MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Tłumy na warsztatach rękodzieła w „Muflonie”

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 13 czerwca 2013, 9:52
Aktualizacja: 10:03
Autor: Mestra
Fot. KD
Kolejna impreza w ramach Międzynarodowego Festiwalu Folkloru przyciągnęła w środę (12.06) do Miejskiego Domu Kultury „Muflon” rzesze chcących poznać rzemiosło i sztukę rękodzielniczą. Dla wszystkich zainteresowanych organizatorzy przygotowali warsztaty, które poprowadzili regionalni artyści.

Każdy, kto pojawił się w „Muflonie” w godz. 9.00-14.00 mógł bezpłatnie skorzystać z kilku warsztatów, na których można było nauczyć się tworzenia papierowych kwiatów (Barbara Pasiak, Maria Aleksandrowicz), wyplatania koszy wiklinowych (Marcin Makaś), filcowania (Agata Kowal-Ruschil) oraz tworzenia szklanych ozdób i biżuterii (Agnieszka Ślipko-Strzałkowska).

Wśród uczestników spotkania były zarówno grupy dzieci z jeleniogórskich szkół i przedszkoli, jak też mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic. – Przyjechałam z córką, bo zainteresowała mnie reklama na plakacie. Takie warsztaty są fantastyczne dla niej, ale dla mnie również. Zrobiłyśmy już piękne, kolorowe kwiaty z papieru, teraz czas na zabawę ze szkłem – mówi Grażyna Łukaszewicz, mama 7-letniej Klaudii.

Kolejna okazja do nauki rękodzieła w „Muflonie” będzie już w najbliższą sobotę – 15 czerwca w godz. 12.00-18.00. Tym razem warsztaty poprowadzą artyści czescy, którzy nauczą dekorować pierniczki, wyplatać z łyka, tworzyć druciane plecionki i papierowe ozdoby. W sobotę odbędzie się również kiermasz rękodzieła artystycznego oraz występy zespołów folklorystycznych z Polski, Czech i Niemiec.

Projekt „Międzynarodowy Festiwal Folkloru – tradycja łączy pokolenia” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent miasta Jelenia Góra Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jak sfinansować wymianę pieca na ekologiczny?

W starostwie o ekologii

Robert Biedroń w Jeleniej Górze

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~JG 13-06-2013 13:30
I to się nazywa inicjatywa. Świetnie!
~ 13-06-2013 15:31
nawet bardzo świetnie!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

To będzie ekopiknik!

Kontrowersje wokół przetargu

Śnieżka znów otwarta

I znowu niestety to samo!

Warsztaty „Niepełnosprawność to również chwile szczęścia”

Sonda

Rząd przyznaje, że pomimo 500+ dzietność spada. Czy to świadczenie zlikwidować?

Oddanych
głosów
1112
Tak
59%
Nie
37%
Nie wiem
4%