MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

To był bal dla siedmiuset par!

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 2 października 2012, 18:27
Aktualizacja: 18:38
Autor: UM
Fot. UM
Tradycyjnie rozgrywany Międzynarodowy Turniej Tańca „Karkonosze Open” co roku podbija stawkę. Tym razem jego 47 edycja zgromadziła na parkiecie ponad 700 par z rozmaitych krajów, nie tylko europejskich. Jeleniogórska Szkoła Tańca „Kurzak–Zamorski” zorganizowała to spotkanie perfekcyjnie, choć bywały segmenty turnieju, kiedy parkiet hali przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze trzeba było dzielić na dwie części i – przy tej samej muzyce – na każdej części parkietu tańczyły pary różnych kategorii wiekowych.

Ponad 700 choreografii, czasami bardzo indywidualnych, ponad tysiąc sukien (bo niejedna para miała co najmniej po dwa komplety strojów do każdej z dwóch kategorii – tańców standardowych i latynoamerykańskich) – wszystko to robiło spore wrażenie.

Tym razem sędziowie nie mieli nawet czasu na wspólny obiad, w trakcie dwóch turniejowych dni czasu na przerwy obiadowe zabrakło. Rywalizacja trwała od godz. 9.30 aż do późnego wieczora.

Karkonosze Open urasta do jednego z największych turniejów tańca w Polsce, a z pewnością – co przyznali przedstawiciele PTT (Polskie Towarzystwo Taneczne) – ma najdłuższy życiorys. Nie ma w Polsce turnieju, który w jednym mieście byłby organizowany od bez mała pół wieku.

Tradycyjnie podczas każdego z turniejów organizowane są pokazy specjalne, najczęściej albo wysublimowanych gatunków tańca (modern jazz, hip hop, czy in.). Tym razem był to przejmujący pokaz tańca integracyjnego turniejowego, w którym jeden z partnerów był osobą niepełnosprawną. Widzowie mieli szansę zobaczyć w ich wykonaniu zarówno tańce latynoamerykańskiej, jak i standardowe.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

To było bezpieczne?

Nowa trasa przyrodnicza

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Wystawa świeżych grzybów – tylko na naszym portalu!

Nowości w muzycznym poranku

Co z szubienicą?

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
1003
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%