MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Tłumy na koncercie Johna Portera

Wiadomości: Bukowiec
Sobota, 8 lipca 2017, 11:20
Aktualizacja: Niedziela, 9 lipca 2017, 7:49
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
Po raz kolejny Artystyczna Stodoła w Bukowcu wypełniła się praktycznie w stu procentach. Wszystko za sprawą koncertu Johna Portera w ramach trzydniowej imprezy pod hasłem Bukowieckie Dumanie.

Występ gwiazdy poprzedził koncert młodzieży z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy. Dla młodych ludzi było to duże przeżycie i wyróżnienie, że razem ze swoją nauczycielką Magdaleną Król mogą wystąpić przed tak znanym artystą. Gdy przyszedł czas na gwiazdę wieczoru, wszystkie miejsca były już zajęte, ale organizatorzy byli przygotowani i dostawiano kolejne krzesła i ławki, a artysta, który dzisiaj (8.07) zagra w Poznaniu podczas „Męskiego Grania” nie krył zadowolenia z dużej frekwencji na koncercie i odwdzięczył się charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru, doskonałą formą muzyczną oraz bisami.

John Porter urodził się 15 sierpnia 1950 roku w Walii. W poszukiwaniu życiowej drogi w 1976 roku dociera do Polski, gdzie postanawia osiedlić się na stałe. Początek kariery to przede wszystkim współpraca z Korą i Markiem Jackowskim, z którymi współtworzył trio 'Mannam - Elektryczny Prysznic', gdzie grał na gitarze akustycznej. Trzy lata później artysta opuszcza zespół i zakłada swoją własną formację, którą nazywa po prostu Porter Band. Na początku lat '90 Porter wraca do elektrycznych brzmień, formuje nowy skład i jako zespół Mirror wydaje krążek "Right Time". Kolejnym etapem artystycznym była współpraca z Anitą Lipnicką. Zarejestrowany w 2002 roku utwór "For you" zaśpiewany wspólnie z Anitą okazał się być kolejnym punktem zwrotnym w karierze Johna. Rok później ukazuje się płyta "Nieprzyzwoite piosenki", która została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez fanów, jak i krytyków. Krążek osiągnął status "Złotej płyty", oraz otrzymał Fryderyka za "Najlepszy album". Kolejne wydawnictwo "Inside story", także zostało docenione i tak jak poprzedni krążek zyskał miano "Złotej płyty". Również w 2005 roku John Porter zostaje odznaczony medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"s. W 2008 roku ukazała się ostatnia płyta duetu Lipnicka Porter „Goodbye”, a 2011 John Porter nagrał długo oczekiwaną solową płytę „Back in Town”. 6 października 2014 roku odbyła się premiera "Honey Trap". (źródło: organizator)

Przed nami dwa kolejne dni imprezy organizowanej przez Fundację Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej. W sobotę (8.07) miłośnicy Starego Dobrego Małżeństwa z pewnością wypełnią salę podczas koncertu „U Studni”, a w niedzielę (9.07) wystąpi Piotr Bukartyk. Wszystkie koncerty od godz. 18:00, wstęp wolny!

Ogłoszenia

Czytaj również

Harcerze z nową siedzibą

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Więcej przystanków kolejowych na żądanie

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Harry 8-07-2017 12:01
Poter:)
~x 8-07-2017 13:13
O wiele lepiej było by zrobić koncert w plenerze np. nad stawami,stodoła za wiele ludzi nie pomieści zwłaszcza braknie miejsc na występie SDM
~Real 8-07-2017 14:47
O k..... nie wiedziałem. Szkoda. Na jego pierwszym albumie aż się gotowało.... podobnie jak na pierwszym Dire Straits. Zagrał coś z Helicopters? youtube.com/watch?v=nQQLg3mHaz0
~Real 8-07-2017 14:49
Bukowiec to jakiś fenomen na tle okolicznej szarzyzny. Nie wiem który to już raz z mojej strony - BRAWO Bukowiec :)))
~gość 8-07-2017 16:47
Przecież to nie SDM gra tylko zespół U studni! Organizatorzy pewnie celowo używają nazwy SDM, bojąc się że na U studni nikt nie przyjdzie.
~megi 14-07-2017 8:01
Nie prawda!!! Zespół "U studni" ma już mnóstwo zwolenników. Są zan i świetnie śpiewają.
Paweł Łukaszewicz 16-07-2017 21:10
hehe, autor chyba nie widzial tłumu... tłum to był wczoraj na koncercie Playboys oraz Pieknych i Młodych w Lwówku Śląskim! ten caly Porter to sie chowa przy poslkim DP! :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Silesia Sonans: Dzień trzeci

Gorący koniec lata w kinach Helios!

Tym razem "Malala"  

Muflon Live na dwie sceny

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
972
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
3%