org/wiki/Gniewosz_plamisty
~Do izerus 4-08-2014 11:33
Nie wiadomo bo w Czechach jest inne prawo niż w Polsce. Tym bardziej, że prowadzi tam szlak. Po Polskiej stronie na terenie KPN na przykład, jest mało szlaków dopuszczonych do turystyki rowerowej. A Po Czeskiej jest ich bardzo dużo i rowerem można jechać w Czechach wysoko w góry bo są tam szlaki rowerowe. Więc może tam prowadzi szlak rowerowy do rezerwatu. A jak nie rowerowy, to na pewno pieszy o czym czytamy w artykule. Wiec można się tam wybrać nie łamiąc prawa
~Do izerus 4-08-2014 11:42
... jak nie na rowerze to pieszo
~Anatol 4-08-2014 15:23
Do tego rezerwatu prowadzi między innymi cyklotrasa nr 3020 z Izerki więc na rowerze jak najbardziej można tam dojechać. W samym rezerwacie pewnie trzeba będzie już prowadzić rower, tak jak to zwykle bywa w rezerwatach. Super, że ktoś publikuje informacje o ciekawych miejscach wartych zwiedzenia, bo nie każdy ma dostęp i czas aby studiować przewodniki turystyczne.
~Anatol 4-08-2014 15:28
Do tego rezerwatu prowadzi między innymi cyklotrasa nr 3020 z Izerki więc na rowerze jak najbardziej można tam dojechać. W samym rezerwacie pewnie trzeba będzie już prowadzić rower, tak jak to zwykle bywa w rezerwatach. Super, że ktoś publikuje informacje o ciekawych miejscach wartych zwiedzenia, bo nie każdy ma dostęp i czas aby studiować przewodniki turystyczne.
~przewodnik 4-08-2014 22:49
Widzę, że Zbigniew Leszek albo jego kumple walą teraz komentarze na forum pod różnymi nickami i dalej wprowadzają ludzi w błąd. Otóż panie Leszek, nieprawdą jest, że do rezerwatu prowadzi trasa rowerowa nr 3020. Ta trasa prowadzi poniżej rezerwatu, obok tzw. Lesni brany. Stamtąd do początku rezerwatu jest około pół kilometra, a do samych wodospadów jeszcze dalej - ponad kilometr. Obok rezerwatu i przy wodospadach prowadzi sam niebieski szlak, który jest szlakiem PIESZYM !! Kup sobie kolego dobrą mapę, jaka masz wprowadzać innych w błąd. No ale czego oczekiwać po członkach TIK, którzy już nie raz wprowadzali innych w błąd i namawiali do łamania prawa w górach? Weźmiesz odpowiedzialność za kogoś, gdy ten będzie musiał zapłacić mandat albo zrobi sobie krzywdę?
~przewodnik 4-08-2014 22:51
Cd. Z wszystkich źródeł informacji Leszek & Spółka to właśnie jest najmniej wiarygodne. Ja z kolei polecam kupno jakiegoś dobrego przewodnika, zamiast wierzyć pseudoekspertom, którzy mylą nawet podstawowe fakty.
~Do 11:33 4-08-2014 23:04
prawo jest wszędzie takie samo, misiu. Rezerwat to rezerwat, w Czechach też nie wjedziesz rowerem. A morze jest szerokie i głębokie, jak nie wiesz to po prostu kup sobie mapę i sprawdź a nie dywaguj bez sensu i bez żadnej wiedzy. nie ma artykułu Zbigniewa Leszka gdzie nie było by jakichś poważnych błędów w zasadzie zupełnie dyskwalifikujących jego "radosną tfu... rczość". jak dla mnie jest to najgorsze źródło informacji.
~Anatol 5-08-2014 1:44
Panie "przewodnik", czemu piszesz do mnie Leszek? Nie mam nic wspólnego z żadnym Leszkiem ani żadnym TIK. Lubię turystykę rowerową i tyle. Jeździłem w tamte okolice kilka razy ale nie wiedziałem, że są tam takie piękne wodospady. Dzięki tej krótkiej notatce już wiem gdzie pojadę na rowerze na weekendową wycieczkę :-) Nie mam czasu ani pieniędzy aby kupować sobie przewodniki. Pisząc, że do rezerwatu można dojechać trasą 3020 korzystałem z czeskiej mapy ale widać mało dokładnej. Zresztą przejście pieszo tych 500m czy nawet kilku km to dla mnie żadna odległość i myślę, że dla każdego kto przejedzie kilkadziesiąt kilometrów aby dojechać z Polski w te okolice też będzie to bez znaczenia. Ważne, że w bezpośrednie sąsiedztwo rezerwatu można spokojnie dojechać rowerem.
~jonasz 5-08-2014 3:01
Do Anatol: Człowieku, czy ty naprawdę taki głupi jesteś czy tylko udajesz? przecież to nie o to chodzi, czy ktoś przejdzie 500 metrów czy nie, tylko że trasa rowerowa nie prowadzi przez rezerwat, tak więc jazda tamtędy na rowerze jest łamaniem prawa! Jeśli takie nierozgarnięte ludki jak ty jeżdżą rowerami po górach Izerskich to nic dziwnego, że robią Polakom tylko fatalną opinię w Czechach. A tak w ogóle to niczego rzeczowego tu nie napisałeś, co właśnie teraz wyszło na jaw. Jedyne co ci dobrze wychodzi to pieniaczenie na forach. kup sobie lepszą mapę i przestań zawracać innym głowę. Nie masz pieniędzy na mapę i przewodnik, ale na internet masz. Jeśli nie potrafisz rozeznać się w przepisach, przebiegu dróg itp. to łam prawo na własną odpowiedzialność i nie namawiaj do tego innych.
~hmm 5-08-2014 9:16
jak dojechac tam?
~Anatol 5-08-2014 10:09
@jonasz, człowieku wyluzuj trochę bo ci pompka wysiądzie. Gdzie ja piszę o jeździe rowerem w rezerwacie? Naucz się lepiej czytać a nie wyzywaj innych na forum. Sam również kup sobie mapę bo widać nie masz zielonego pojęcia o trasach rowerowych w Czechach. Wzdłuż granicy rezerwatu prowadzi też inna cyklotrasa (Morska Cesta) i do rezerwatu można wejść też od północnej strony. Wtedy do wodospadu jest nawet znacznie bliżej niż 500m. Zresztą chyba nie byłeś nigdy w Górach Izerskich. Po Czeskiej stronie turyści rowerowi to 90% turystów albo i lepiej. Rzadko kiedy można spotkać kogoś pieszego za to rowerzystów jest cała masa. To mi się strasznie podoba w tym narodzie, że potrafią aktywnie spędzać wolny czas a nie siedzieć jak ty przez ekranem i trollować na forach.
~Anatol 5-08-2014 10:16
@hmm, polecam czeską stronę z mapami: http://www.cykloserver.cz/ Trasy rowerowe są zaznaczone na fioletowo.
~Leszek.Z 5-08-2014 10:44
polecam opis trasy,,Rajd na Raty,, - niewiem tylko czy rozkład jazdy pociągów sie nie zmienił - miłego wędrowania - http://www.pttk-jg.pl/rajd-na-raty/589-w-niedziele-na-wycieczke-27-05-2012.html
~Leszek.Z 5-08-2014 10:49
Panie Anatolu - polecam również w tej okolicy - Wodospady na Czarnej Desnej - http://www.jelonka.com/news,single,init,article,52199
~fico 5-08-2014 17:25
TIK-taki dajcie już spokój. Zlitujcie się nad innymi. Nie wiem śmiać się, czy płakać czytając Wasze chore wypociny. Za wydanie przewodnika ktoś bierze odpowiedzialność. TIK- taki od kilku lat łamiąc przepisy, zagrażają zdrowie i życie innych. Gdzie tu jakaś odpowiedzialność. Jesteście w zasadzie niebezpieczni !!!
~Bicykl 5-08-2014 19:43
Anatol, nie siej zamętu. Przecież sam najpierw pisałeś, że trasa rowerowa prowadzi przez rezerwat. Potem się wycofałeś i stwierdziłeś, że masz niedokładną mapę. Zastanów się cżłowieku o co ci chodzi. I przestań pieniaczyć i obrażać innych, zacietrzewiony człowieku. Pewnie chodzi ci tylko o to, żeby zamącić innym w głowach. Tak jak TIK-TAKom. Prawdopodobnie zresztą jesteś jednym z TIK-TAKów. Skąd się tam u was biorą tacy ignoranci, na dodatek z tupetem wartym jakiejś lepszej sprawy? Piszesz bez sensu i nie na temat. Znalazł się "turysta", którego jedyną mapą jest to co znajdzie w internecie, bo nawet nie stać go na dobrą mapę papierową. Sam się podszkol zamiast wprowadzać innych w błąd.
~ 5-08-2014 19:45
"To mi się strasznie podoba w tym narodzie, że potrafią aktywnie spędzać wolny czas a nie siedzieć jak ty przez ekranem i trollować na forach." Tyle że twoich postów jest tu najwięcej. Więc to ty tu trollujesz najbardziej. Znalazł się znaffca Gór Izerskich... sprzed ekranu monitora, a jak się teraz okazuje, nawet mapy sobie nie kupił, bo go nie stać.
~ 5-08-2014 19:48
"polecam opis trasy,,Rajd na Raty,, - niewiem tylko czy rozkład jazdy pociągów sie nie zmienił". Obawiam się panie Leszek, że wiele innych rzeczy też się zmieniło w stosunku do tego, co jest w waszych relacjach. Tak trudno sprawdzić rozkład jazdy na jizdnirady.idnes.cz ? Od razu widać podejście, skoro tak prostych rzeczy 'niedasię' sprawdzić, to pewnie w przypadku innych też są błędy, co słusznie wytknęli już inni czytelnicy.
~Anatol 5-08-2014 20:25
@Bicykl, widzę że jesteś kolejną osobą, która nie potrafi czytać. Pokaż gdzie napisałem, że trasa prowadzi "przez" rezerwat. Pisałem "do" rezerwatu ale jak nie potrafisz odróżnić tych dwóch przyimków to współczuję. Co do błędu na mapie to jest on właśnie na papierowej mapie "Rowerowa Kraina" polskiego wydawnictwa gdzie granica rezerwatu od południowej strony sięga cyklotrasy 3020. Czeska mapa internetowa pokazuje już że od szlaku 3020 do granicy rezerwatu jest kilkaset metrów idąc niebieskim szlakiem. Zresztą ta czeska internetowa mapa często jest dokładniejsza od wielu polskich map papierowych. Dzięki tej mapie przejechałem rowerem z całą południową Polskę z J.G. w Bieszczady i niejednokrotnie była dokładniejsza od polskich map turystycznych. Jak jesteś takim znawcą to na pewno masz...
~Anatol 5-08-2014 20:30
... mapę o której piszę ("Rowerowa Kraina") więc możesz sobie sprawdzić. mniemam jednak, że z kolarstwem górskim masz niewiele wspólnego a dajesz tutaj tylko upust swoim frustracjom.
~do Anatol 5-08-2014 22:05
O rany, jaki namolny troll. "Rowerowa Kraina" to jest darmowa mapka rozdawana w Szklarskiej takim jak ty laikom, którzy tyle mają wspólnego z turystyką co krowa z baletem. Darmowe mapki reklamowe + to co wygrzebałeś w internecie - to cała twoja "wiedza". Kup sobie człowieku dobrą mapę i nie marudź już więcej. A jak cię nie stać to idź do roboty zamiast siedzieć całymi dniami na forum i jęczeć, jaki to jesteś biedny. Każdym kolejnym wpisem jeszcze bardziej się kompromitujesz. Chroń panie Boże wszystkich turystów przed takimi znaffcami gór jak ty!
~ 5-08-2014 22:12
I jeszcze zajrzałem sobie na tę mapę (bo akurat mam ją w domu). Mapa "Rowerowa Kraina" urywa się na zachodzie na linii Bukovec - Korenov, czyli tuż za granicą na Izerze. Czyli do rezerwatu Jedlový důl jest stąd jeszcze ładny kawałek drogi. Jak ty mogłeś sprawdzić na mapie coś, czego nie ma na tej mapie? A może cały czas łgasz jak najęty w żywe oczy i myślisz, że nikt się nie zorientuje w twoich łgarstwach. Pewnie jakiś troll z TIK broni swoich kumpli samymi kłamstwami. Żenujące.
~Anatol 5-08-2014 22:55
To może masz jakąś inną mapę niż moja. Oto skan mojej mapy: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9f343f84c3d30172.html To że mapa jest rozdawana za darmo to nie znaczy, że jest byle jaka. To jest jedna z bardziej szczegółowych map Gór Izerskich. Jak masz lepsze to podziel się informacją bo jak na razie to ty trollujesz nie wnosząc żadnej merytorycznej treści do tematu.
~do Anatol 5-08-2014 23:47
I co kłamiący trollu, masz jak wół napisane, że to jest rezerwat. I nigdzie nie masz zaznaczonej trasy rowerowej przez rezerwat. Poza tym widać masz nieaktualną mapę. I kiepską. Za darmo to wiesz co? Możesz najwyżej dostać w ryja. Na przykład od jakiegoś strażnika w rezerwacie. Co do map to zasada jest prosta: w Czechy jeździ się z czeskimi mapami, w Polsce - z polskimi. Jest mnóstwo bardzo dobrych map czeskich tego terenu. Nie będę tu wymieniać nazw firm, bo byłaby to reklama, ale jakbyś miał jakieś pojęcie o mapach terenów, po których rzekomo jeździsz, to sam znałbyś przynajmniej kilka.
~jarro 6-08-2014 1:20
jak ja uwielbiam takich "expertów" co to dostaną jedną bylejaką mapę w jakiejś informacji turystycznej i już im się wydaje że pojedli wszystkie rozumy na dany temat. gościu anatol ,kup sobie wpierw porządną mapę turystyczną tego terenu i nie ośmieszaj się.
~Leszek.Z 6-08-2014 8:45
Nie dyskutuję z anonimowymi ,,ekspertami” od wszelakiej formy turystki, a szczególnie ze znajomością przez nich prawa, które rzekomo tak dobrze znają – szkoda czasu na czytanie tych bzdetów – ja i moi koledzy nie uważamy się super specami od turystyki, a widać po wpisać, że i dyskutanci dalecy są fachowości - ale zapraszam do otwartej dyskusji na forum naszego towarzystwa – https://www.facebook.com/pages/Towarzystwo-Izersko-Karkonoskie/219525768067028?ref=hl - jak znam życie to ,,eksperci” takiej dyskusji się boją (wolą być anonimowi i obrażać wszystko i wszystkich taką już maja naturę) – pozdrowerki i do zobaczenia na szlakach w realu – a nie na szlakach w komputerze.
~Leszek.Z 6-08-2014 8:46
polecam czeskie tłumaczenie artykułu - Sdílíme článek našeho "polského facebookového přítele" pana Zbigniew Leszek Bicykl o vodopádech Jedlový důlhttp://www.jelonka.com/news,single,init,article,53213 na stronie https://www.facebook.com/infocentrum.korenov?fref=ts
~Anatol 6-08-2014 9:42
Ludzie nauczcie się najpierw czytać a potem możemy podyskutować. Jak nie rozróżniacie dojechania "do" rezerwatu z jazdą "przez" rezerwat to dalsza dyskusja w tym temacie nie ma sensu. Odsyłam was na drzewo bo tam jest wasze miejsce. Powodzenia w straszeniu małp.
~Biker 6-08-2014 15:52
Panie Leszek, jest dokładnie na odwrót - to ty się boisz dyskusji. Dyskusja toczy się w miejscu, gdzie jest artykuł, a nie na waszej fejsbusiowej stronce, gdzie pewnie cenzurujecie komentarze tak jak wam pasuje. Jaki trzeba mieć tupet, żeby zarzucać innym cechy, które samemu się posiada. Skoro publikujecie artykuł, poddajecie się pod publiczną ocenę, to trzeba też liczyć się z krytycznymi głosami. Tym bardziej gdy w artykule są błędy oraz - co gorsza - opisywane zachowania są sprzeczne z prawem. Jakie macie podejście do prawa w TIK - to już nie raz pokazaliście. Jeżdżenie na rowerach po parkach narodowych i rezerwatach, narażanie na niebezpieczeństwo innych turystów, brak przewodnika tam, gdzie jest on wymagany przepisami - to u was norma. Przed takimi "ekspertami" TRZEBA ostrzegać innych!
~ 6-08-2014 15:55
"Sdílíme článek našeho "polského facebookového přítele" pana Zbigniew Leszek Bicykl o vodopádech Jedlový" - a po jakiemu to? Ani po polsku, ani po czesku. Jakaś dziwna nowomowa, skrzyżowanie czeskiego z polskim. Jeśli tak tłumaczycie czeskie teksty o miejscach, gdzie jeździcie, bez żadnego zrozumienia treści, to nic dziwnego, że roi się u was od błędów.
~jarro 6-08-2014 16:48
ale o co chodzi ? przecież zdjęcia są z rezerwatu i tego też terenu dotyczy artykuł. więc to raczej ty anatol nie potrafisz czytać. ty małp nie przestraszysz bo sam zamieniłeś się w małpę. jedna darmowa mapa z informacji turystycznej,brak umiejętności czytania ze zrozumieniem i wielki "expert" ,a tak naprawdę zero wiedzy.
~fico 6-08-2014 19:35
>do Leszek. Z < "pozdrowerki i do zobaczenia na szlakach w realu". Dziękuję, ale nie skorzystam. Spotkanie grupy TIK - taków z rowerami w takich miejscach jak np. údolí Bílého Labe, Labský důl czy jeszcze przed remontem żółty ze Słonecznika do Pielgrzymów, może się skończyć tragedią. Trzeba mieć tupet, aby takie miejsca zachwalać do wspólnej, rowerowej wędrówki. W poprzednich latach TIK - taki, na wiele podobnych tras zapraszali. Niestety bezkarność Tych Panów daje społeczne przyzwolenie dla innych.
~Anatol 6-08-2014 20:46
@jarro, jeśli nie umiesz czytać ze zrozumieniem albo po prostu nie chce ci się przeczytać wszystkich komentarzy to powiem ci o co chodzi. Napisałem, że do rezerwatu można dojechać cyklotrasą 3020 a w rezerwacie będzie trzeba poruszać się pieszo na co osoby takie jak jonasz, Bicykl oraz "do Anatol" zaczęły mnie obrażać. Rozumiem, że mogą to być osoby niedorozwinięte umysłowo, nie umiejące czytać ani też nie potrafiące egzystować w społeczeństwie skoro rozpoczynają swoje konwersacje od rzucania wyzwiskami. Także tym osobom polecam wyłączyć komputerki i wrócić do swojego ulubionego zajęcia czyli uganiania się po drzewach za małpami.
~przewodnik 6-08-2014 22:08
Na Facebooku to ja też mam wielu przyjaciół - tak gdzieś z 1000 (lekko licząc). A poziom przyjaźni tych "przyjaciół" jest odwrotnie proporcjonalny do ich liczby. Wielki mi "ekspert" od turystyki - z publikacjami na Facebooku. Niektórzy nawet nie widzą, jak się kompromitują.
~do Anatol 6-08-2014 23:49
@Anatol: nudzisz już człowieku. Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to skończ tą pisaninę zamiast pisać ciągle to samo, obrażając przy okazji czytelników. Jedyne co pokazujesz dobitnie w ten sposób to poziom swojej kultury. Dokładniej jej brak. Żalisz się, że ktoś niby cię obraża, ale sam w takich stwierdzeniach jak "osoby niedorozwinięte umysłowo" nie widzisz niczego złego i sam ich używasz. Pewnie taka sama kultura na szlaku - byle wjechać, przepchać się na swoim rowerze, a poszanowania przepisów i praw innych turystów żadnego. Potem dziwimy się, że Polacy mają złą opinię za granicą, gdziekolwiek się pojawią. Tę opinię wyrabiają takie niedorozwoje jak ty, którzy nie są w stanie zrozumieć, że prawo jest prawem i należy je przestrzegać. Wstyd tylko przynosisz Polakom za granicą.
~Anatol 7-08-2014 0:45
Nie dziw się że nazywam cię niedorozwojem umysłowym skoro piszesz: "I co kłamiący trollu, masz jak wół napisane, że to jest rezerwat. I nigdzie nie masz zaznaczonej trasy rowerowej przez rezerwat". Nie chce mi się już udowadniać, że nigdzie nie pisałem o rzekomym przebiegu trasy rowerowej przez rezerwat. Wszystko masz napisane powyżej. Przeczytaj sobie na spokojnie 10 razy to może to pojmiesz. Dalsza dyskusja nie ma sensu bo poziom twojej percepcji zatrzymał się gdzieś daleko w przedszkolu. Co do kultury to właśnie tobie jest ona obca. Zniżyłem się do twojego poziomu abyś mógł to jakoś ogarnąć ale znudziło mnie to już. Skwituje to tak: co z tego że wygram zapasy ze świnią w błocie jak świnia i tak się ucieszy, że się ufajdała.
~jarro 7-08-2014 1:22
anatol - śmieszny człowieczek. jeszcze nic mądrego nie napisał a ujada jak zacietrzewiony burek broniący swojej budy. jego źródło "wiedzy" - darmową mapę z informacji turystycznej, już dawno skompromitowano. nie rozumiem po co to robić z siebie ostatniego głupka? a jeszcze mniej zrozumiałe jest dla mnie,dlaczego tak mu zalezy na wprowadzeniu innych w błąd. nie masz racji - to miej tyle odwagi cywilnej i uczciwie to przyznaj, zamiast iść w zaparte. jest takie powiedzenie: "lepiej nić nie mówić i udawać mądrego, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości". z dedykacją dla anatola.
~Anatol 7-08-2014 10:24
@jarro, sam się kompromitujesz. Mapa jest sfinansowana ze środków publicznych z dofinansowaniem ze środków Unijnych przez co musi być udostępniana za darmo. Zapłaciłeś za nią w podatkach, chyba że jesteś darmozjadem, który nie płaci podatków. Poziom twojej ignorancji jest adekwatny do poziomu inteligencji. Jakbyś miał choć odrobinę rozumu to poszukałbyś na necie ile pieniędzy poszło na ten projekt: http://www.szklarskaporeba.pl/pl/sprawy-miejskie/unia-europejska/projekty-realizowane-przez-miasto-szklarska-porba/rowerowa-kraina.html Projekt ma aprobatę Ministerstwa Sportu i Turystyki a jak masz zastrzeżenia do co mapy, to jako dobry obywatel, napisz do Ministra swoje uwagi.
~do Anatol 7-08-2014 18:40
Ile jeszcze będziesz ujadał trollu. Niczego wartościowego tu nie napisałeś, poza obrażaniem innych. Skończ już teksty żywcem wyjęte z gimnazjum, które kompromitują ciebie, a nie osoby, do których pijesz. Na pewno jesteś TIK-takiem, a jaki jest ich poziom wiedzy - wszyscy wiedzą. Jedyne, co wam dobrze wychodzi, to wprowadzanie innych w błąd. Życzę wam, żeby w końcu dorwał was jakiś strażnik w Czechach i mocno przetrzepał po skórze. Wizyta na komendzie policji, grzywna itd. za łamanie przepisów w górach i narażanie innych na niebezpieczeństwo. Niestety, niektórych nie da się nauczyć poszanowania prawa inaczej niż tylko silnym ciosem po kieszeni. Takie t...ki będą bredzić bez ładu i składu aż do skończenia świata, a i tak nie zrozumieją, że nie mają racji. Wstydzę się za takich "turystów"!
~ 7-08-2014 18:46
"Mapa jest sfinansowana ze środków publicznych z dofinansowaniem ze środków Unijnych przez co musi być udostępniana za darmo." Chyba tylko taki ignorant jak ty mógł pomyśleć, że mapa mogła być zrobiona za darmo, że sprzęt, druk, praca kartografa nic nie kosztuje. I na pewno nie wiesz, że w takich przetargach zwykle wygrywa oferta najtańsza i co za tym idzie - najgorsza. A liściki miłosne z uwagami do ministra to sam sobie możesz pisać. A nawet od razu do premiera - czemu nie? Kolejny argument na poziomie nic nie rozumiejącego gimbusa. Korzystaj dalej z darmowych mapek reklamowych drukowanych w wyniku organizowanych przetargów - taka jest twoja "wiedza" jak źródła, z których ją czerpiesz.
~Anatol 8-08-2014 2:11
Powtarzasz za mną słowo "troll" a nawet nie znasz jego znaczenia. Ale na takich jak ty nie ma rady. To ty nie podałeś ani jednej konkretnej informacji. Wymądrzasz się a nawet nie potrafisz tak prostej rzeczy jak sprawdzenie która oferta wygrała przetarg na wydanie mapy. Błaźnisz się tylko publicznie. Pomogę ci - ofertę wygrała firma, która dostała największą liczbę punktów za jakość (http://www.szklarskaporeba.bip.net.pl/?p=document&action=show&id=6543&bar_id=4674). Gwoli ścisłości, to na mapie "Góry Izerskie" wydawnictwa PLAN z 2010r. tego rezerwatu nawet nie ma zaznaczonego. Takie są mapy renomowanych wydawnictw! Jakbyś był obeznany w temacie to wiedziałbyś, że mapa "Rowerowa Kraina" jest najlepszą polską mapą rowerową tych terenów. Sprawdziłem to w terenie z GPS i lepszej mapy nie znam.
~Anatol 8-08-2014 2:18
Jeśli jesteś takim znawcą to proszę uświadom mnie i innych rowerzystów gdzie wolno a gdzie nie wolno jeździć. Podaj jakieś namiary na lepsze mapy. Lepsze od cykloatlas.cz bo te znam i korzystam praktycznie zawsze jak jadę w nieznane. Nie chcę łamać prawa a ty jako taki prawy obywatel i wzorowy turysta mógłbyś trochę pomóc nam rowerzystom, chociaż tak nas nie cierpisz.
~ 8-08-2014 2:40
Człowieku, czy ty jesteś dzieckiem? Właśnie ci uświadamiamy, że w rezerwacie nie wolno jeździć. Ale do ciebie nic nie dociera. Jak nie wierzysz, to zajrzyj do odpowiednich przepisów, zamiast smęcić na forum. Już dawno powinieneś to zrobić, gdybyś miał trochę inteligencji. Co do map, to wejdź sobie do pierwszej z brzegu księgarni w Czechach i na pewno znajdziesz przynajmniej kilka różnych wydawnictw do wyboru. Cykloatlas.cz to jest stronka internetowa, a nie mapa. No ale ciebie przecież nie stać na profesjonalne mapy. I nie wypowiadaj się za wszystkich rowerzystów, bo nie wszyscy są tacy nierozgarnięci jak ty i reszta TIK-taków.
~Anatol 8-08-2014 11:07
Nie potrafisz nawet czytać. Trzy razy tutaj napisałem, że w rezerwacie należy poruszać się pieszo! Ale ty żyjesz w swoim paranoicznym świecie i nie dociera to do ciebie. Dalsza dyskusja z tobą nie ma najmniejszego sensu, bo szansa że napiszesz coś wartościowego jest równa zeru. PS. Specjalnie podałem ci adres cykloatlas.cz aby otworzyła ci się bezpośrednio mapa bo na głównej stronie cykloserver.cz to pewnie nie dałbyś sobie rady ze znalezieniem tej mapy.
~do Anatol 8-08-2014 16:34
Buhahaha! Ty naprawdę jesteś jakiś niedorozwinięty. 1) Że jakość stanowiła tylko 40% oceny, to już nie doczytałeś. 2) Jak można ocenić jakość mapy przed wykonaniem tejże mapy? Oceniono próbkę dostarczoną przez wydawców, a taką próbkę to każdy mógł sobie zrobić dowolną. 3) w ostateczności i tak decydującym kryterium jest cena, gdyż miasto ma określoną kwotę do wydania i więcej nie może przeznaczyć. 4) Akurat wydawnictwo Plan dostało za jakość dokładnie taką samą liczbę punktów. 5) Tak się składa mam mapę Gór Izerskich Planu z 2010 r. i tam jest zaznaczony rezerwat "Jedlovy dul". Więc znowu kłamiesz. I po 6) jak to się dzieje, że stają do przetargu tak renomowane firmy kartograficzne jak Plan czy Sygnatura, dostają tyle samo punktów, a wygrywa... księgarnia Libra ze Szklarskiej Poręby?
~do Anatol 8-08-2014 16:39
Cd. Poczytaj sobie o ustawianych przetargach i kto jest właścicielem księgarni "Libra" ze Szklarskiej Poręby, to może ci się coś przejaśni w twojej zamulonej łepetynie. I spróbuj czasem pomyśleć, jak coś czytasz. A póki co... jeździj dalej z darmową mapką reklamową zrobioną przez burmistrza Sokolińskiego ze Szklarskiej Poręby, kabareciarzu. Tylko lepiej po polskich górach, bo za granicą robisz tylko wstyd wszystkim Polakom (szczególnie tym, którzy w cywilizowany i zgodny z prawem zwiedzają czeskie góry).
~Anatol 9-08-2014 1:50
Pajacu, owszem jakość mapy miała wagę 40% ale jakbyś choć trochę pomyślał to zobaczyłbyś, że oferta która wygrała nie miała najniższej ceny. Gdyby nie największa ilość punktów uzyskana za jakość to ta oferta by nie wygrała. Więc nie pisz, że zawsze wygrywa najtańsza oferta. Jeśli masz dowód, że przetarg był ustawiony to masz obowiązek zgłosić to do prokuratury. A jeśli tylko tak rzucasz bezpodstawnie oskarżeniami to uważaj, bo anonimowy nick cię nie ochroni przed odpowiedzialnością karną za pomówienia. Co do mapy "Góry Izerskie" to chodzi dokładnie o wydanie VII i na pewno nie ma tam zaznaczonego całego rezerwatu. Według tej mapy to wodospad jak i szlak niebieski prowadzą poza rezerwatem. Dowód tutaj: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cd66289f77ce3650.htm
~ 9-08-2014 16:43
"Strona nie znaleziona - Błąd 404" - i tyle z twojego dowodu. Buhahaha!Biedny pajacyk-nieuk nawet nie może spać po nocach, tak go boli ta sprawa. Żałosny ujadacz, który potrafi tylko szczekać bez sensu, a wiedzy nie ma żadnej. I jeszcze te wyświechtane formułki. Sam sobie donoś do prokuratury, a wcześniej pisz listy miłosne do ministra. Jakbyś miał oczy i rozum, to sam byś pewne rzeczy widział i rozumiał. Ale ty masz rozumek wielkości orzeszka, a za to mnóstwo piany w głowie. Poczytaj sobie z uwagą reguły i wyniki przetargu i nie pieniacz. Nawet nie zrozumiałeś dokumentów, które sam cytujesz. Anonimowy nick nie uchroni cię przed odpowiedzialnością za namawianie do łamania przepisów w górach.
~ 9-08-2014 16:45
Cd. Na twojej mapie nie ma zaznaczonego rezerwatu, ale jednocześnie twierdzisz, że według tej mapy szlak prowadzi poza rezerwatem. Nie widzisz w tym braku logiki? Bo co, bo nie ma zaznaczonego rezerwatu to dlatego szlak prowadzi poza rezerwatem? Jeszcze raz powtarzam: kup sobie dobrą mapę i nie bełkocz. Mózg ci całkiem wywiało na tym rowerku.
~Anatol 12-08-2014 0:37
Nigdy nie namawiałem nikogo do łamania przepisów. Naucz się najpierw czytać, pajacu. poza tym byłem tam w weekend i nie ma tam żadnego znaku zakazu jazdy rowerem. Ale oczywiście co ty możesz na ten temat wiedzieć. Weekendy pewnie spędzasz w Tesco. Sobota, godz. 16:43, piękna pogoda a ty przez komputerkiem? Co z ciebie za turysta? Zwykły hejter i tyle. PS. 1. Jeszcze raz wrzucam skan: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4cca4db8cf75cb87.html Nie ma zaznaczonego całego rezerwatu a to co jest zaznaczone leży poza niebieskim szlakiem. PS 2. Dla zainteresowanych, szlak niebieski nie nadaje się do jazdy rowerem i najlepiej proponuję zostawić rower poza rezerwatem i zwiedzić go pieszo.
~ 12-08-2014 17:28
Sam jesteś pajac. Nie dość że jeździsz na swoim rowerku łamiąc obowiązujące prawo w górach, to jeszcze nie masz nawet grama inteligencji, żeby zrozumieć przepisy obowiązujące w górach. W góry to się jeździ jak nie ma w nich tłumów, a nie w weekendy, ty "niedzielny turysto" od siedmiu boleści. I jeszcze raz powtarzam (nie wiem już który): kup sobie dobrą mapę, zamiast marudzić po forach. Potem pretensje możesz mieć tylko do siebie. Nota bene nawet na swojej mapce zorientowałbyś się, że musisz jechać przez rezerwat (gdybyś miał odrobinę inteligencji). Rezerwat zaznaczony jest po obu stronach potoku, a wodospady są chyba na potoku, prawda? Tak więc i tak nie dojedziesz do wodospadów nie wchodząc do rezerwatu. Ale to jak widać przekracza twoje umiejętności rozumowania.
~ 12-08-2014 17:33
PS. To że nie ma znaku zakazu jeszcze nie oznacza, że można wjeżdżać. Na drogach prowadzących przez KPN też nie ma wszędzie zakazu. Widać tam też założono, że przeciętny turysta zna przepisy obowiązujące w rezerwatach. Jak widać nie przewidzieli, że pojawi się taki Anatol i inne TIK-taki, którym do głów pewnych rzeczy nawet młotkiem się nie wbije, a z łamania prawa w górach uczynili sobie swoiste hobby, do czego przy okazji zachęcają innych. Życzę wam, żeby w końcu odpowiednie służby dobrały się wam do skóry - nie dlatego, żebym was tak nie lubił, ale tylko i wyłącznie przez troskę o zdrowie i bezpieczeństwo innych turystów.
~Anatol 13-08-2014 12:02
W regulaminie KPN jest wyraźnie napisane, że nie wolno poruszać się rowerem poza kilkoma (wymienionymi w regulaminie) trasami. Góry Izerskie to nie jest park narodowy i tam można poruszać się rowerem po dowolnych drogach a tam gdzie nie wolno są umieszczane stosowne znaki zakazu. Na niebieskim szlaku nie ma tabliczki z zakazem jazdy rowerem bo zwyczajnie nie nadaje się do jazdy i nikomu nie przyjdzie to nawet do głowy. Ale co ty pajacu możesz o tym wiedzieć. Góry Izerskie to ty chyba tylko z internetu znasz. Tkwisz w jakiejś głębokiej paranoi. Sto razy mogę pisać, że po niebieskim szlaku poruszamy się pieszo ale do ciebie to i tak nie dotrze. Znudziła mnie już rozmowa z człowiekiem który nie może tego ogarnąć.
~Anatol 13-08-2014 17:21
I jeszcze jedno. Jak do tej pory to tylko ty namawiasz tutaj ludzi do łamania prawa. W rezerwacie nie wolno poruszać się poza wyznaczonymi szlakami, czy to pieszo czy rowerem. Jeśli szlak biegnie w pewnej odległości od wodospadów (poza rezerwatem) to można sobie je co najwyżej pooglądać z daleka i nie wolno wchodzić do rezerwatu. Także rezerwat może obejmować strumień i jego brzegi a szlak może leżeć poza rezerwatem. Na to wskazywałaby właśnie mapa Planu. Pomyśl chwilę zanim wykażesz się swoją (pseudo)inteligencją. Inna czeska mapa również potwierdza, że szlak biegnie poza rezerwatem: http://www.mapy.cz/turisticka?x=15.2450320&y=50.7934790&z=14&l=0&source=coor&id=15.243127999999997%2C50.79325000000001&q=50.79325N%2015.243128E
~ 13-08-2014 17:57
Znowu pajacu popisujesz się swoim ignoranctwem. W rezerwacie przyrody ochrona przyrody jest taka sama jak w parku narodowym. Poczytaj Ustawę o ochronie przyrody i nie rób z siebie ostatniego tłumoka. Nieznajomość prawa nie usprawiedliwia nikogo w sytuacji jego łamania. I wcale nie muszą być tabliczki. Przepisy to ty masz znać! Pół biedy, gdybyś tylko ty sam łamał prawo, ale ty jeszcze namawiasz innych do łamania prawa. I nie bełkocz, że piszesz o poruszaniu się pieszym, bo cały czas próbujesz udowadniać, że wjeżdżanie tam na rowerze nie narusza prawa. Nie znasz przepisów, ustawy, posługujesz się jakimiś darmowymi mapkami albo z błędami. Co za osioł. Pcha się taki p...larz wszędzie na swoim bicyklu, a móżdżek jak u wiewiórki. Typowy p...łosmród, z inteligencją na poziomie goryla.
~ 13-08-2014 18:04
I jeszcze jedno: jakbyś był w tym rezerwacie, to wiedziałbyś, że szlak prowadzi przy samych wodospadach. Ale posługuj się dalej darmowymi mapkami z błędami. To cała twoja "wiedza". Znowu popisałeś się kompletną tępotą. Nawet twoja nowa mapa (też darmowa) potwierdza, że potok leży w rezerwacie. A gdzie są wodospady, jak nie na potoku? A teraz wróć na początek artykułu i zobacz co jest na pierwszym zdjęciu. I nie bełkocz, bo co kolejny twój wpis to głupszy. Gdybyś miał odrobinę odwagi cywilnej, to byś przyznał że się pomyliłeś, przeprosił i podziękował za informację. Ale ty jesteś jak widać zupełną ciotą - wiesz że nie masz racji, ale brniesz w zaparte, wymyślasz coraz głupsze argumenty i tylko coraz bardziej się ośmieszasz.
~Anatol 13-08-2014 20:55
Czytam i nie mogę uwierzyć, że można być aż tak ograniczonym. Najpierw piszesz o ochronie przyrody w rezerwacie a potem sam pchałbyś najchętniej swoje śmierdzące nogi do potoku. Szlak biegnie kilkanaście, czasem kilkadziesiąt metrów od potoku i tak też jest zaznaczona na mapie granica rezerwatu. Ale ty widać nie potrafisz czytać mapy. Nie mam się do czego przyznawać bo od początku piszę, że na szlaku niebieskim należy poruszać się pieszo. Prezentować brak kultury już umiesz. Teraz pora abyś nauczył się czytać. Powodzenia w nauce.
~ 14-08-2014 2:32
Ale ty głupi jesteś. Wodospad się ogląda, a nie kąpie z nim. Chyba że u ciebie jest inaczej. Pewnie spadłeś na główkę podczas "moczenia śmierdzących nóg", więc nic dziwnego, że pleciesz idiotyzmy. I powtarzam: nie byłeś w tym miejscu i nie widziałeś, jak to wygląda naprawdę. WODOSPADY SĄ DOSTĘPNE OD SZLAKU! Znowu obrzydliwie wprowadzasz w błąd innych. Cała twoja "wiedza" to te darmowe albo błędne mapki wyszukane gdzieś w internecie, ty znaffco Sudetów sprzed ekranu monitora. Od samego początku bronisz wjazdu do rezerwatu rowerem - gdyby było inaczej, całej tej dyskusji by nie było. Pobiłeś wszelkie rekordy głupoty na tym forum.
~K. 15-08-2014 17:54
Pomówienie i oskarżenia,podrywanie autorytetu jest niedopuszczalne i karalne z urzędu.Z rowerem jak i z plecakiem można wszędzie wchodzić i nie ma takich przepisów prawnych ,które by zabraniały z plecakiem czy rowerem chodzić po szlakach po polskiej jak i po czeskiej stronie Karkonoszy.Nazwa Jodłowa Dolina pochodzi od porastających tam całą dolinę wiekowych jodeł. jest ich tam mnóstwo wszędzie jodły.
~do K. 15-08-2014 19:35
Głupoty piszesz. Najpierw zorientuj się w przepisach, a potem pisz. Kolejny TIK-tak się odezwał i wypisuje farmazony bez żadnej znajomości tematu. I nawet nie ma odwagi się przedstawić - nietrudno zgadnąć, dlaczego. Bo wie że to kłamstwa i totalne bzdury.
~ 16-08-2014 2:10
"Z rowerem jak i z plecakiem można wszędzie wchodzić." Kolejny cymbał. Na Giewont też wejdziesz z rowerem? Poczytaj sobie o podobnym przypadku niedawno, gdy ktoś też myślał, że wszędzie wejdzie z rowerem: http://www.tvn24.pl/krakow,50/wniosl-rower-na-giewont-odpowie-przed-sadem,363116.html . Jak zabulisz 1000 zł, to może zmienisz zdanie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PSZOK tylko bez zaległości

Finał na lawecie

Mobilizacja przed II turą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2207
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%