MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

To warto zobaczyć

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 9 stycznia 2019, 11:41
Aktualizacja: Piątek, 11 stycznia 2019, 6:29
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Teatr Norwida
Jeleniogórski Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w swoim repertuarze ma kolejną komedię. Tym razem na scenie obiektu przy ul. Krótkiej można zobaczyć sztukę pod tytułem "Co widział kamerdyner?". Zwariowana komedia pełna zagadek z pewnością spodoba się widzom.
Spiętrzenie farsowych chwytów osiąga tu poziom doprawdy niespotykany. Wystarczyłoby ich na kilka pozycji tego gatunku. Jest to zatem farsa do kwadratu czy sześcianu, bądź pastisz farsy, osiągający rejony iście montypythonowskie. Wszelkie bowiem nieporozumienia, oszustwa, przebieranki, pogonie mają walor śmiertelnej powagi, bez najmniejszego przy tym względu na prawdopodobieństwo. Trudno się zresztą dziwić, skoro akcja dzieje się w szpitalu dla wariatów. Orton nie byłby jednak sobą, gdyby jego ambicje ograniczyły się do napisania sztuki sztampowo zabawnej - podkreślają przedstawiciele teatru.
Chciałem podziękować całemu zespołowi tej naszej pierwszej premiery w nowym roku. Mam nadzieję, że państwu podoba się, że idziemy w tym kierunku i chcemy rozpocząć rok groteską, farsą, czymś, co skłania do refleksji - taki był ten spektakl - powiedział po premierze Tadeusz Wnuk, dyrektor Teatru Norwida.
Dziękuję, że zostałem tu zaproszony. To był dla mnie piękny, fajny czas. Spotkałem ludzi, do których mi jest blisko - zawodowców, fajnych aktorów, z którymi pracowało się rewelacyjnie - dodał Marek Siudym, reżyser spektaklu.

Premiera odbyła się w miniony piątek, a kolejne terminy prezentacji spektaklu to: 11, 12, 13 styczeń oraz 8, 9, 10 luty 2019 r.

Autor: Joe Orton.
Reżyser: Marek Siudym.
Scenografia: Wojciech Stefaniak.
Kostiumy: Aleksandra Harasimowicz.
Opracowanie muzyczne: Marek Siudym.
Występują: Elwira Hamerska-Skórecka, Katarzyna Trzeszczkowska, Andrzej Kępiński, Piotr Konieczyński, Robert Mania, Stefan Krzysztofiak (gościnnie).

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
0
0%
Dziwi
2
29%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Zaczytaj się z Jelonką.com

Muzyka wiedeńska w JCK

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~paradise 9-01-2019 21:22
Świetny spektakl, rewelacyjna komedia!
~Jaa 10-01-2019 9:09
Szkoda że nie ma już biletów
~M. Kamiński 10-01-2019 17:52
Nie jest to przedstawienie, na które chciałbym się wybrać ponownie. Pozytywna opinia jest grubo przesadzona. Spektakl jest nuzący i dość mało zabawny jak na farsę, ale to już każdy niech sam oceni. Szkoda, że nasz teatr zalicza kolejny nieudany sezon. Ale Norwid naprawdę potrafi robić dobre rzeczy, oby znów to pokazał.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ruszył proces sprawców tragedii drogowej

To grozi tragedią  

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Chcą powtórki wyborów!

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
575
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%