MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

To już 60 lat TPJG!

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 8 października 2018, 12:55
Aktualizacja: Wtorek, 9 października 2018, 11:13
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W sali koncertowej im. Ludomira Różyckiego w Filharmonii Dolnośląskiej odbyła się uroczystość z okazji 60–lecia Towarzystwa Przyjaciół Jeleniej Góry. Była to okazja do wspomnień, podziękowań, odznaczeń i dyplomów oraz uczty w części muzycznej. Jednocześnie zaprezentowano 50. edycję Rocznika Jeleniogórskiego.

Złotą Odznaką Zasłużonych dla Województwa Dolnośląskiego wyróżniono wieloletnich prezesów Towarzystwa: Ivo Łaborewicza oraz Stanisława Firszta - wyróżnienia przekazał w imieniu władz województwa radny Sejmiku Marek Obrębalski, który niejednokrotnie był autorem artykułów do Rocznika Jeleniogórskiego. Tak również stało się w najnowszej edycji.

Ponadto podczas uroczystości przedstawiciele TPJG wręczyli dyplomy podziękowania za długoletnią pracę na rzecz Jeleniej Góry i regionu, a otrzymali je m.in.: Wacław Bajer z Klubu Pionierów, Wojciech Augustyński czy Czesław Margas. Po części związanej z przemówieniami zaproszonych gości i podsumowaniem dotychczasowej działalności, zgromadzeni w sali kameralnej wysłuchali koncertu muzyki klasycznej w wykonaniu muzyków Filharmonii Dolnośląskiej.

Spotkanie było połączone z promocją 50. tomu “Rocznika Jeleniogórskiego”.

Twoja reakcja na artykuł?

8
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Zatrzymano nielegalny transport starych opon

Czytelniczka: drogo i brudno

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~M. Kamiński 8-10-2018 19:47
Towarzystwo jest wielce zasłużone dla miasta i wiele mu zawdzięczamy, począwszy od organizacji dawnych Wrześni Jeleniogórskich i innych imprez, a na Rocznikach i różnych publikacjach skończywszy. Skupia ludzi o wielkiej pasji poznawania losów swojego miasta, co kiedyś wcale nie było takie częste i zrozumiałe, gdy stosunek do niemieckiej przeszłości był narzucany przez władze. Jestem pełen szacunku dla wszystkich, którzy tworzą TPJG, a zwłaszcza dla obecnego na sali członka założyciela w 1958 r. p. Czesława Margasa, znakomitego archiwisty! Wszystkiego dobrego, kolejnych jubileuszy! Pozdrawiam, Miłosz Kamiński

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Miejsca spotkań (na razie) zamknięte

Miastu na urodziny

Lokator celowo podpalił mieszkanie

Sołectwa kupują defibrylatory

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
102
Tak
44%
Nie
50%
Nie wiem
6%