Zalogowanych: 12

Jakuszyce: To oni okazali się najlepsi [WYNIKI]

Wtorek, 30 stycznia 2024, 17:17
Aktualizacja: 17:18
Jakub Mroziński z Jeleniej Góry po świetnym finiszu zwyciężył w Leśnej 12 - biegu na 12 km klasykiem w ramach Mistrzostw Polski Amatorów Polskiego Związku Narciarskiego w Biegach Narciarskich. Drugie miejsce zajął Łukasz Bronowicki, a trzecie Adam Janda. Wśród pań ze sporą przewagą jako pierwsza przybiegła na metę Czeszka Jana Jetmarova.

Zawody rozegrano na trasach Biegu Piastów w Górach Izerskich ze startem i metą na terenie Dolnośląskiego Centrum Sportu Polana Jakuszycka w Szklarskiej Porębie. W Leśnej 12 uczestniczyło 206 osób.

Trasa była szybka, a pogoda wspaniała - lekki mróz i słońce. Czołówka panów trzymała się razem, ale na ostatnich metrach Jakub Mroziński uciekł rywalom, pieczętując swój triumf w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski Amatorów Polskiego Związku Narciarskiego. Do klasyfikacji mistrzów zaliczane były także biegi techniką dowolną na 1300 metrów i na 15 km, rozegrane dzień przez Leśną 12.

W rywalizacji pań Jana Jetmarova zdystansowała rywalki już na początku biegu. Za jej plecami toczyła się wyrównana walka o zwycięstwo w klasyfikacji MPA PZN. Najlepsza w niej okazała się Aleksandra Kawulok.

Leśna 12 została zorganizowana przez Stowarzyszenie Bieg Piastów. Odbyła się z dużym wsparciem nadleśnictw Szklarska Poręba i Świeradów, a partnerem wydarzenia było też Dolnośląskie Centrum Sportu Polana Jakuszycka.

Szczegółowe wyniki Leśnej 12 (28 stycznia 2024)