MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

Tłumy na spotkaniu z prof. Bartoszewskim

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 27 listopada 2007, 18:52
Aktualizacja: Środa, 28 listopada 2007, 7:05
Autor: AGA
Fot. Agnieszka Gierus
Niekwestionowany dla wielu autorytet, obecnie doradca premiera Donalda Tuska przebywał we wtorek w regionie jeleniogórskim.

Spotkał się z mieszkańcami w Cieplicach w siedzibie Wydziału Zamiejscowego Politechniki Wrocławskiej. Mówił m.in. o tym jak być dobrym człowiekiem i obywatelem, a także czym różni się wartość od opłacalności.

– Człowieka godnego cechuje odwaga cywilna, która jest niemniej trudna, a nawet trudniejsza od odwagi wojennej. Jest to bowiem postawa, którą trzeba zachować latami. Jej podstawowym elementem jest stanowcze, ale cywilizowane przeciwstawianie się mocniejszym od nas – tłumaczył prof. Bartoszewski.

Zaznaczył też, że w Polsce popularne są dwa różne pojęcia – wartości i opłacalności. – Jeśli na przykład jakiś łobuz ukradnie torebkę i nikt go nie złapie, to będzie to dla niego opłacalne. Ale czy w przyszłości będzie mógł komuś pochwalić się tym? – pytał retorycznie Profesor. – Wartość to odpowiedzialność. Opłacalność może niekiedy być wartościowa, a wartość zupełnie się opłaca. Za wartość i w jej imię ginęli ludzie na świecie – wyjaśniał zgromadzonym.

Prof. Bartoszewski wspominał również o problemie braku wielkich autorytetów w dzisiejszych czasach i rozmowach z Papieżem Janem Pawłem II, z których przebijała wielka troska o przyszłość Polaków. – Ojciec Święty martwił się, czy będą potrafili budować wierność tradycjom w każdym układzie, w jakim przyjdzie im żyć – wspominał.

Dodał jednak, że pomimo wszystko wciąż jest optymistą–realistą. – Nawet straszliwe doświadczenia ludzkości z ostatnich lat wskazywały na wielką ilość ludzkiej solidarności, współdziałania i męstwa – stwierdził prof. Bartoszewski.

Po 40–minutowym wykładzie zebrani ustawili się w oczekiwaniu na autograf prof. Bartoszewskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Spotkanie z A. Banieckim

Identyfikacja wizualna

Komentarze (41) Dodaj komentarz

~student 27-11-2007 19:36
Zamiast "w siedzibie Wydziału Zamiejscowego Politechniki Wrocławskiej" powinno być "w hali sportowej Politechniki Wrocławskiej Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego w Jeleniej Górze" ponieważ tak brzmi pełna nazwa uczelni i tak sie nazywa obiekt, w którym odbybło się spotkanie.
~sniezka 27-11-2007 19:39
Szkoda tylko że "niekwestionowany autorytet" nie odpowiadał na pytania z sali a było o co Go zapytać i uzyskać odppowiedz: 1. Dlaczego jako minister spraw zagranicznych nie doprowadził do podpisania traktatu pokojowego z Niemcami i Rosją? Kiedy takie traktaty zostaną podpisane? 2. Czy Pańska aktualna aktywność oznacza dążenie do wykonania ustawy sejmowej z 2004 r o konieczności wyegzekwowania odszkodowań wojennych od Niemiec za II wojnę światową? Tylko od tego państwa należą się Polsce i Polakom ponad tysiąc miliardów dolarów. Odszkodowania od Rosji nie są jeszcze policzone. Ale też są to wielkie kwoty. Kiedy nam te państwa je zapąłcą? Co Pan zrobił by to uczyniły? 3. Jest Pan osobą wpływową w Izraelu. Co pan uczynił aby Izrael przeprosił nas za pogrom kielecki - już nawet polsko języczna telewizja publiczna podaje prawdę , że to dyjoniści z UB, Żydzi sami prowokowali pogromy po 44 r. aby skłonić masy ż...owskie do emigracji do nowego Izraela? 4. Co Pan uczynił aby Izrael przeprosił nas za mord katyński - dziś już wiemy jakiej narodowości byli oprawcy i jakiej narodowości byli kaci strzelający w tył głowy polskiej elicie 5. Czy mając tak dobre kontakty z Izraelem spowoduje pan ekstradycje przestępców którzy tam sie schronili - tych którzy zaprowadzili sowiecki porządek w Polsce i takich jak np Gąsiorowski 6. Uważa się Pan za patriotę czy agenta wpływu syjonistów , Niemców i Rosjan? Warto czy się opłaci? 7. Dlaczego Lech Wałęsa nie przyjął od konstytucyjnego prezydenta RP na Uchodzstwie Juliusza Nowiny Sokolnickiego Aktu Przekazania Suwerennej Władzy i nie rozpisał prawdziwych wolnych wyborów na mocy konstytucji 1935 r.?
~Anna 27-11-2007 19:47
<i> regulamin złamany post usunięty </i>
liczyrzepa 27-11-2007 20:41
zwrot "niekwestionowany autorytet" to naduzycie, szanowna Redakcjo
~tomek.jg 27-11-2007 20:59
Byłem, słuchałem. Ci którzy nie byli, niech bardzo żałują!
~s. 27-11-2007 21:00
Bartoszewski ? - to ten od bydła ?
~mały 27-11-2007 21:24
Ja widzę, że co niektórzy zapominają i zasługach, jakie niewątpliwie ma na swoim koncie prof. Władysław Bartoszewski. Te wszystkie głupie komentarze uderzają nie tylko w pana profesora, ale także i w Polskę, we mnie, w nas wszystkich. Szkoda, że wszyscy, którzy chcą coś dobrego zrobić dla Polski są zawsze obrażani - mam na myśl m. in. prezydenta Wałęsę. Ludzie, powinniście dziękować za to, że Polska ma takich ludzi, którzy są także twarzami naszego państwa, ludzi, dla których dobro i pomyślność ojczyzny jest zawsze na pierwszym miejscu. Ja, jako obywatel Polski, ciesze się, że prof. Bartoszewski dalej, pomimo starszego wieku, angażuje się w sprawy kraju. Wstydzę się za takich jak Wy, którzy nie potraficie uszanować człowieka. Trochę pokory! Spróbujcie powtórzyć to, co zrobił prof. Bartoszewski. Ne jesteście w stanie tego zrobić, więc milczcie!
~romek 27-11-2007 21:45
ten sam do "bydła" ale też od - frustratów -d...ntów psychicznych - dyplomatołków - karłów
~Anna 27-11-2007 21:48
Jak napisałam o jelenoogórskim komuchu, bez niecenzuralnych zwrotów, to jest złamany regulamin? a jak pisża, że Bartoszewksi to ten od bydła to jest ok?
~student europeistyki 27-11-2007 21:57
Przede wszystkim ciekawy i wart przeczytania komentarz 27-11-2007 19:39 | ~sniezka | (szczególnie pyt.nr.1 i 3). A jeżeli chodzi o spotkanie to pomimo niefortunnej godziny spotkania widać po frekwencji, że społeczeństwo jeleniogórskie potrzebuje spotkań intelektualnych.. Postać samego Bartoszewskiego nie będe oceniał ze względu na kilka kwestii spornych.Pozdr
~hmmmm 27-11-2007 22:04
wykład był bardzo dobry;)
~Patka 27-11-2007 22:04
Do liczyrzepa Napisane jest "Niekwestionowany dla wielu autorytet".Nie wiem czy nastąpiła zmiana i autor poprawił tekst, ale jeżeli nie to musisz czytać uważniej.Prof. Bartoszewski faktycznie jest dla wielu niekwestionowanym autorytetem, ale nie dla wszystkich co jest przecież zaznaczone w tekście Strasznie żałuję, że nie mogłam być na tym spotkaniu i zazdroszczę Tomkowi oraz innym którzy tam byli :)
~do Liczyrzepy 27-11-2007 22:22
Jak narazie najbardziej autorytet profesora Bartoszewskiego kwestionaował OberKaczor. Ten to dopiero ma autorytet...... Chyba zdaje sobie z tego sprawę i stąd ta zawiść.
~profesor 27-11-2007 22:44
Snieżko, a Ty z jakiej bajki jesteś?
~ziooom 27-11-2007 22:51
... bylem, ale zeby jakos specjalnie sie fascynowac to nie powiem, poniewaz odrazu przypomnialy mi sie tematy maturanle o tym jak byc dobrym i isc wlasna sluszna droga itp , ok prof Bartoszewski ma gadane, mowi logicznie i jeszcze zartem zasypie prawdziwy orator ale w swietle bycia sekretarzem stanu spodziewalem sie rozmowy na temat polityki i przyszlosci kraju zwlaszna kontaktow zagranicznych, a tu na wstepnie prof powiedzial ze wypadl z rytmu na kilka dni bo byl w londynie i nie wie co sie dzieje w polityce zagranicznej dzieje. Troche szkoda ze nasluchalem sie bicia piany i niech malkontenci nie pisza zaraz ze nie szanuje itd bo szanuje tego czlowieka za modrosc zycia, za to co przezyl (oswiecim,wieznenia komuny) i za to ze w takim wieku dalej chce dobra polski (o tym byl wyklad dla tych co nie byli albo nie zrozumieli) ale jest doradca rzadu i wlasnie o tym chcialbym posluchac, stalo sie inaczej. Nie znaczy to ze sie stracilem czas bo chocby dla samej retoryki warto bylo posluchac prof Bartoszewskiego, ciesze sie tez ze sala nie swiecila pustkami i jeleniogorzanie staneli na wysokosci zadania, duzo bylo uczniakow od gimnazjum po studentow ale byli tez ludzie starsi, bylem swiadkiem jak mlody chlopak przywiozl swojego dziadka i takie wlasnie zachowanie dowdzi temu ze ludzie w kazdym wieku i napewno o roznych pogladach przyszli posluchac niekwestionowanego autorytetu pzdr
~lmn 27-11-2007 23:42
ludzie, kim wy jestescie ze macie czelnosc podwazac autorytet tak wielkiej osoby?
~znawca CHANUKAH 28-11-2007 2:24
Panie i panowie , zeby byc dobrym czlowiekiem nie trzeba byc KATOLIKIEM !!!Zapamietajta sobie raz na jutro . Panie profesorze, wszystkiego dobrego -hava nagila .
~antek 28-11-2007 8:33
Ludzie co wy z tym Oświęcimiem, przecież 'profesor' spędził w obozie Auschwitz (Oświęcim) raptem dwa miesiące, Niemcy pościli go wolno. Inni na wolność wyszli przez komin
~DANA 28-11-2007 13:44
Wykład był warty wysłuchania, tak czytelnie i tak szybko i zarazem do ludzi to mało kto mówi. Wielki szacunek dla PROFESORA BARTOSZEWSLIEGO!!!!
~Pytek 28-11-2007 15:37
Haj to jest w końcu z tym tytułem Profesora? W jakichś niedawnych wypowiedziaćh czytałem, iz jest to tytuł honorowy nadany przez jakowyś Uniwersytet niemieck? Byłem na spotkaniu, słuchałem uważnie i to nawet z zamknietymi oczami, aby nie rozpraszać sie na niektórych blikach... Retoryka, argumentacja, a raczej interpretacja naprawde na wysokim poziomie - ale dla nie znajacych problematyki - natomiast po poskrobaniu tego lakieru w oparciu i fakty i dostępną literaturę - to wychodzą istotne wżery budzące poważne wątpliwości co do interpretacji " wykładiowcy" a co gorsze do podtekstu ( intencji) No cóż juz stariozytu grecy mówili po łacini " de biustibus non dispotandum" . Ja osobiscie wole biust pełny, a nie nakładane na "jaja sadzone" biustonosze dużych rozmiarów uzupełnione watą - a takie co moim zdaniem mieło miejsce...Dowód? Ot chociażby uwagi Śnieżki i ziooma. Ja osobiście zainteresowany jestem ostatecznym uregulowaniem stosunków Ukraińsko - Polskich ( celowe podkreślenie wagi) w świetle wzajemnego poszanowania praw - ot chociażby do rzeczywistych mogił - w których leżą szczątki naszych rodaków , a nie " mohyłu"tyłko usypene kopce ziemi jako symboołe.... których noe mało nawet w grabnicach obecnej Polski. Mam na myśli wiele symbolicznych mogił " Stiaha" Zelenyka, Birkuta itp odsłaniane z wielka pompą, zas wieloosobowe zmiorowe mogiły polaków pomordowanych okrutnie za to tylko, ze byli POLAKAMI to dziś często są pastwiskami... ;lub zarosły celowo posadzona tarniną. A polskie cmentarze... Brzeżany, Horodenka, Sambor...
~ciekawski 28-11-2007 15:48
może ten człowiek nie jest najwiekszym polskim autorytetem ale mam proste pytanie- kto nim jest?
liczyrzepa 28-11-2007 16:52
dzieki Redakcji za słówko " dla wielu" wstawione po moim skromnym sprzeciwie, że przecież niekoniecznie dla wszystkich. :)
mlody kibic 28-11-2007 17:01
osobiscie uwazam ze kazdy ma prawo wyrazac swoja opinie, w imie tego o co walczyl m.in. profesor Bartoszewski, kazdy moze krytykowac jak i zachwalac, zabraniac tego nie mamy prawa, a co do wykladu bylem obecny prof bardzo szanuje ale szkoda ze wyklad byl tak krotki, choc sposob prowadzenia pokazuje ile ten czlowiek ma w sobie energii, mimo tak mlodego wieku a co do pytan ktore nie zostaly zadane to nie tylko " syjonista " Bartoszewski byl w ciagu astatnich lat szefem MSZ, wiec te pytania nalezy skierowac do wszystkich odpowiedzialnych politykow a zwlaszcza bylych i obecnego prezydentaktórzy maja ogromny wplyw na polityke zagraniczna, mam nadzieje zespotkan z ludzmi pokroju Bartoszewskiego bedzie organizowanych w jeleniej coraz wiecej
~s. 28-11-2007 19:20
"Niekwestnionowany autorytet" - polityk ? Jakie szczególne zasługi można przypisać panu profesorowi ? Konkretnie. Bez uogólnień w stylu - walczył o wolną ojczyzne.
~JEŻ 28-11-2007 20:21
Malkontenci typu śnieżka, pytek itd. są klasycznymi reprezentantami polskiego piekła. I święty by im nie dogodził.Pytanie p. ciekawskiego w tym kontekście-jak najbardziej zasadne!!
~miki 28-11-2007 20:53
a czy to ważne - profesor ? a co to ma być? ważne że to mądry człowiek i skoro go Pan Bóg tak długo trzyma na tym świecie i jeszcze z tak mądrym rozumem - no to coś znaczy - pomyślcie wszyscy o tym!!! daj mi Boże doczekać po tylu przejściach taki rozum i tyle energi !!!!pozdrawiam tak wielki autorytet!!!!
~zasmucony 28-11-2007 21:08
Szkoda. pan profesor tak sie przedstawia powinienen juz nie starac sie byc aktywnym politykiem. Swój czas juz miał i co takiego zrobił. za duzo paplaniny i nic z konkretów i on jest teraz sekretarzem stanu wstyd. Poczytajcie spokojnie co napisała "snieżka". Brawo jej. Pan Bartoszewski ma gadane ale to juz nie te czasy. Wcale nie był przygotowany na ten wykład. Moze uznał ze Cieplice to gdzies tam taka sobie dziura. dlaczego nie odpowiadał na pytania. Brak mu odwagi. Czy ktoś co ma gadane musi byc autorytetem i to niekwestonowanym ale bzdura. Dobrze ze był zaproszony do naszej miesciny wiecej spotkań z róznymi ludżmi wtedy bedziemy bardziej surowsi i doswiadczeni w krytyce.
~rom 28-11-2007 21:59
PYTANIA DO PANA PROF. BARTOSZEWSKIEGO - Dlaczego zgodził się Pan na uroczyste wręczenie Panu medalu ku czci największego niemieckiego polakożercy lat dwudziestych Gustawa Stresemanna? - Dlaczego w 2006 r. jako sekretarz kapituły Orderu Orła Białego sprzeciwił się Pan przyznaniu Orderu Orła Białego (pośmiertnie) generałowi Augustowi E. Fieldorfowi i rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu? Czy można w ogóle porównać Pana zasługi jako kawalera Orła Białego z zasługami dwóch wspomnianych bohaterów? - Dlaczego, będąc oficjalnym gościem Izraela jako polski minister spraw zagranicznych, milczał Pan jak grób w parlamencie izraelskim w czasie, gdy obrażano Pana kraj, gdy Polaków publicznie nazywano współwinnymi wraz z Niemcami zagłady Żydów (robił to m.in. wiceprzewodniczący parlamentu R. Rivlin)? - Jeśli nie miał Pan odwagi na publiczną polemikę z antypolskimi oszczerstwami, dlaczego nie wyszedł Pan z sali, jak doradzała Panu większość polskiej delegacji? - Dlaczego kłamał Pan (w 2000 r.), że Polaków zaatakował w Knesecie tylko "głupi ekstremista"? - Dlaczego używa Pan bezprawnie tytułu profesora w sytuacji, gdy jest Pan tylko maturzystą, absolwentem gimnazjum? Jak wiadomo, obowiązują twarde reguły: aby zostać profesorem, trzeba mieć magisterium, doktorat i habilitację, a żadnej z tego typu prac Pan nie obronił, nie mówiąc o skończeniu studiów. - Dlaczego nie zdobył się Pan na publiczne wystąpienie w obronie pamięci słynnej pisarki Zofii Kossak, której Pan tyle zawdzięcza, jak Pan sam wielokrotnie przyznawał? - Dlaczego zgodził się Pan na zamieszczenie w książce - wywiadzie z Panem - cytatu z kłamliwym twierdzeniem Stefana Niesiołowskiego, że jakoby: "Zapisał (Pan) piękną kartę walki o Polskę z bronią w ręku". W jakim to było oddziale? Przy jakiej ulicy? Jakich ma Pan świadków tej rzekomej walki? - Dlaczego tak mocno, a kłamliwie, przesadza Pan z eksponowaniem swej roli jako rzekomo jednej z głównych postaci organizujących pomoc dla Żydów w ramach Żegoty w 1942 roku? Miał Pan wtedy tylko 20 lat i był podwładnym faktycznej wielkiej organizatorki pomocy ż...om Zofii Kossak. - Dlaczego nie zareagował Pan na poturbowanie polskich, katolickich wiernych przez moskiewską milicję? - Dlaczego nie zrobił Pan nic, aby zaprotestować przeciwko brutalnej obławie policyjnej na 300 Polaków we Frankfurcie nad Odrą, potępionej nawet przez 7 niemieckich posłów? - Kto upoważnił Pana jako ministra do przepraszania Niemców cytatem z Jana Józefa Lipskiego za przesiedlenie? - Na jakiej podstawie zaniżył Pan o milion osób - wbrew sprawdzonym naukowo statystykom - liczbę Polaków, ofiar wojny, w swym wystąpieniu w Bundestagu? - Dlaczego Pan, w latach 60. tak zdecydowanie reagujący na początki fali antypolonizmu, milczy w tej sprawie, gdy fala antypolonizmu jest wielokrotnie większa? - Dlaczego piętnował Pan w Izraelu antyż...owskich "polskich ciemniaków", a nie wypowiada się Pan na temat skrajnych przejawów ż...owskiego antypolonizmu? Dlaczego nie reaguje Pan na coraz silniejszą falę antypolonizmu w niemieckich mediach? - Dlaczego Pan, były żołnierz AK i Powstania Warszawskiego, nie zareagował na potworne oszczerstwa rzucane na powstanie w artykule Cichego i na AK w tekście Yaffy Eliach? - Dlaczego nic Pan nie zrobił w celu wystąpienia na arenie międzynarodowej przeciw używaniu oszczerczego nazewnictwa: "polskie obozy zagłady" i "polskie obozy koncentracyjne"? (Zrobił to dopiero kilka lat po Panu minister Adam Daniel Rotfeld). - Co skusiło Pana, jako 83-letniego staruszka niemającego zielonego pojęcia o lotnictwie, do przyjęcia swoistej synekury, posady prezesa Rady Nadzorczej LOT, znajdującego się skądinąd w bardzo trudnej sytuacji finansowej? Czy w czasie Pana zarządu LOT-em może się Pan pochwalić choć jednym, jedynym posunięciem, które przyczyniło się do poprawy sytuacji finansowej firmy? - Czy w czasie Pana pierwszego szefowania resortem spraw zagranicznych zrobił Pan w ogóle choć jedną konkretną rzecz dla obrony polskich interesów narodowych w polityce zagranicznej, czy wystarczyło Panu bierne reagowanie na wszelkie przypadki brutalnego dyskryminowania Polaków? - Dlaczego Pan po tylekroć kłamliwie wychwalał kanclerza Helmuda Kohla znanego z niechęci do Polaków i do uznania granicy na Odrze i Nysie? - Dlaczego Pan - antykomunista - zgodził się być ministrem w postkomunistycznym rządzie Józefa Oleksego? - Dlaczego nie zdobył się Pan na publiczne wystąpienie w obronie pamięci słynnej pisarki Zofii Kossak, swojej byłej przełożonej? - Dlaczego nie zdobył się Pan - "autorytet" w Niemczech i Izraelu - na publiczne potępienie antypolskich oszczerstw najgorszego polakożercy i katolikożercy Jana Tomasza Grossa? - Czy nie wstydzi się Pan swej decyzji odwołania z funkcji polskiego konsula honorowego wielkiego Polaka Jana Kobylańskiego, tylko dlatego że zaangażował się on w obronę prezesa Kongresu Polonii Amerykańskiej Edwarda Moskala? - Czy nie wstydzi się Pan, że na stare lata dał się Pan wciągnąć w niegodną Pana siwych włosów kampanię obelg w stylu "d...nci" i "bydło"? - Czy popierał Pan awansowanie swego syna na pełnomocnika rządu ds. bezpieczeństwa energetycznego w randze ministra w rządzie Marcinkiewicza? Kto pierwszy zachęcił premiera Marcinkiewicza do rozważenia kandydatury Pana syna - pracującego przez wiele lat jako historyk w ż...owskim instytucie w Oxfordzie - na to stanowisko, twierdząc, że Pana syn jakoby "od wielu, wielu lat zajmuje się energetyką"? - Dlaczego dziwnie nie mówi Pan w swoich wywiadach o tym, że Pana syn pracował przez wiele lat w ż...owskim instytucie w Oxfordzie i w polsko-ż...owskim roczniku "Polin"? Przecież chyba nie było nic wstydliwego w jego pracy? - Dlaczego Pan nie wpłynął na swego syna, by w 1989 r. nie wydawał jako "Editor" polakożerczej książki Samuela Willenberga "Surviving Treblinka", w której znalazły się m.in. oszczercze twierdzenia, że AK-owcy, uczestnicy Powstania Warszawskiego, mordowali Żydów i gwałcili Żydówki? - Dlaczego w ostatnich kilkunastu latach milczał Pan, nie protestując publicznie w sprawie oskarżeń przeciw Polakom (m.in. w tak bliskim Panu "Tygodniku Powszechnym"), że radośnie bawili się na karuzeli w pobliżu ruin płonącego warszawskiego getta? Przecież jeszcze w 1985 r. prostował Pan to kłamstwo na łamach paryskich "Zeszytów Historycznych"? - Dlaczego kłamie Pan w wywiadzie-rzece udzielonym Michałowi Komarowi, jakoby złożył Pan rezygnację po objęciu na KUL funkcji dziekana przez prof. Ryszarda Bendera? W rzeczywistości był Pan podwładnym w jego katedrze aż 11 lat, w tym kilka lat w czasie, gdy był on dziekanem.
~do ~rom 29-11-2007 2:06
Te ~rom -jak nie lubisz prof. Bartoszewskiego to mapisz to a nie rozpisujesz sie jak Mickiewicz .
~jelonek.pl 29-11-2007 11:07
To "profesor" ma aż tyle za pazurami!!!!!! To nie dziwię sie, że nie chce ludziom spojzrec w oczy i ucieka bocznym wejściem ze spotkania. kto nami rządzi?
~spójrzcie 29-11-2007 13:50
Brawo "rom" - Rotmistrz Witold Pilecki to był Góść!!! poczytajscie sobie http://pl.wikipedia.org/wiki/Witold_Pilecki
~rom-re 29-11-2007 19:55
To wyraz jednostronnej nienawiści-jak z takimi poglądami można funkcjonować ?-całe szczęście, że zdecydowana większość Polaków jest wolna od zdegenerowanego poczucia misji umo...lniania i fałszywego patriotyzmu.Rzeczywiście prof. Bender to odpowiedni autorytet dla ludzi pokroju rom,a i ~spójrzcie
~zasmucony 29-11-2007 21:02
Tyle krytycznych uwag. Szkoda że uczniowie i studenci nie reaguja na tyle uwag wniesionych przez jeleniogórzan do PANA Bartoszewskiego. a moze ze wstydu gdzies sie schował. a moze ma nas gdzies przeciez jestesmy na krańcach POLSKI a on taki bywalec świata. Cos mi to przypomina z jega osoba "KARIRA NIKODEMA DYZMY" Mam duzo znajomych co z biegiem lat koloryzują swoje wyczynania. Szkoda że doradza Panu Tuskowi. ten sam do "bydła" ale też od - frustratów -d...ntów psychicznych - dyplomatołków - karłów. Moze tak mówił o sobie.
~Emeryt 30-11-2007 19:49
ro-re - to nie wyrz nienawiści, lecz proste zapytanie - jeśli to ma być po wyzej zadanych pyraniach rom-a ( na które z pewnościa nikt nie odważy się dac prawdziwej odpowiedz )i"NIEKWESTIONOWANY AUTORYTEM " [rzeciętny człowiek? Czy jak w świetle tego stwierdzenia bez wyroku posadze każdego z Nas ( Was? czy będzie to wyraz nienawiści, czy tez stwierdzenie faktu popełnienia tylu przestępstw, ze nie potrzeba sądu?
~rom 1-12-2007 11:07
mam pytanie do wszystkich którzy zarzucają mi nienawiść do p. Bartoszewskiego. Powtórzyłem tylko pytania , ktore zadał ktoś inny , ale chętnie usłyszałbym na nie odpowiedź. A jeżeli ja ze swojej strony zapytam p. Bartoszewskiego - czy to prawda że swoich przeciwników politycznych nazywa Pan d...ntami politycznymi i dyplomatołkami ? to takie pytanie także świadczy o mojej nienawiści ? PS. G. Stresemann - "jako kanclerz NIemiec prowadził agresywną i wrogą politykę wobec Polski " / wikipedia / - o czy świadczy fakt przyjęcia przez p. Bartoszewskiego nagrody ??? i tak dalej, i tak dalej...
~Rytek 1-12-2007 21:36
rom - nie oczekuj bracie odpowiedzi na te proste pytania, bo wprawdzie prawda, jak topielec i oliwa na wierzch wody wypływa - ale co im z tego, gdy zbyt czasami miocno niektóym cuchna. Dlatego lepień nie tylko geby nie otwierrać, ale i nosa nie wściubiać - zwłaszcza tym którzy blisko korytkowa siedzą i santa odoriss mogłby uderzyc zbyt mocno w nos... Nie wszyczy maja takie układy i koneksje jak nasz lokalna MISS Sawicka, za która nie tylko 50 tys zwrócono, ale i jeszcze 300 tys właconio. Jakoś Profesore" nie odpowiedział skąd ta mamona Ponadto sam za siebie mówi fakt, iż czat o Profesorku Imć Moderatopr zdjął juz po 4 dniach z półki, zaś wiele gniogów tygodniamu zalega półki Jelonki... No cóz "de gustibus non disputandum" zwłaszcza w tak dooborowym TOWARZYSztwie...
~baby do garów 2-12-2007 11:29
rom - nie oczekuj bracie odpowiedzi na te proste pytania, bo wprawdzie prawda, jak topielec i oliwa na wierzch wody wypływa - ale co im z tego, gdy zbyt czasami miocno niektóym cuchna. Dlatego lepień nie tylko geby nie otwierrać, ale i nosa nie wściubiać - zwłaszcza tym którzy blisko korytkowa siedzą i santa odoriss mogłby uderzyc zbyt mocno w nos... Nie wszyczy maja takie układy i koneksje jak nasz lokalna MISS Sawicka, za która nie tylko 50 tys zwrócono, ale i jeszcze 300 tys właconio. Jakoś Profesore" nie odpowiedział skąd ta mamona Ponadto sam za siebie mówi fakt, iż czat o Profesorku Imć Moderatopr zdjął juz po 4 dniach z półki, zaś wiele gniogów tygodniamu zalega półki Jelonki... No cóz "de gustibus non disputandum" zwłaszcza w tak dooborowym TOWARZYSztwie...
~Polka 2-12-2007 11:38
Te wszystkie negatywne wypowiedzi mają wspólny mianownik: antysemitzm!!!!!
~MONKY 2-12-2007 15:34
Tak , a ojciec RYDZYK nie chce sie pochwalic swoimi dziecmi , przeciez ojciec jako ojciec powinien byc dumny z dzieci -szczegolnie wlasnych .
~sniezka 3-12-2007 12:04
I tak oto duch towarzysza Bermana górą!" Polka " zamiast walczyć z antypolonizmem w wykonaniu "profesora" walczy z Polakami strasząc antysemityzmem. Ciekawe kiedy zacznie nas likwidować "sytuacyjnie"?
~Remember. 4-12-2007 10:48
Oj dziwna to "Polka" - przejrzałem uważnie wypowiedzi - i za wyjatkiem Maca, której pytanie dot. sprawy Izraela w żadny przypadku nie można traktować jako antysemityzm nie znalazłem żadnej wypowiedzi antysemickiej!! Chyba, że " Profesor" jest IRZAELITĄ WZGL. PRZECHRZTĄ!? To pardon za przepraszam!!!!. Istotnie prawda jest, że jak sie ruszy IZRAELITę to wrzask na cały świa!!! iI to metodą tak ośmieszona przez Radio ERYWAŃ "A u was biją murzynów..." jak mamy z pania nazywająćą sie POLKA( czy aby chodzi o taniec?)?!?! Dlatego też sadzę, że ta metda nie pozwoliła na wystapienie w obronie " Profesora" poprzez udzielenie (nawet) odpowiedzi na rzeczowe pytania Maca. Ale to jest bardzo dziwnym, iz jakoś nikt nawet nie próbował

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Manewry medyczne

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
844
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%