MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

To był piękny koncert dla rodziny

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 17 maja 2014, 20:21
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 maja 2014, 8:06
Autor: Tomasz Taf
Fot. Ernest Grzeszczakowski
Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny w Jeleniogórskim Centrum Kultury odbył się wczoraj (16.05.) "Koncert dla rodziny", Organizatorem imprezy był Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze oraz Miasto Jelenia Góra.

Na scenie zaprezentowały się dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Jeleniej Góry, Karpacza, Piechowic oraz Jeżowa Sudeckiego.

- Występują laureaci konkursów oraz przeglądów wokalnych, recytatorskich i tanecznych z Jeleniej Góry i okolic - mówił Maciej Cytarzyński, kierownik artystyczny Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze, współorganizator imprezy.

Koncert był dowodem na to, że Jelenia Góra ma wiele młodych talentów artystycznych. Jednym z nich jest Paulina Morek, uczennica Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze, która śpiewa od sześciu lat, a jej rozwój nadzoruje Dom Kultury "Przystań Twórcza" w Cieplicach.

- Zaśpiewałam dzisiaj dwa utwory: "Okularnicy" Agnieszki Osieckiej oraz "Babę zesłał Bóg" Renaty Przemyk. Cieszę się z dzisiejszego występu, bardzo podoba mi się akustyka w tej sali – mówiła nam Paulina.

Na widowni zasiadło ponad 100 osób, wśród nich młodzież, rodzice oraz opiekunowie artystów. - Bardzo mi się podobało, a szczególne wrażenie zrobił na mnie młody wykonawca utworu "Mama wszystko wie" Piotr Marciniak – mówiła pani Teresa.

Na końcu wystąpił zespół wokalny "Paka Buziaka" działający od prawie 15 lat przy Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze.

- Zespół "Paka Buziaka" podobał mi się najbardziej, idealne zestawienie damskich głosów, klimatyczna muzyka, było rewelacyjnie - mówiła Maja Długopolska z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Będą piękne widoki ze Zbójeckich Skał

Czyżby Andrzej Duda?

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~dxdd 18-05-2014 2:17
Brawo weronika
~gty 18-05-2014 2:19
Super wercja brawo m.sp3
~parafianka 18-05-2014 7:38
Tyle wolnych miejsc na widowni! A ja bym z dzieckiem chętnie poszła na taki koncert. Ale przeglądając Jelonkę dzień wcześniej, nie trafiłam na informację o tym wydarzeniu :(. A była w ogóle podana?
~obserwator. 18-05-2014 8:30
szkoda,że tak mało jest takich imprez i szkoda,że faktycznie mało się o tym mówi PRZED koncertem. Dzieciaki były rewelacyjne, czas przeleciał szybciutko, wrażeń wiele. Pozdrawiam chłopca w okularkach z piosenką "Mama wszystko wie" Kształtuj swój talent. Może jeszcze o Tobie usłyszymy? Paulino,"Okularnico"- masz rewelacyjny głos- tylko ruszaj się więcej.
~olalola 18-05-2014 12:15
ja tam myślę że nasz zespół zrobił największą furorę ''copernikusy,,
~jelenica 18-05-2014 13:13
Piękna organizacja, dziękujemy MDK ! Talenty są wśród nas a Wy je wyławiacie , super , tak trzymać , powodzenia w dalszej pracy!
~ktosik 18-05-2014 15:49
Rzeczywiście , piękny był ten koncert. Wielkie ukłony dla pomysłodawczyni: pani Danuty Sitek. Dziękujemy. Jeszcze na jedno należy zwrócić uwagę, że rewelacyjna, profesjonalna Paka Buziaka i wszystkie zespoły taneczne, które wystąpiły są prowadzone przez pracowników MDK. Świetny był także chłopaczek w okularkach z karpackiego gimnazjum\?/. Jednakże najbardziej podobał mi się cieplicki copernikus z dwiema solistkami w groszki.
~instruktor 19-05-2014 8:46
wielkie ukłony dla pana od dzwieku było bardzo profesjonalnie a praca z dziecmi ,wiem to trudna praca .Wielkie podziekowania.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W obiektach Sudeckiego Gwarka Walońskiego

Wóz strażacki w nagrodę

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Marszałek Sejmu w Kowarach

Podgórzyn chce wyjść z KSWiK

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
818
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%