MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Tłumy wśród dinozaurów

Wiadomości: SZKLARSKA PORĘBA
Czwartek, 5 sierpnia 2010, 7:54
Aktualizacja: 7:55
Autor: Karolina
Fot. Karolina
Wczoraj po południu Park Dinozaurów w Szklarskiej Porębie przeżył potężne oblężenie. Wszystko to za sprawą piknikowej fety, podczas której mieszkańcy mogli wejść bezpłatnie na teren nowo powstałej atrakcji w mieście pod Szrenicą.

Darmowa impreza rozpoczęła się o godz. 17.00. Na sporym parkingu tuż przy stacji kolejowej zabrakło wolnych miejsc. Tłumy ludzi szły w kierunku wejścia do Dinoparku, które od parkingu jest oddalone o kilkaset metrów. Aby móc bezpłatnie przejść przez bramki przy kasach, wystarczyło okazać dokument poświadczający o zamieszkaniu w Szklarskiej Porębie. Obsługa parku bardzo sprawnie poradziła sobie z długą kolejką przed wejściem. Przybyłe osoby podzielono na kilka grup, m.in. na rodziców z dziećmi i osoby dorosłe.

Bramki kontrolne są przystosowane do wózków inwalidzkich oraz dziecięcych. Niestety, osoby spoza miasta pod Szrenicą musiały zapłacić tego dnia za wstęp. Bilet normalny kosztuje 18 zł, a ulgowy 14 zł. Gości przy wejściu witała manager parku, Dorota Kruczkowska oraz jej asystentki. Wszyscy pracownicy ubrani byli w charakterystyczne, czarno-żółte uniformy z logo Dinoparku. Po przekroczeniu bramek kontrolnych większość osób udała się w kierunku ścieżki edukacyjnej, wzdłuż której ustawiono kilkadziesiąt figur naturalnej wielkości dinozaurów.

Przy każdej z nich znajduje się tabliczka z krótkim opisem danego gatunku. Dla zwiedzających była to także okazja do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć przy wybranych figurach. Na ponad kilometrowej trasie znajduje się także kilkanaście ławeczek w nieco spokojniejszym miejscach. Najczęściej z tego typu przystanków korzystały osoby starsze. Zarówno dzieciom, jak i dorosłym bardzo podobały się te największe okazy, sięgające do kilkunastu metrów wysokości. Należą do nich m.in. mamenchizaur czy wulkanodon. Jednak najwięcej emocji wzbudzały „dinozaurątka”, czyli malutkie figury niektórych gatunków.

Po przejściu ścieżki edukacyjnej, na zwiedzających Dinopark czekały kolejne atrakcje. Dla najmłodszych przygotowano kolorowy plac zabaw, piaskownicę małych odkrywców, gdzie można było wykopać szkielet dinozaura oraz dmuchaną zjeżdżalnię. Tuż obok znajduje się dinoshop, czyli sklep z tysiącem rozmaitych pamiątek. Można tam kupić figurki dinozaurów o różnej wielkości, śmieszne gadżety z logo parku czy specjalne kamienne pieniążki Dino. Przy wejściu mieszkańcom Szklarskiej Poręby rozdawano talony, uprawniające do otrzymania darmowego poczęstunku.

Gościom serwowano pyszną grochówkę oraz grube pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem małosolnym. O wiele większy wybór był w pobliskiej restauracji, ale tam trzeba już było zapłacić za posiłek. Podczas pikniku wiele osób skorzystało przy okazji darmowych wejściówek na teren parku i wybrało się na seans do kina 5D. Jest to bardzo nowoczesna atrakcja, łącząca w sobie elementy kina 3D z efektami ruszających się i wibrujących foteli, tryskającej wody, wiejącym wiatrem czy padającym śniegiem. Podczas oglądania filmu widz odnosi wrażenie uczestnictwa w przestrzeni jego akcji.

Niestety, darmowe wejściówki do Dinoparku umożliwiały tylko obejrzenie figur i wstęp na plac zabaw. Za pozostałe atrakcje trzeba było już zapłacić. Seans w kinie kosztował 15 zł dla osób dorosłych i 12 zł dla dzieci. – Byliśmy tu już wcześniej, dlatego ścieżkę edukacyjną przeszliśmy bardzo szybko. Za to pierwszy raz idziemy do kina 5D, bo chcemy przekonać się jak tam jest – powiedziała pani Ula, która przyszła z nastoletnią córką i mężem.

Wczorajszy piknik cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Szklarskiej Poręby. Pogoda dopisała, więc była to świetna propozycja na spędzenie fajnego popołudnia rodziców z dziećmi czy w gronie przyjaciół.

Ogłoszenia

Czytaj również

Umowa na nowe karetki

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Pożar auta przy rondzie  

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~ 5-08-2010 8:05
przyszedł nawet radaktor. Ten co nie lubi dinozaurów. Po co więc przyszedł? może na darmową grochówkę? Za piwo musiał już zapłacić.
~Z GOR MY SYN 5-08-2010 15:31
Tlumy, tlumy !!!! Za darmoche to i ocet jest slodki . Jutro powrot do normalnosc ! Dinozaury zabila epoka lodowcowa , a chetnych do zwiedzania parku zabija cena !!!!
~Krzysztof.L. 6-08-2010 0:27
Będzie zmuszony spuścić z ceny, chyba właściciel weźmie to pod uwagę .A dla miejscowych to może jakaś zniżka.Może bilet roczny, takie stosuje się już w starej Unii.Ja życzę jak najlepiej, ale finanse parku to nie mój problem.
~FredFlinston 6-08-2010 7:41
Ocet w postaci referendum słodki widać nie był. Mimo, że darmowy, to chętnych było mało... Darmocha nie jest więc powodem dla którego do Dinoparku przyszło mieszkańców 10 razy więcej niż na referendum. Widać ludzie nie obawiają się prehistorycznych gadów ani współczesnych i zaczęli chodzić tam gdzie chcą i kiedy chcą. U jednego gada z głównej ulicy pod samym oknem się kręcą patrząc na niego z góry. Gadów współczesnych już się nie obawiają, albo może ich po prostu nie lubią...
~mieszkający w Szklarskiej 6-08-2010 9:46
Do \"~FredFlinston\"-a, właśnie, że \"darmocha\" była powodem tak wielkiego oblężenia Dinoparku, w jednym czasie i miejscu zebrała się znaczna część mieszkańców Szklarskiej; w innych dniach NIE ma takiego zainteresowania. Przychodzi ten, kto chce, przecież nie było przymusu!!! ....Podobnie jak z referendum, poszedł ten kto chciał; nie każdy chciał uczestniczyć w aroganckich rozgrywkach obecnej władzy samorządowej, które były pokazem jakich metod nie należy stosować w procesie INTEGROWANIA lokalnej społeczności: Nie wolno \"szczuć\" jednego mieszkańca na drugiego, bo najczęściej zwraca się to w stronę szczującego. Fred jesteś w błędzie, że referendum było darmochą, zapłaciliśmy WSZYSCY złotówkami z naszych podatków, nie mówiąc o wstydzie za to, że NASI samorządowcy nie umieli wypracować kompromisu z \"dzierżawcami\", a teraz puste pensjonaty popadają w ruinę, w tym samym czasie potrzeby mieszkaniowe gminy ogromne, a na dodatek żadnych postępów w budownictwie komunalny
~ 6-08-2010 15:20
Pożyjemy,zobaczymy.A komu powinie się nóżka w wyborach ? Obecna władza skupiła się na "duperelach"a ważne sprawy leżą.Jestem mieszkańcem bez Pensjonatu,oceniam ludzi po ludzkich odruchach,a obecni pokazali tyle jadu i arogancji że chociaż głosowałam na nich przed czterema laty to teraz pójdę przeciw.
~Kolega Freda 6-08-2010 22:42
Drogi mieszkańcu. Słowo kompromis nie oznacza tego o czym mówisz. Oznacza, że nie tylko "nasi samorządowcy" ale i "nasi dzierżawcy" powinni się do tego przyłożyć i popracować nad nim. Popracować razem, wspólnie. Słowa "razem" i "wspólnie" są w kompromisie najważniejsze. Nie mogę się z tobą zgodzić, bo chyba nie bardzo wiesz o czym piszesz. Kompromis - według np wikipedii - to metoda rozwiązania konfliktu, oznaczająca wspólne stanowisko, możliwe do przyjęcia dla stron negocjujących. Wbrew obiegowej opinii kompromis nie jest optymalnym rozwiązaniem konfliktu, ponieważ oznacza konieczność rezygnacji z części interesów każdej ze stron. Taki idealny sposób radzenia sobie z konfliktem stanowi współpraca. Kompromis może być także synonimem oportunizmu, jeżeli jest osiągany kosztem wartości lub celów nadrzędnych dla procesu osiągania porozumienia. Tobie chyba chodzii o tak zwany "zgniły kompromis"
~Aqa 7-08-2010 0:41
Chyba nastawione jest to na turystów a nie mieszkańców i okoliczne miasta (wsie) :/ mnie nie będzie stać na to by pojechać i chyba nie tylko mnie policzcie sami 2 rodziców i 3 dzieci w wieku szkolnym Dojazd z Jeleniej około 50zł wejściówki 2x18 3x14 kino 2x15 3x12 coś do zjedzenia jakieś picie pamiątka itd 100zł powrót do Jeleniej 50zł To chyba tylko na dzień dziecka rodzina będzie mogła sobie na to pozwolić - choć za te pieniądze to już się kupi coś porządnego i starczającego na dłużej niż kilka godzin frajdy (a może i nie) dzieciakom
~Tak trzymać 7-08-2010 7:55
Zgadzam się z Agą. Burmistrz powinien wpłynąć na właścicieli aby dali zniżki dla miejscowych i wieśniaków z okolicznych miejscowości. Zniżki powinny być także na przejazd autobusami i pociągami. Taksówkarze ze Szklarskiej powinni za darmo dowozić zwiedzających do tego parku. Przecież żyją z turystów, no nie. Piwo w parku powinno być wliczone w cenę biletu!!!!! (gdy bilet jest ulgowy to może być małe jasne albo bezalkoholowe ale też w cenie) Takie same zasady powinny obowiązywać na wyciągu. W cenie biletu powinny być wliczone darmowe posiłki w schroniskach i napoje. Za cenę biletu kolejowego do czech powinny należeć się knedliki z gulaszem i piwem oczywiście, bo czechy znane są przecież z piwa..... Tak jak na zjeżdżalni na Esplanadzie, gdzie cena biletu obejmuje bezpłatne karaoke i darmowe oglądanie wściekłego z zazdrości Jurka stącgo w oknie.
~ 7-08-2010 16:48
ROCZNA dzierzawa w wysokosci 15.000 zl to oczywisty kompromis,cennik to juz inna bajka.Pozdrawiam
~ 7-08-2010 17:02
do "Tak trzymać".Wydaje ci się że jesteś bardzo dowcipny.Mylisz się,sarkazm zupełnie nie na miejscu.Ty na pewno nie będziesz musiał płacić bo masz wstęp darmowy za "zasługi".
~ 7-08-2010 20:29
Do "tak trzymac",a kiedy na terenie parku dinozaurow miasto zorganizuje dwie imprezy o ktorych mowa w podpisanym przez strony aneksie(przypomne kazda platna po 2.500 zl z naszych podatkow).Pozdrawiam
~Tak trzymać 8-08-2010 11:10
Sarkazm, jak powiedział Oskar Wilde, to najniższa forma dowcipu, za to najwyższa forma inteligencji - ale skąd ty możesz o tym wiedzieć? Poza tym mój post nie był sarkastyczny a tylko nieco ironiczny. Muszę przyznać, że była to niestety ironia przez łzy, bo edukacja też jest za darmo a efekty tego jak widać powyżej bardzo opłakane. Te gorzkie żale na wysokie ceny biletów uważam za głupie. Drogi jest np. chleb orkiszowy,drogie są krewetki, mieszkania w apartamentowcach i Mercedesy i co z tego wynika? Ja znam jednego gostka, który był burmistrzem a teraz musi zadowalać się najtańszym piwem, taki był jego wybór. W parku dinozaurów nie byłem, bo mam całkiem inne zainteresowania, a jak zechcę spotkać jakiegoś neandertalczyka pójdę sobie w okolice Muzealnej albo na Jedności Narodowej.
~~~ 8-08-2010 19:03
No bo burmistrzem tylko się bywa, nikt na stałe nie jest przyspawany do tego stołka. A najważniejsze by CZŁOWIEKIEM być, nie każdemu burmistrzowi się ta "sztuka" udaje. Jeżeli tego gostka znasz, to kopsnij mu nieraz na lepszego "żubra", może ON ciebie też kiedyś podratuje ???
~ 9-08-2010 0:35
\"No bo burmistrzem się bywa.. \" , ech, szczęściarze ze Szklarskiej... bo np.w Karpaczu... jest.. inaczej.
~xxx 9-08-2010 12:02
I w ten sposób obrzygana, lokalna polityczka zdominuje wszystko o czym się napisze. Nikt się nie zastanawia nad tym, że tego typu dinorozrywka jest popłuczynami po amerykańskich Flinstonach. Dzierżawca (mając tani teren!) powinien być zobowiązany w umowie do uruchomienia czegoś w rodzaju \"ścieżki dydaktycznej\" daleko bardziej zaawansowanej niż tabliczki przy plastikowych kukłach. Przejdźcie się do Centrum Edukacji Ekologicznej czyli oplutego \"Pałacu Mocholi\". Słowem - rozrywka ściągająca tłumy (oby!) ale JEDNOCZEŚNIE należy \"przemycać\" element nauki/ kultury ciut wyższej niż amerykański kicz. Ale kto by tam wśród wsiowych rzondzoncych o takich pierdołach pomyślał! Trzepanie kasiory się liczy, a więc dyktat inwestora.
~ 9-08-2010 17:22
Do /Tak trzymać/ -Widać że masz w domu trochę książek,co z tego jak się z nich nie uczysz tylko dopasowujesz do własnego charakterku.Biedaku co ty robisz w Szklarskiej /czytaj w UM/ jak tam nie ma godnego dla ciebie towarzysza.Czuję twój ból,no bo nikt nie wie jakiego ma Geniusza obok siebie.Tak ciężko żyć będąc niedocenianym.
~Chorąży 9-08-2010 18:55
Dino Park czyli wymuskane dziecko...a może raczęj bękart zastępcy burmistrza ma być dowodem inwestycyjnej kreatywności. No i jest póki co, inwestor łapie frajerów i zdziera niemiłosiernie nie tylko na biletach wstępu ale wszystkich dodatkowych "atrakcjach". 18 minut seansu w kinie 5D 15 złotych, talerzyk grochówki i kromeczka ze smalcem 10 zł itd itp szkoda tylko że miasto zarabia na tym partnerstwie tylko 10 tys złotych rocznie + 2 imprezy rocznie z darmową grochówką. Ale dzięki temu można powiedzić cos się w Szklarskiej dzieje !!! Wielka atrakcja, cóz zobaczymy jak długo, zobaczymy ile osób które dały sie nabrać na ta atrakcje wróci tu jeszcze choć raz ?
~xxx 9-08-2010 23:43
Jest to wybitnie jednorazowa rozrywka.
~zosia 12-08-2010 16:55
A nie uważacie że za jakość trzeba płacić?? byłam na pikniku, widziałam jak personel podchodzi do ludzi... z uśmiechem,życzliwy, pomocny.Poza tym może jakeis czas wprowadzą tańsze bilety posezonowe

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lista Lewicy do Sejmu

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

MZK: Obiecujące testy ekologicznego autobusu

Prezes sądu okręgowego grozi procesami

"Czyste Powietrze" – nabór wniosków  

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
404
Tak
80%
Nie
17%
Nie mam zdania
4%