MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Tłumy na warsztatach rękodzieła w „Muflonie”

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 13 czerwca 2013, 9:52
Aktualizacja: 10:03
Autor: Mestra
Fot. KD
Kolejna impreza w ramach Międzynarodowego Festiwalu Folkloru przyciągnęła w środę (12.06) do Miejskiego Domu Kultury „Muflon” rzesze chcących poznać rzemiosło i sztukę rękodzielniczą. Dla wszystkich zainteresowanych organizatorzy przygotowali warsztaty, które poprowadzili regionalni artyści.

Każdy, kto pojawił się w „Muflonie” w godz. 9.00-14.00 mógł bezpłatnie skorzystać z kilku warsztatów, na których można było nauczyć się tworzenia papierowych kwiatów (Barbara Pasiak, Maria Aleksandrowicz), wyplatania koszy wiklinowych (Marcin Makaś), filcowania (Agata Kowal-Ruschil) oraz tworzenia szklanych ozdób i biżuterii (Agnieszka Ślipko-Strzałkowska).

Wśród uczestników spotkania były zarówno grupy dzieci z jeleniogórskich szkół i przedszkoli, jak też mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic. – Przyjechałam z córką, bo zainteresowała mnie reklama na plakacie. Takie warsztaty są fantastyczne dla niej, ale dla mnie również. Zrobiłyśmy już piękne, kolorowe kwiaty z papieru, teraz czas na zabawę ze szkłem – mówi Grażyna Łukaszewicz, mama 7-letniej Klaudii.

Kolejna okazja do nauki rękodzieła w „Muflonie” będzie już w najbliższą sobotę – 15 czerwca w godz. 12.00-18.00. Tym razem warsztaty poprowadzą artyści czescy, którzy nauczą dekorować pierniczki, wyplatać z łyka, tworzyć druciane plecionki i papierowe ozdoby. W sobotę odbędzie się również kiermasz rękodzieła artystycznego oraz występy zespołów folklorystycznych z Polski, Czech i Niemiec.

Projekt „Międzynarodowy Festiwal Folkloru – tradycja łączy pokolenia” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent miasta Jelenia Góra Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nabór do "Planety Uśmiechu"

Zebrali 2000 baterii

Kontakt ograniczony

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~JG 13-06-2013 13:30
I to się nazywa inicjatywa. Świetnie!
~ 13-06-2013 15:31
nawet bardzo świetnie!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zofia Czernow i Robert Obaz byli za ogromnymi podwyżkami – dla siebie

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Spotkanie z przeszłością

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
911
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%