MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

To się nadaje do remontu

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 7 marca 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 8 marca 2006, 11:24
Autor: TEJO
Fot. Krzysiek
Fatalny stan garbatego mostku oraz okolicznych ulic niepokoi mieszkańców stolicy Karkonoszy. Z planów samorządowców wynika, że ani przeprawa, ani ulice nie zostaną w tym roku zmodernizowane.

Przez popularny „garbaty” dziennie przechodzą tysiące mieszkańców Zabobrza. To najkrótsza droga na największe osiedle w mieście z centrum. Na mostku obowiązuje zakaz ruchu innych pojazdów poza rowerami. Ale stan nawierzchni jest nieciekawy. Asfalt jest popękany i pofałdowany.

– Niektórzy kierowcy zakazu nie respektują i zwłaszcza w godzinach wieczornych skracają sobie drogę na Zabobrze przejeżdżając właśnie przez garbaty mostek. Jakoś radzą sobie z postawionymi tam słupkami, które blokują samochodom dostęp – powiedział nam jeden z mieszkańców pobliskiej ulicy Wiejskiej.

Jak zapewnia dyrekcja Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, nawierzchnia na moście została kilka lat temu wymieniona. Ale nie konstrukcja. Przeprawę zbudowali Niemcy na początku XX wieku. Od tamtego czasu nie została poddana gruntownemu remontowi. Na ten cel nie ma pieniędzy.

Nowej nawierzchni nie będzie także na okolicznych ulicach – Osiedlu Robotniczym i fragmencie Wiejskiej. Tam: dziura na dziurze. Kierowcy, którzy tam dojeżdżają, ryzykują uszkodzeniem podwozia pojazdów. Drogowcy przewidują na tych traktach jedynie prowizoryczne naprawy. Te – jak wiadomo – problemu nie rozwiążą.

Ogłoszenia

Czytaj również

O jeleniogórskim rynku

Dzieci gościły u pograniczników

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~marcin 7-03-2006 15:55
jak mozna autem radzic sobie z tymi slupkami??
~Krzysiek 7-03-2006 16:10
>jak mozna autem radzic sobie z tymi slupkami?? Ja widziałem kilka razy jak np. maluszek sobie przejeżdza, albo cienias
~ktos 7-03-2006 16:52
u was to jeszcze caco bo już na wioskach niedaleko Jelonki tak wszystkie poboczne drogi wyglądają, i jeszcze nie ma tam oświetleń, wstyyyd
~Jeleniogórzanin 7-03-2006 17:54
Sprawa przejazdu samochodami przez garbaty mostek to raczej kwestia umocowania solidnych słupków w odległościach uniemozliwiajacych przejazd nawet małych samochodów.Jeśli chodzi o nawierzchnię uliczki takiej jak wspomniany odcinek na Osiedlu robotniczym, to czy ułożenie w tym miejscu odpowiedniej kostki brukowej nie byłoby lepszym i trwalszym rozwiązaniem?
~siwy 7-03-2006 19:06
Szkoda ,że Niemcy postawili ten most , bo teraz przez niego jest wiele kłopotu. Szkoda też , że wybudowali tyle kamienic w Jeleniej Górze , które sypią się niczym popiół , nie mówic już o drogach , które straszą. Pewnie nie robiliby nic wiedząc , że po stu latach nasze władze doprowadzą wszystko do ruiny....
~Jeleniogórzanka 7-03-2006 19:09
dziwicie sie?? Przeciez my mieszkamy w Polsce a nie w Niemczech czy Anglii
~robert 7-03-2006 19:22
prezydent miasta dostal podwyzke a cos nie widze po tym arcie zeby dbal o miasto..
~Asia 7-03-2006 20:30
wpychaja sie pomiedzy slupki ja sama to widzialam nawet w dzien a straz miejska nic
~prezes 7-03-2006 23:03
Dokladnie ale o czym mowa, widzal ktos droge na Karola Miarki to jest dopiero problem , miala tam powstac piekna droga na Cieplice zamiast tego dziury ze nie da rady przejechac
~Jeszcze Jeżowianin 8-03-2006 10:36
Czy ktoś może usiłowal przejechać przez Jeżów Sudecki Droga POWIATOWĄ która jest pod Zarządem STAROSTY POWIATOWEGO Pana Jacka WŁODYGI Ludzie obecanki o naprawe drogi mamy juz od kilku lat (podatek płacimy z każdym litrem paliwa czy tez gazu) i ci .... OBIECANKI a droga caraz bardziej przypomina POLIGON (moze to wspomnienie po wojsku)
~MaTiShe 8-03-2006 15:51
kazdy omija dziure SLALOMEM i beda z tego wypadki np. sa dwa pasy jedzie auto po lewym pasie i omija dziure zjerzdzajac na prawy pas i tamto auto z prawego zjerzdza na przeciwny pas omijajac dziure takie beda skutki....
~marek 9-03-2006 12:58
ALE ZA TO BEDZIEMY MIELI ŚLICZNY PLAC PIASTOWSKI.BOSO ALE W OSTROGACH, PANIE PREZYDENCIE. ZASLUGUJE PAN NA PODWYŻKĘ JAK NIKT!!!
~Kocham Olę F. 9-03-2006 17:21
W Sobieszowie na przeciw kościoła most też jest w fatalnym stanie. Czekać aż dojdzie do tragedi, wtedy władze miasta zaczną coś działać :(.
~anitka 10-03-2006 8:29
mieszkam na Pl.Piastowskim.Mam nadzieję że rzeczywiście będzie ładniej.Mam też nadzieję, ze odremontowany zostane również most, bo czytałam,że tak się nie stanie.most to nadal pl. Piastowski. Jest taką samą wizytówką Cieplic jakcały deptak.Chyba że chcemy sie wstydzić przed turystami
~zniesmaczona jeleniogórzanka 10-03-2006 15:31
Nie no po co remontować jakis mostek, czy nawierzchnie w centrum miasta. Ważne, że powstała nowa śliczna droga prowadząca do budynku w którym mieszka Pan Prezydent. No i na podwyżkę dla w/w pana trzeba skądś wziąść...wrrr

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Chcą powtórki wyborów!

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Mikołajki wolontariuszy z kowarskiego Lema

Jubileusz TPD

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
733
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
8%