MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

To było podpalenie

Wiadomości: Wrocław
Sobota, 8 sierpnia 2020, 10:02
Aktualizacja: Niedziela, 9 sierpnia 2020, 11:00
Autor: WAC
Fot. archiwum
Policjanci z wrocławskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji i prokuratorzy rozwiązali sprawę pożaru w kamienicy sprzed 13 lat, w którym zginęła czteroosobowa rodzina. Według śledczych przyczyną tej ponurej zbrodni mogły być porachunki.

Do zdarzenia doszło w nocy z 23/24 lutego 2007 roku. Wówczas to, wybuchł pożar w czteropiętrowej kamienicy przy ul. Świętego Wincentego we Wrocławiu, w wyniku którego zginęły cztery osoby, a pozostali mieszkańcy kamienicy zostali narażeni na utratę życia i zdrowia. Z zebranych wtedy materiałów wynikało, że do tragedii mogło dojść poprzez nieumyślne spowodowanie pożaru i sprawę umorzono.

Na nowe wątki mogące wyjaśnić przyczyny dramatu z 2007 roku wpadli wrocławscy policjanci CBŚP i prokuratorzy wyjaśniając sprawę dotyczącą zorganizowanej grupy przestępczej funkcjonującej na terenie województwa dolnośląskiego. Początkowe poszlaki i lakoniczne informacje, zostały zweryfikowane i doprowadziły do odtworzenie przebiegu tragicznego zdarzenia. Według śledczych drzwi wejściowe do mieszkania zostały oblane łatwopalną substancją, a następnie podpalone. Pożar rozprzestrzenił się błyskawicznie, nie dając szans ucieczki śpiącej rodzinie.

Na bazie zebranego materiału dowodowego wszczęto śledztwo w Dolnośląskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, które jest prowadzone wspólnie z policjantami Centralnego Biura Śledczego Policji z zarządu we Wrocławiu. Do pierwszych działań doszło pod koniec listopada 2019 roku, kiedy to policjanci CBŚP zatrzymali 33-letniego mężczyznę. W grudniu 2019 roku z zakładu karnego doprowadzono do prokuratury drugiego podejrzanego. Obaj usłyszeli zarzuty zabójstwa członków czteroosobowej rodziny, w wyniku umyślnego podpalenia mieszkania, a także zagrożenia dla życia i zdrowia pozostałych mieszkańców kamienicy. Podejrzanym zarzucono również udział w obrocie znacznymi ilościami heroiny. Decyzją Sądu Rejonowego Wrocław-Śródmieście obu podejrzanych tymczasowo aresztowano.

Kolejne działania przeprowadzono pod koniec lipca, kiedy to doprowadzono z zakładu karnego 36-letniego mężczyznę. Prokurator przedstawił mu zarzut kierowania i podżegania do zabójstwa członków czteroosobowej rodziny, w wyniku umyślnego podpalenia mieszkania, a także zagrożenia dla życia i zdrowia pozostałych mieszkańców kamienicy. Decyzją Sądu Rejonowego Wrocław-Śródmieście został on tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Twoja reakcja na artykuł?

2
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
13%
Smuci
0
0%
Złości
5
63%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Patrolowali jezioro

Wyróżnienie dla samorządowców

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Czarek40 8-08-2020 11:59
Portal z Jeleniej Góry a Wy piszecie o Wrocławiu?! Co mnie to interesuje!
~zwykla@baba 8-08-2020 21:39
OMG !!! Tymczasowo aresztowani oo 13 latach od czynu!!! Miną następne latka...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dary Lasu

Na Polanie praca wre!  

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

To było bezpieczne?

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
783
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%