JELENIA GÓRA: To była zupełnie inna koszykówka

Czwartek, 28 sierpnia 2008, 21:56
Aktualizacja: Sobota, 30 sierpnia 2008, 19:20
Autor: JEN
Walka z wyższymi i silniejszymi fizycznie koszykarzami gości, co powodowało starcia na pograniczu faula i grę wręcz na faul, to obserwowali żywiołowo reagujący kibice Sudetów (blisko 500), którzy po raz pierwszy mogli oglądać swoich pupili w sparingu (4x12 min.) z drużyną ekstraklasy męskiego basketu – Polpharmą Starogard Gdański. – To zupełnie inna koszykówka, niż w II lidze – mówiła większość miejscowych kibiców.

Nasz beniaminek I ligi koszykówki mężczyzn wyszedł w następującym składzie: Krzysztof Samiec, Mariusz Matczak, Rafał Niesobski Jakub Czech i Tomasz Wojdyła. – Naprawdę nie przywiązujemy wagi, z trenerem Ireneuszem Taraszkiewiczem, do tego, kto wyszedł w pierwszym składzie. Dzisiaj zagrają wszyscy, bo z wszystkich już wybranych zawodników będziemy korzystać w tym sezonie. Muszą się teraz jak najwięcej ogrywać przed rozpoczęciem sezonu – powiedział asystent I trenera – Artur Czekański.

Początek pierwszej kwarty był pomyślny dla miejscowych. Prowadzili 4:0 po udanych akcjach Jakuba Czecha i Krzysztofa Samca, ale odpowiedź rywali była natychmiastowa i po 3 min. zrobiło się 6:8. Jednak w 5 min. po celnych trafieniach: T. Wojdyły, R. Niesobskiego (3 pkt.) i ponownie Wojdyły było: 14:8. Taki był przebieg pierwszej części meczu, która zakończyła się wynikiem: 22:21.

W drugiej części spotkania oba zespoły wystąpiły w mocno zmienionych składach i druga kwarta zakończyła się wynikiem: 47:53. Dało się zauważyć lepsze i skuteczniejsze zgranie drużyny gości, w której coraz bardzie rozkręcali się ciemnoskórzy Amerykanie.

To samo można powiedzieć o przebiegu trzeciej kwarty, po zakończeniu której utrzymała się przewaga Polpharmy, a na tablicy pojawił się wynik: 62:76.

Ostatnia część meczu należała jednak do naszych koszykarzy, którzy ponownie udowodnili, że stanowią zespół z charakterem. Wszyscy zagrali twardo, zdecydowanie i skutecznie, choć oczywiście nie ustrzegli się od popełnienia nawet prostych błędów. Nie robi jednak błędów tylko ten, który nic nie robi, albo niewiele. Nasi koszykarze narobili się w tym spotkaniu i doprowadzili w ostatnich sekundach meczu do remisu: 90:90. Należą im się za to serdeczne gratulacje!

Sudety Jelenia Góra – Polpharma Starogard Gdański 90:90 (22:21, 25:32, 15:23, 28:14).

Sudety wystąpiły w składzie: (4) Krzysztof Samiec, (5) Mariusz Matczak, (15) Tomasz Wojdyła, (7) Rafał Niesobski (11), Michał Sterenga, (77) Piotr Tarasewicz, (21) Jarosław Wilusz, (14) Mateusz Skrzypczak, (17) Wojciech Klimek, (12) Jędrzej Jankowiak, (20) Artur Grygiel, (19) Łukasz Niesobski, (24) Jakub Czech.

W poniedziałek (1 września) odbędzie się mecz rewanżowy pomiędzy tymi drużynami w Dzierżoniowie, gdzie Polpharma przebywa na obozie sportowym.