MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

To ostatni dzwonek wsparcia Szlachetnej Paczki!

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 8 grudnia 2016, 8:13
Aktualizacja: Piątek, 9 grudnia 2016, 8:18
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Archiwum Jelonki.com
– To są ostatnie chwile na zostanie darczyńcą Szlachetnej Paczki – informuje Paweł Wilk, lider jeleniogórskiej akcji. – Znalezienie chętnych pomoże nam zaopiekować się wszystkimi potrzebującymi rodzinami, również tymi z końca listy. Każda z tych rodzin to wielka historia, wielkie serce, dzielność i pokora wobec trudów życia. Często brzemię, które tych ludzi dotknęło, złamałoby niejednego z nas, a oni uparcie trwają w wierze w odmianę losu – dodaje Paweł Wilk.

Obecnie z regionu jeleniogórskiego znaleźli się darczyńcy dla około 40 rodzin. Bez pomocy są trzy rodziny. Wszyscy chętni, którzy chcieliby wesprzeć tą szlachetną ideę pomagania mogą się zgłaszać wchodząc na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wybierając funkcję „wybieram rodzinę” (województwo dolnośląskie, rejon Jelenia Góra) , gdzie prezentowane są rodziny wytypowane do pomocy. Z tych rodzin można wybrać tą, którą chcemy obdarować.

- Potrzebujemy również współdarczyńcy, który wesprze rodzinę potrzebującą m.in. dużą wysoką lodówkę – mówi Paweł Wilk. - W rodzinie tej mamy utalentowanego zawodnika sportowego w biegach narciarskich. Chętnych do pomocy zapraszamy do kontaktu pod adresem mailowym pawel.wilk.szp@gmail.com.

Przypominamy też, że szukamy darczyńców dla trzech rodzin, których nikt jeszcze nie objął pomocą. Paczki będziemy rozdawać w sobotę (10.12) i w niedzielę (11.12) więc czasu nie ma zbyt wiele, ale zdążymy. Chętni darczyńcy niech się nie obawiają. W przypadku zgłoszenia się darczyńców dostaną komplet informacji na temat potrzeb rodziny. Zgłoszą się do nich wolontariusze prowadzący rodzinę – dodaje Paweł Wilk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śladami św. Jadwigi

ZSOiT: Drugie klasy z nauką zdalną

Dary Lasu

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~kizior 8-12-2016 18:26
"Często brzemię, które tych ludzi dotknęło, złamałoby niejednego z nas" Ale oni właśnie są złamani,jak można nazwać człowieka,który nie radzi sobie z własnym życiem? Poza tym problemem tych ludzi jest to,że oni wiecznie na coś liczą i " wierzą w odmianę losu" to jest jedyny problem tych ludzi.No może poza małą garstką ludzi starszych i schorowanych i dzieci,które mają nieporadnych rodziców.
~mieszkaniec 8-12-2016 23:57
popieram przedmowce..... az nie chce sie pomagac ludziom, ktorzy na wlasne zyczenie sa nieporadni i zwyczajnie leniwi.... ale nasze panstwo niestety rozpieszcza takich ludzi wiecznie cos im dajac, albo obiecujac... niestety nie ucza lowic ryb tylko daja juz usmazone filety :(:(
~mm 9-12-2016 14:33
Ludzie , którzy otrzymują wsparcie Szlachetnej Paczki to nie są roszczeniowi ,nieporadni i leniwi ludzie. Wystarczy coś poczytać na temat tej akcji. Wesołych Świąt

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Świętowali złote gody

Krzysztof Wiśniewski wiceprezesem DOT

Doczekają się ronda

Identyfikacja wizualna

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
724
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%